*
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
Více na fcslovacko.cz
*
19.09.2021
msfl: FCS"B"-Zlín"B" 2:0/1:0/-Belinka 19.9.2021
18.09.2021
Daniel Holzer po Zlínu
18.09.2021
Martin Svedík po Zlínu
16.09.2021
Stanislav Hofmann pred Zlínem
13.09.2021
Filip Vecheta po Slavii
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec: Jaro se nám nepovedlo, ne vše ale bylo špatné

05.06.2015, pátek, 16:50
habanec stadion2_velky.jpg

Jarní část se kouči fotbalistů Slovácka Svatopluku Habancovi nehodnotila úplně dobře. Na druhou stranu bylo cítit, jak moc ho štvou řeči ve smyslu, že bylo úplně všechno špatně. „S tím v žádném případě nemohu souhlasit. Ano, podzim se nám vydařil mnohem lépe, ale i na jaře by se našla spousta povedených věcí," myslí si trenér, který po dovolené vstoupí už do své čtvrté sezony na lavičce Slovácka.

Jste opět mistři Moravy, tentokrát jste to ale asi neslavili…
Neslavili jsme z několika důvodů. Především jsme vloni skončili šestí a poslední zápas jsme hráli doma. Letos to tak slavné nebylo a kluci navíc ihned po utkání na Slavii dostali volno.

Konečné deváté místo není určitě nějaký velký neúspěch, ale asi jste chtěli víc?
Po úspěšném podzimu jsme jednoznačně chtěli víc. Na jaře nás ale zradila defenziva celého mužstva. Dostat devět gólů ve dvou zápasech, jak se nám to stalo v Plzni a na Spartě, to je příliš. Navíc se někteří jednotlivci pod inkasované branky výrazně podepsali. Obrannou hru musíme zlepšit, dávám si to jako hlavní úkol.

Na podzim jste odehráli většinu zápasů ve velké pohodě, kam se vytratila?
Na jaře jsme skutečně několik zápasů hrubě nezvládli. Hlavně v domácím prostředí. Ať už to bylo s Hradcem, Libercem či Brnem. V tomto směru fanouškům, kteří byli celou sezonu naším dvanáctým hráčem, hodně dlužíme. Doma musíme vyhrávat víc, to je bez diskuse.

Domácí bilance je skutečně katastrofální, horší v tomto směru byly jen týmy Českých Budějovic a Hradce Králové, které spadly do druhé ligy…
Opravdu nevím, čím to bylo. Jestli jsme byli víc svázaní… To se mi ale příliš nezdá, protože máme v týmu celkem dost zkušených hráčů. Spíš to bylo o individuálních chybách, které nás vždycky srazily dolů a nedokázali jsme se z toho vyhrabat.

Na druhou stranu, určitě ne všechno bylo špatné. Třeba venku jste sbírali body jako na běžícím pásu…
Být čtvrtí ve venkovních zápasech je určitě parádní bilance. Také jsme dali 43 gólů, což je opravdu hodně. Bylo by špatné, kdybychom celou sezonu jenom negovali. V poslední době se tady vytvářela atmosféra, která jaro úplně sesunula.

Kde ještě vidíte pozitiva?
Třeba Milan Heča poprvé v pozici jasné jedničky odchytal všechny zápasy v lize a podával nadstandardní výkony. Samostatná kapitola je Libor Došek. Někdo říkal, že neměl na jaře formu, ale on dal šestnáct gólů, což se mu v životě nepodařilo! Navíc je vedle toho i správný lídr týmu. No a do třetice – Michal Trávník. Kolikrát se objevovaly pochybné reakce, jak je možné, že pořád hraje. Jenže to je naše koncepce, zapojovat mladé kluky do sestavy. A on v konečném kontextu podával nadprůměrné výkony, které ho, jak pevně věřím, vynesou do užší nominace pro Euro jednadvacítek.

Závěr jara mu skutečně vyšel na jedničku, zaslouží si i místo v základní sestavě reprezentace?
Nedokážu to posoudit, protože konkurence je tam obrovská. Zrovna na téhle pozici hrají někteří hráči i v zahraničí. Je tam šest psů na tři místa, bude záležet na trenérovi, pro koho se rozhodne. Uvidíme, jestli bude Michal v základu, nebo bude doskakovat, ale pozici v mužstvu si jednoznačně zaslouží.

Před sezonou jste říkal, že se chcete posunout zase o krok dál a být ve hře dominantní. To se ovšem až tak nepovedlo, souhlasíte?
Ne docela. Na podzim se nám to dařilo, drtili jsme tady Slavii a Bohemku, byli jsme dominantní nad Příbramí i Duklou. Na jaře to už nebylo. Do budoucna asi s jarem musíme zacházet trochu jinak. Vinou zranění a „vyžlucení" nastaly změny v sestavě a nebylo to pak to pravé ořechové. Možná by bylo dobré nepustit některé hráče na hostování a mít o jednoho až dva víc k dispozici.

