*
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Daniel Holzer po Zlínu
včera
Martin Svedík po Zlínu
16.09.2021
Stanislav Hofmann pred Zlínem
13.09.2021
Filip Vecheta po Slavii
13.09.2021
Martin Svedík po Slavii
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Trenér Svědík nepotvrdil setrvání u týmu. Slovácko řeší kádr, posily tají

23.05.2021, neděle, 09:15
svedik_martin_velky.jpg

Ta vyhýbavá odpověď vyděsila všechny věrné fanoušky Slovácka. Opěvovaný trenér Martin Svědík, který dovedl celek z Uherského Hradiště do evropských pohárů, těsně po sobotním zápase s Bohemians 1905 nepotvrdil, že mužstvo povede i v příští ligové sezoně, byť má v klubu smlouvu do léta 2023.

„Není konec soutěže a já na tyto věci vůbec nemyslím. Je předčasné o tom mluvit. Chci, abychom ještě dvakrát vyhráli. To, co bude potom, je otázka další. Teď se soustředíme na to, abychom to dojeli,“ prohlásil šestačtyřicetiletý kouč.

Tím odpálil diskuze a spekulace fanoušků na sociálních sítích a různých webech.

Přitom ředitel Slovácka Petr Pojezný pár dnů předtím v pořadu Rendez-vous na stanici Český rozhlas Zlín změnu v realizačním týmu víceméně vyloučil.

„Nemám žádné indicie nebo informace o tom, že by se mělo něco měnit. Všichni táhneme za jeden provaz. Dosáhli jsme mimořádného úspěchu, sezony, na kterou budeme chtít navázat,“ prohlásil.

Kdo zná Svědíka, ví, že příliš dopředu nekouká, byť s kolegy a sportovní ředitelem Veliče Šumulikoskim už chytá nejen přípravu, ale i kádr na další ligovou sezonu. „K trenérské práci to patří, i toto je důležité. Nemůžeme čekat do poslední chvíle,“ ví dobře.

Na oslavu historické sezony si na Slovácku najdou, euforie ale brzy vyprchá a na řadu přijde těžké práce. Také pardubický rodák dobře ví, že není nic staršího než včerejší úspěch.

„Musíme se na to po všech stránkách pořádně nachystat. V přípravě nejen hráči, ale i vedení a my trenéři musíme vyvinout maximální úsilí, protože jsme regionální mužstvo a hrát evropské poháry nebude tak jednoduché,“ varuje.

Celek z Uherského Hradiště na začátku podzimu čekají tři soutěže. K zápasům FORTUNA:LIGY a MOL Cupu nově přibudou také duely v Konferenční lize UEFA. „Víme, že nám odchází dva klíčoví hráči, které musíme nahradit a k tomu ještě někoho přivést. Musíme kádr zkvalitnit, dobře poskládat, což v našich podmínkách přinese práci navíc,“ tuší.

Podle ředitele Pojezného klub až tolik posilovat nemusí. Vypomoct si může hráči z juniorky nebo dorostu, což ale nemusí na evropské soupeře zdaleka stačit. „Samozřejmě pokud to všechno zvládneme, budeme chtít mužstvo doplnit,“ uklidňuje příznivce. „Kádr by si zasloužil zesílit, ale já věřím i stávajícím hráčům. Je to otázka nejbližších dnů, kdy se rozhodneme. Taky bude záležet na tom, kteří hráči odejdou,“ uvedl.

Ve Slovácku končí zkušený stoper Hofmann, smlouvu neprodlouží ani útočník Kliment. Zájem může být o záložníky Sadílka s Havlíkem, budoucnost před sebou má i Kohút.

„Samozřejmě registrujeme zájem o naše hráče, což souvisí s výkony kluků. Na druhé straně úplně konkrétní nabídky na stole neleží, takže zatím se tím nezabývám. Pro mě je prioritní, jak si stojí a hraje Slovácko. Pokud se něco objeví, pak se tím budeme zabývat. Budeme zodpovědně rozhodovat směrem k danému hráči i celému klubu,“ prohlásil Pojezný.

Na druhé straně seznam vytipovaných posil může být také delší.

Otázka je, koho vedení nakonec získá. Konkurence nespí, dobří hráči si mohou vybírat. „I když by si fanoušci zasloužili nějaké jméno, ze mě tuto informaci před koncem sezony nedostanete. Abych odkrýval karty, to se mi úplně nechce,“ brání se s úsměvem.

Slovácko nechce být v nově vzniklé soutěži jenom do počtu.

Motivace však není jenom sportovní, ale i ekonomická. „Protože v pohárech se dají vydělat i peníze,“ vnímá Pojezný.

I když klub v současné době žádné finanční problémy nemá, každá koruna se vždycky hodí.

Celek z Uherského Hradiště si v minulosti častokrát vypomohl prodejem hráčů, nyní má šanci získat prostředky i jinde.

„Jelikož se nám v minulém roce podařilo prodat Hellebranda s Trmalem, tak jsme se loni moc na finance ohlížet nemuseli. Na druhé straně to nebyl důvod k tomu, abychom se zbláznili. Já nesu zodpovědnost za to, aby se s těmi prostředky nakládalo tak, jak má,“ pronesl šetřivý funkcionář.

„Ve všech odvětvích klubu, nejen v prvním mužstvu, se snažím dělat postupné kroky. Věřím tomu, že nám vyrostou další hráči, které pak třeba taky prodáme. U nás se všechno musí odpracovat, aby se pak úspěchy daly sbírat,“ doplňuje.

Nejen Pojezného mrzí, že se ligový klub nemůže opřít o větší podporu města či kraje. „My s tím neustále bojujeme,“ přiznává bývalý kanoista.

„Já samozřejmě vnímám, že nežijeme v úplně velkém městě a ani náš kraj není tak ekonomicky silný, nicméně na to se nás soupeři neptají. My jsme samozřejmě vděční za každou podporu, která se nám ale bohužel nedaří navyšovat. Zatím žijeme v tom, že si sotva obhájíme to, co jsme dostali rok předtím, což nás samozřejmě úplně dál neposunuje. Na nás zbývá, než s tím bojovat a věřit v lepší zítřky,“ dodává Pojezný.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
27.05.2021, čtvrtek, 15:05 - Svědíka chtěla Wisla, Slovácko ho udrželo. Zůstane i Kliment?
23.05.2021, neděle, 09:41 - Teď jdu po Horváthovi! Petržela dá ještě sezonu, chce překonat rekord. Co řekl o Limberském?
23.05.2021, neděle, 09:24 - Slovácko chce pokazit legendám rozlučku, čtvrté místo zajistí i remíza
23.05.2021, neděle, 09:20 - Daníček hltal Synot v Intertoto Cupu: Nenapadlo mě, že bych to mohl někdy zažít
23.05.2021, neděle, 09:12 - Pět důvodů, proč Slovácko za sebou nechalo Liberec i Baník a je zase v Evropě
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace