Z PLOCHY | Tomáš Břečka po zápase v Hradci Králové

04.02.2024
30.11.2023

Vše nám hrálo do karet, postup ale slaví Příbram

05.06.2008, čtvrtek, 19:30
clanek_znak_slovacko_velky.gif Slovácko znovu nedokázalo doma zvítězit s přímým konkurentem postupu a podlehlo Marile Příbram 0:1, když jediný gól vstřelil brazilec De Oliveira hlavou po jednom z rohových kopů v druhé půli. Slovácku tak o pověstný krůček unikl postup do první ligy, protože Opava prohrála v Jihlavě 2:3.

Ani jeden z týmů každopádně neměl nic ve svých rukou a ani výhra by jim nezaručovala postup. Jenže vše jim hrálo do karet. Zápas v Jihlavě se totiž vyvíjel přesně tak, jak si fanoušci Slovácka přáli, jenomže po závěrečném hvizdu museli všichni spolknout velmi hořkou pilulku v podobě sledování oslav postupu Příbrami.

První poločas patřil jednoznačně domácím, kteří se několikrát dokázali dostat přes vyhlášenou obranu Příbrami, jenže podobně, jako v celé jarní části je zrazovala koncovka. Své šance nedal nejlepší střelec týmu Chmelíček, dalšími možnostmi pohrdl Gonda nebo Šultes, několikrát Slovácko zastavil praporek pomezního. Nic naplat nebyla převaha v držení míče. A protože Marila byla v první půli téměř bezzubá, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá půle začala opět náporem Slovácka a v 47. minutě šel Šultes sám na Hrušku, ale nedokázal příbramského golmana překonat. V dalším průběhu ale hosté s pozměněnou taktikou s pěti záložníky a jediným hrotem bránili lépe a nepouštěli domácí do tolika příležitostí.

Naopak sami se stále častěji pouštěli dopředu a po jednom z rohů udeřili. Na míč si nejvýše vyskočil brazilec De Oliveira a Příbram vedla.

To dalo hostům křídla a naopak domácí poslalo do kolen. Křeč, která následovala bohužel přinesla jen několik náznaků, gólových šancí ale pramálo. Důvodem bylo jak to, že se Příbram zatáhla do defenzivy, tak i stále častější nepřenosti na kopačkách domácích. A když se k tomu přidalo zdržování, ubíhal čas Slovácku pekelně rychle.

Na konci zápasu pak mohl alespoň remízu zachránit Šultes, jenže ve dvou velkých šancích zklamal a Příbram si ze Slovácka veze tři body, ale hlavně postup do ligy.

1.FC Slovácko - FK Marila Příbram 0:1 (0:0)

Slovácko: Marek - Němčický, Ineman, Šimáček, Lysoněk - Gonda, Perůtka, Fischer, Filipský - Šultes, Chmelíček
Příbram: Hruška - Mácha, Mišun, Štochl, Hloušek, Huňa, Nechvátal, Nohýnek, Costa, De Oliveira, Klesa

Branky: 59. De Oliveira