04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Šimko se trefil poprvé v lize. Škoda, že u toho nebyla manželka, smutnil

26.10.2019, sobota, 21:13

Ve Slovácku je šest let, má blok zápasů, ve kterých hraje a pak zase období, kdy sedí mezi náhradníky. Patrik Šimko má na svém kontě 96 ligových zápasů a jednu vstřelenou branku. Má za sebou metu, kterou chtěl velmi prolomit.

„Super, že gól konečně přišel, jen mě trochu mrzí, že ho neviděla manželka,“ trošku si mezi novináři posteskl. Právě jeho gól nastartoval demolici Opavy. Poslední celek tabulky se v závěru poločasu zmohl jenom na tyčku, ale ve druhé půlce už kralovalo Slovácko.

Pojďme k vaší první ligové brance. V osmadvaceti jste se konečně dočkal. Oddechl jste si?
O té doby, co jsem ve Slovácku, tak jsem o podobné situaci snil. Za první gól jsem strašně šťastný, jen mě mrzí, že u toho nebyla manželka.

Cítil jste od rána, že by to tam právě proti Opavě mohlo konečně spadnout?
Ne, vůbec. Cítím to podobně každý zápas a pořád to nějak nevycházelo. Konečně se balon ke mně nějak vykulil a trefil jsem to. Řekl bych, že to byla to shoda náhod. Napálil jsem ho a jsem moc rád, že skončil v síti. Za gól určitě něco přistane klukům v kabině.

Po vaší brance nastřelil soupeř v závěru poločasu tyčku. Byl to rozhodující moment zápasu?
Těžko říct. Když máte mít štěstí, tak mu musíte jít naproti. Nic jsme nepodcenili, celé mužstvo si šlo výhrou. V některých situacích nás podržel gólman.

Jak byste zhodnotil zápas. Těžký první poločas a po přestávce už to byla vaše exhibice?
První poločas hrála Opavy v obranné fázi dobře. O přestávce jsme si něco řekli v kabině. Myslím, že to vyšlo, byli jsme efektivní a nakonec zaslouženě vyhráli.