Trenér Martin Svědík se musel obejít bez tří defenzivních hráčů. Čtyři žluté karty vystavily stop pro kapitána Daníčka, stopera Kadlece a červená z minulého zápasu posadila na tribunu také krajního beka Divíška.

Od první minuty tak nastoupili, Krejčí, Šimko a Sadílek. V dresu Slovácka nastoupil ke svému dvoustému ligovému zápasu Petr Reinberk.

Severomoravský tým táhne nepříjemnou šňůru jedenácti zápasu bez vítězství a netajil se tím, že právě na Slovácku by chtěl bodovat naplno. Opava se stále trápí v koncovce. V dosavadních třinácti duelech dala pouhých sedm branek.

Prvních deset minut se mužstva oťukávala. Domácí udeřili už z první nenápadné akce zápasu. Reinberk z pravé strany centroval, míč se dostal k Šimkovi, který ve svém 97. zápase vstřelil svoji první ligovou branku 1:0.