V určitých fázích sezony bylo znát, že nemáte čím soupeře překvapit. Jste naštvaný na vedení, že vám nepřivedlo žádné posily, které mohly dát vaší hře další nový rozměr?
Máme tady nastavenou koncepci dávat šanci mladým, to je můj úkol. Až mi majitel klubu řekne, že měníme koncepci a koupíme šest hráčů za čtyřicet milionů, jak to před lety udělala Plzeň, tak to pak bude jiné.

Budete v letní přestávce při naléhání o posílení důraznější?
V pondělí jsem předložil představenstvu své hodnocení, teď je na vedení klubu, jak se k tomu postaví. Věřím, že tam ale nějaké možnosti jsou. Zatímco v minulých obdobích jsme řešili posilování útoku, teď je jednoznačnou prioritou obrana.

V zimní přestávce jste hráče, kteří byli na hostování, nezařadil do přípravy. Dostanou tentokrát někteří z nich šanci?
Šanci poprat se o místo dostanou Hofmann a Daníček, kteří ve druhé lize podávali nadstandardní výkony. Lukáši Kubáňovi končí 30. 6. smlouva a nebude mu nabídnuta nová. Stejná situace je i u gólmana Fryštáka. Rozloučili jsme se také s Radkem Mezlíkem. Smlouva končí i Michalu Daňkovi, tam však máme zájem o další spolupráci. Roman Haša pak půjde do přípravy s B-mužstvem.

Zamíříte ve volnu někam na dovolenou?
Já léto vždycky trávím v Česku a bude tomu tak i tentokrát. Udělám pouze jedinou výjimku, když se v sobotu pojedu podívat na finále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Juventusem. Na to se samozřejmě ohromně těším.

Mužstvo se sejde k letní přípravě kdy?
Potkáme se 19. června. Přípravu už máme kompletně nachystanou. Kvůli ME do 21 let začneme na Širůchu, až na soustředění ve Velkých Bílovicích se budeme připravovat v domácích podmínkách.

Na závěr bych si dovolil jednu otázku mimo. Právo postupu do ligy si vedle Olomouce vybojoval i Varnsdorf. Viděl byste tam radši ho, nebo sousední Zlín?
Když si to někdo sportovně vybojuje, tak chce jít nahoru. Jenže hrát ligu bez zázemí, to je špatně. Zažil jsem to sám v Ústí nad Labem. Při představě, že na Varnsdorf bude v Jablonci chodit pět až patnáct set diváků při atraktivním zápase, bych si raději přál, aby šel do ligy Zlín. Pro náš region by to určitě bylo velké zpestření, hráli bychom to pravé derby.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • KotelGuláše - 08.06.2015, pondělí, 07:35
  (0)

  No vlastně ten už je Bayern,ale podívat se jistě byl :-)

 • KotelGuláše - 08.06.2015, pondělí, 07:34
  (0)

  Guardiolu

 • ostuda slovácka - 07.06.2015, neděle, 19:08
  (0)

  Koho si myslíte, že Sváťa na včerejším finále LM ukecal a bude se hlasit 19.června na letní přípravu? :-DDD

 • Šovkovskij - 07.06.2015, neděle, 16:45
  (0)

  Já si určitě nemyslím, že deváté místo je vzhledem k možnostem klubu špatné. U mne určitě převládají pozitiva nad negativy. Hlavně na podzim jsme předváděli parádní fotbal, který prostě bavil. Myslím, že je důležité, že tým ukázal kvalitu i potenciál. Jaro už tak kvalitní nebylo, ale i tak se našly zápasy, které stály za to. Škoda spousty poztrácených bodů, hlavně v domácím prostředí. Pan Habanec, i vedení klubu, si celou sezonu jistě zanalyzují a vyvodí nějaké závěry a řešení. Bude zapotřebí zejména zlepšit defensivní činnost a hlavně naučit se doma po dlouhé době zase vyhrávat. Samozřejmě bude nezbytné, aby hráči do každého zápasu šli se stoprocentním nasazením, což taky bohužel nebylo v uplynulé sezoně pravidlem. Potom věřím, že na to šesté, sedmé místo máme.

 • Hory - 07.06.2015, neděle, 14:00
  (0)

  Je to o tom, že sezoní výsledek pod vedením p. Habance, byl špatný a jakákoliv jeho obhajoba je bezpředmětná.

 • Šovkovskij - 07.06.2015, neděle, 10:02
  (0)

  Z hlediska globální asertivity je to bazírování na mentalitě kompromisu a tudíž je naprosto nerentabilní o tomto problému nadále polemizovat.

 • riedlss - 07.06.2015, neděle, 09:56
  (0)

  No a kdyby byly ty vykony naopak, podzim na houby a jaro vyborne,tak jsme za mistry sveta a na to spatne by se zapomnelo a firma by slapala jak lusk :D jdete do riti s takovyma kecama...

 • Sodík - 06.06.2015, sobota, 15:10
  (0)

  Bez urážky, ale systému řízení holdingu v rozsahu jaký má Zemek rozumíte jak koza petrželi. Smiřte se konečně s tím, že na povel to ve Slovácku má Krejčí a pokud chcete, aby se to posunulo vámi preferovaným směrem, tak místo neefektivního brblání jak to neumí mu sami navrhněte konkrétní řešení daného problému. Sice se pak může Krejčí vaším nápadem chlubit, jak to skvěle udělal, ale vám jde přece o klub, ne?

 • tvojemama - 06.06.2015, sobota, 15:06
  (0)

  Takze kdyz mame jeden z nejmensich rozpoctu v lize, tak mame zakazane dostat se do Ligy Mistru? Jasne, je to scifi, ale tedka jsme o ty pohary mohli/meli hrat, je to skoda, mit lepsi bilanci doma:/. hlavni je byt optimista, pokud budeme mit vic vyrovnane vykony pristi sezonu, tak muze byt vsechno daleko lepsi :)

 • vajdik - 06.06.2015, sobota, 14:18
  (0)

  Pardon, pan Habanec je buuuuh

 • Maja - 06.06.2015, sobota, 14:12
  (0)

  Lidi typu vajdika nemá smysl komentovat :-)

 • Valheru - 06.06.2015, sobota, 12:56
  (0)

  Blitky, blitky, blitky. Asi bychom s jedním z nejmenších rozpočtů v lize měli hrát Ligu mistrů, což? :-)

 • huhu - 06.06.2015, sobota, 12:33
  (0)

  vajdik: zrejme si nikdy nedelal zadny sport, kdyz ho tady srovnáváš s firmou. Dělame tu vseci jak kdyby tu ligu slovácko hrálo samo, uvědom si ze je tam dalsich 15 týmů které chtějí byt co nejvýš v tabulce. Kdyby všeci hráli podle toho jak chtějí, nebyl by to fotbal, ale předem naprogramovaní roboti! Je to jen sport o chybách, o psychice, o jednom momentu který rozhodne zápas. Nechapeš pana Zemka? a myslíš že on svým jistě velmi přesným manažerským okem nevidí, že to 7 - 10 místo je pro slovácko maximum? Nevím co pořád všeci čekáte

 • vajdik - 06.06.2015, sobota, 11:14
  (0)

  Tak přece pan Habanec nebude zdůrazňovat nedostatky ale radeji se v necem pochvalí :D Jenze fotbalová sezona se sklada z podzimní části a pak z jarní a celé se to jmenuje fotbalová sezona.. To jako kdyby firma dělala půl roku optimálně s mírným ziskem a půl roku si na sebe nevydělala, pak v hosp.výsledku bude že ta firma ikdyz mela dobry rozjezd zkoncila defakto s nesplněnými cíly..(jenze ve Slovacku je 9.misto defakto splněný cíl..a spokojenost). Nekdy bych Habancovi a hracum navrhnul at si zkusi chodit jako radovy clovek do zamestnani kde nebudou vždy odevzdávat 100% zamestnavateli a Habancovi kdyby byl vedoucí oddelení a jeho oddelení pracovalo dobře pul roku a druhou pulku si rikal ze ta první se vydarila..tak co po me chcete v tom druhem pololetí..vzdyt v konecném výsledku jsme přece pruměr neee??? Vyhodí takového člověka IHNED!!! Ale ve Slovacku je jen placani po zadech jak vse je dokonalé.. Ja opravdu nechapu pana Zemka jak muze na to všechno tak v klidu dohlížet jak mu peníze mizi v bezedne dire...

 • Hory - 06.06.2015, sobota, 11:01
  (0)

  A co nám p. Habanec vlastně řekl? Že až na pár drobností bylo vše v pořádku a věci šli správným směrem.

 • ostuda slovácka - 05.06.2015, pátek, 19:34
  (0)

  Čtu rád, že Hofmann dostane šanci, snad zůstane, kór když končí Mezlík, co mě ale štve je Kubáň, na levém beku nás tlačí bota, Šimko se musí ještě hodně učit a Reinberk je spíš záskok, třeba dojde někdo z venčí

pristi
 Další články:
11.06.2015, čtvrtek, 12:06 - Bc. Vladimír Krejčí hledá posily aneb Jeho dobrodružství v Islámském státu
11.06.2015, čtvrtek, 08:28 - Slovácku zlínský rival nevadí, klub se těší na derby
10.06.2015, středa, 09:41 - Je ve mně víc kritiky než pozitivna, shrnuje Habanec sezonu Slovácka
08.06.2015, pondělí, 08:50 - Dvě opory Slovácka Došek s Trávníkem: Nejsme spokojení, doma jsme ztráceli
03.06.2015, středa, 09:13 - Report ze zápasu na Slavii + zápasy žen
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace