*
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
05.01.2022
Rozhovor: Tomáš Fryšták v FCS
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Je ve mně víc kritiky než pozitivna, shrnuje Habanec sezonu Slovácka

10.06.2015, středa, 09:41
habanec_stadion_velky.jpg

Sezonu plnou rozporů mají za sebou fotbalisté Slovácka. Spoustu gólů nastříleli, ale taky jich ohromné množství inkasovali. Vozili body zvenku, ale zase nezažili moc radosti před svými fanoušky. A z konečné 9. příčky není kouč Svatopluk Habanec ani nadšený, ani zklamaný.

O čem vypovídá celkové skóre 43:46? Víc branek než Slovácko v letošním ročníku fotbalové ligy vstřelily jen týmy, které si zahrají evropské poháry. Zároveň ale víc gólů obdržela jen obě sestupující mužstva.

„Obdobně jsme dopadli i v domácích a venkovních zápasech – venku jsme sice byli čtvrtí, ale doma až třetí od konce,“ připomíná trenér Svatopluk Habanec.

Jaký ve vás převládá pocit po třetím roce na lavičce Slovácka?
Všichni to teď hodnotíme možná až příliš černě. Přitom jsme měli jen o tři body míň než loni, kdy jsme skončili šestí a měli jsme z toho velkou radost. Ale to nic nemění na tom, že třeba o čtyři body víc jsme získat mohli. Asi je ve mně o trochu víc kritiky než pozitivna, protože to loňské velice nadstandardní šesté místo jsme chtěli minimálně udržet, což se nepovedlo.

V první polovině podzimu jste senzačně proháněli absolutní špičku, pak ale po triumfu 5:1 nad Duklou přišel naopak debakl 0:4 v Teplicích. Proč se potom sezona zlomila spíš na stranu neúspěchů?
Především na jaře nás trestala defenzivní činnost mužstva. I když jsme si celkem udrželi kvalitu v ofenzivě, branek jsme na jaře dostali strašně moc.

Čím si to vysvětlujete?
Zabýváme se tím, nakolik to bylo po individuálních chybách a nakolik to mohlo být systémovou záležitostí. Někdy jsme totiž z přehnané snahy o fotbalovost nadělali moře chyb, za což jsme byli potrestáni. A tady sebekriticky říkám, že u mě v zápasech i na trénincích vždy spíš převažovala útočná hra. Ale teď je potřeba něco dělat s defenzivou, musíme se na ni víc zaměřit. Druhou věcí je typologie hráčů.

Budete s ní něco dělat? Na jaře jste byl několikrát hodně rozezlený kvůli defenzivě týmu. Platí váš plán na větší letní změny?
Nikdy jsem neřekl, že bych chtěl kádr překopat. Použil jsem slovo okysličit, čehož se hned všichni chytli s očekáváním, že budu dělat obrovské změny. Ale tento klub je přece nastavený, že naší první volbou je vždy hráč z našeho béčka nebo dorostu, pak se díváme na naše hráče na hostováních.

Stáhnete si někoho?
Ano, do defenzivy budeme chtít využít Daníčka a Hofmanna, kteří byli velmi platní ve druhé lize v Sokolově a Karviné. Teď se na ně podíváme, jak by mohli pomoct našemu týmu. Mají za úkol vytlačit někoho ze sestavy, protože jedině zvýšením konkurence se můžeme posunout dál. A musíme si říct, že v obraně konkurence v některých chvílích, především po zranění Břečky, nebyla.

Chcete konkurenci zvýšit i nějakým posílením? V zimě vám tato snaha nevyšla.
Nějaké návrhy jsem i teď vedení dal, v mé moci už to není, proto to těžko můžu komentovat.

S kým už v týmu dál nepočítáte?
Přestože je naším hráčem, dohodli jsme se po pěti letech na ukončení spolupráce s Radkem Mezlíkem. Prodlužovat smlouvu nechceme s Lukášem Kubáněm, který teď byl na hostování v Třinci. A Roman Haša, pokud si nesežene nové angažmá, se bude připravovat s béčkem.

Máte ještě nějaké vysvětlení, proč jste na jaře získali jen šestnáct bodů?
Když se ohlédnu za svojí dosavadní kariérou, na jaře jsem většinou získal míň bodů než na podzim. Musím si klást otázku, jestli musím v zimě zlepšit svoji trenérskou činnost, nebo jestli bych i na základě toho neměl zvýšit tlak na vedení, abychom při zimní tvorbě kádru byli obezřetnější.

Z posledních deseti domácích zápasů jste vyhráli jen jeden. Dokážete tam najít opakující se důvod?
Hodně utkání doma jsme nezvládli, protože jsme v začátcích nebyli tak soustředění jako dřív. Ale hlavně jsme na podzim od začátku předváděli dominanci ve hře, měli jsme vysoké držení míče a dostávali jsme soupeře pod tlak. To už se nám na jaře tolik nedařilo. Je možné, že jsme byli přečtení, takže musíme najít nový způsob naší útočné hry, abychom byli neokoukaní, musíme změnit automatismy.

Radost vám naopak musela dělat střelecká forma, kterou si i v 37 letech drží Libor Došek, třetí nejlepší střelec celé ligy.
Šestnáct branek v sezoně ještě nikdy nedal. Navíc dál zůstává lídrem týmu na hřišti i v kabině.

Které hráče byste ještě vyzdvihl?
U záložníka Michala Trávníka jsem občas slyšel pochybné reakce, jestli nehraje až moc. Ale on se dostal do velice nadstandardní formy, která jej udržela v jednadvacítce pro nadcházející mistrovství Evropy. Pevně doufám, že si tam nějaký zápas zahraje. Udělal velký posun a uvidíme, co bude s jeho kariérou dál. No a Milan Heča se poprvé představil v roli brankářské jedničky od začátku ligy až do konce a až mě překvapil, jak nadstandardní jeho výkony vesměs byly. Navíc si v trénincích stále drží chuť se dál zlepšovat, je ohromně pracovitý.

Jak reálně musíte počítat s možností, že Trávníka klub v létě dokáže zobchodovat?
Nedokážu to vůbec říct, není to v mé moci. Jsem hlavně rád, že jsme ho dostali do formy, která může vygradovat na mistrovství Evropy.

Vaši hráči už v jednu chvíli naznačovali útok na poháry. Mohlo by se to Slovácku v dohledné době podařit, máte na to mužstvo?
Myslím, že cesta do pohárů je velice složitá. Nechci říkat, že je uhrát nemůžeme, ale ta kvalita by ve všech směrech musela být o jeden stupeň vyšší, u hráčů i všeho kolem. Musely by se taky sejít další okolnosti, že by se favorizovaným týmům zrovna nedařilo. Pak by nám to třeba mohlo o bod vyjít. Ale já bych spíš chtěl, abychom se dál pohybovali v klidných vodách ligy. V minulosti to tak nebylo, teď jsme si najednou začali malovat až příliš vysoké cíle. Vše, co je nad středem tabulky, je v našich možnostech nadstandard.

Vaše jméno v posledních dnech zaznívalo v souvislosti s trenérským postem Liberce či Slavie. Bylo na tom něco pravdivého?
Mám platnou smlouvu ve Slovácku, další věci jdou mimo mě.Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • KotelGuláše - 15.06.2015, pondělí, 11:29
  (0)

  Jen mě zajímalo kde skončil a tak když vypadal podle všech slušně ale kvuli prachum nepodepsal. Větší škoda je podle mě ale toho kostaričana

 • eLucky - 15.06.2015, pondělí, 10:36
  (0)

  to Šovki: No na wiki sem našel, že tu byl na hostování, ale myslim si teda, že tu měl smlouvu na rok... tak nevim. Každopádně po roce zdrhl a co vím, tak rozhodně neodešel se svolením klubu, klub ho chtěl udržet a postupně zařadit do áčka spíš. Na druhů stranu si myslím, že nijak nepřevyšoval třeba takového Hlúpika.

 • Šovkovskij - 15.06.2015, pondělí, 10:14
  (0)

  eLucky: Ano, ano, vzpomínám si na ně. Nebyli to špatní hráči. Škoda, že některý z nich nevyšel. Nejvíc mne mrzí ten Kristis. Kde vůbec skončil? Ani neměl profi smlouvu, že. Toho je asi nejvíc škoda. Krejčí to chtěl asi uhrát na hostování s roční opcí:-D

 • Šovkovskij - 15.06.2015, pondělí, 10:12
  (0)

  Tak už vím, koho koupit do AC Milán:-D

 • eLucky - 15.06.2015, pondělí, 10:11
  (0)

  to Sovki: To byl Goran Dragovič, byl tu eště s krajanem Ignatjovičem tehdy;) A bylo to klasicky o penězách;) Eště tu byl za Soukupa kapitán Egyptské repre do 20 let Salah Suliman - další z mnoha slibných co nakonec nepřišli kvůli penězom:D Na druhů stranu takovy Andreou Kristis přišel... a zase odešel:D

 • kecipep - 15.06.2015, pondělí, 10:09
  (0)

  Rekishe ve FM ve Slovacku mam a je to nejlepsi hrac :))

 • Šovkovskij - 15.06.2015, pondělí, 10:02
  (0)

  KotelGuláš: Chceš jej koupit ve Football Manageru?:-D Těch hráčů tu na testech bylo opravdu hodně. Mně se hodně líbil jeden obránce, myslím, že to byl Srb. Jmenoval se tuším Dragovič (?). Tehdy s ním byl spokojený i Soukup, ale nějak z toho angažmá sešlo, ani nevím, proč. Jestli nebyly peníze, nebo prostě tolik nezaujal. Taky je pravda, že když se udělá pěkné video, dobře se to sestříhá, tak je z kohokoliv z nás Ronaldo:-)

 • KotelGuláše - 15.06.2015, pondělí, 09:18
  (0)

  Jj,díky to je on.

 • eLucky - 15.06.2015, pondělí, 07:18
  (0)

  to KotelGuláše: Nevim kam pak šel, ale byl to Dmitri Rekiš opravdu;) A mimochodem tento hráč se v sezóně 13/14 mihl v Třinci. Dal nějaký ten gól za juniorku, ale v áčku se neprosadil a po roce šel o dům dál;)

 • kecipep - 15.06.2015, pondělí, 06:11
  (0)

  Rekish?

 • KotelGuláše - 14.06.2015, neděle, 21:41
  (0)

  Prosim vás,pamatujete si jak tu před nějakým rokem byl na testech jeden běloruskej nebo ukrajinskej fotbalista,jevil se dobře,pak ale chtěl moc peněz a šel raději myslím do Borisova? Jak se jmenoval?

 • juancarlos - 13.06.2015, sobota, 20:02
  (0)

  apropó Puku el Clasíco není derby, právě proto je to El Clásico ;-) říkejte si co chcete, pro někoho je to možná slovíčkaření a někdo jen nemá rád matení pojmů,která je v našich končinách tolik oblíbená,nejspíš proto aby jsme si v zvedali sebevědomí v té naší zaprděné zemičce ;-) Specifičnost fotbalového Derby je prostě danná a tuto specifičnost prostě zápas ze Zlínem nemá,i když se budete na uši stavět. Je vyhrocený zápas lokálních rivalu to bezpochyby je, ale derby ? Jak říká Šovki, těch mamrdů z Gottwaldova se nikdo nebojí, to si to zas jen někdo špatně vyložil,ovšem opět to nic nemění na skutečnosti,že by pro nás bylo lepší kdyby šel do Ligy ten Vansdorf

 • Greif - 12.06.2015, pátek, 11:33
  (0)

  Tak los nam prisoudil dinamo Minsk a Tbilisi a hereenven Holandsky ci jak se pise

 • celtic - 11.06.2015, čtvrtek, 13:24
  (0)

  http://fotbal.idnes.cz/fotbal-zlin-cervenka-0ri-/fotbal.aspx?c=A150611_075225_fotbal_rou

 • Greif - 11.06.2015, čtvrtek, 12:36
  (0)

  pust si video a třeba pochopíš

 • Šovkovskij - 11.06.2015, čtvrtek, 09:27
  (0)

  Gottwaldova se nikdo nebojí, to si zřejmě někdo špatně vyložil. Jen je upozorněno, že pro Slovácko není jeho postup dobrá volba. Toť vše.

 • eLucky - 11.06.2015, čtvrtek, 07:27
  (0)

  to KEIKIN: Sěvci sů mně u řiti... ale vidím dál než enom na ty posrané dva zápasy s lokálním rivalem za rok;)

 • riedlss - 11.06.2015, čtvrtek, 07:27
  (0)

  bojíme? čeho jako? posraných zlíňáků? to snad ne!!! :D choreo už mají, slátají to z posledního vzájemného zápasu, které už jednou jakože přepracovali? neblázněte. :) Greife: co to sem zas plácáš za nesmysle.......!?

 • Greif - 11.06.2015, čtvrtek, 06:17
  (0)

  Losování na ukrajině 15.6 .. https://www.youtube.com/watch?v=hL6WpqKMuLg ;)

 • KEIKIN - 11.06.2015, čtvrtek, 00:28
  (0)

  Zlíňáci se musí bavit, když čtou některé příspěvky. Už vymýšlí choreo, jak se jich bojíme...Postup Zlína chápu jako impuls pro fans Slovácka. Probuďme sa z jakési blbé nálady a letargie a spojme sily proti ševcovu !!!

 • Hory - 10.06.2015, středa, 21:43
  (0)

  Mám pocit,že se tady ze Zlína dělá velký strašák a naprosto zbytečně.Sponzoři Zlína a Slovácka se rekrutují z jiných řad. spíše to bude příjemné,že příbívají dva kluby z Moravy.

 • kecipep - 10.06.2015, středa, 20:01
  (0)

  Signály, kiksy, zuřivost ... a poslední kapitola: Slovácko :D http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2014-15/238837/liga-naruby-nej-z-cele-sezony-signaly-kiksy-zurivost.html

 • tvojemama - 10.06.2015, středa, 19:06
  (0)

  Ja o tom moc nevim, ale bude to fakt takovy rozdil se zlinem v lize? Jakoze muzem mit o dost min penez? To nemuze byt takovy rozdil ne? Jinak urcite je rozdil hrat 4zapasy s Hradcem a Budejkama nebo 4 se Zlinem a Olomoucem

 • Šovkovskij - 10.06.2015, středa, 17:10
  (0)

  Pro Slovácko je postup Zlína to nejhorší, co jej mohlo potkat. Pro Slovácko špatné jak zájmem sponzorů, skautingu mladých hráčů, jejich lákáni do klubu. Takhle dávali přednost Slovácku, protože to je první liga, tímto klub argemuntoval. Ale teď? Navíc, už takhle je v regionu málo peněz na jeden prvoligový klub, natož na dva. Navíc je to nepříjemné i po mediální, marketingové stránce. Nehledě na to, že Zlín je regionální město, takže jelikož tady tuto džungli znám, jsem si jist, že jej ani Kraj nenechá ve štychu. V krajském městě máte rozhodně více možností, než na maloměstě, obzvláště s člověkem ve vedení, jako je Krejčí. Mně tedy ty dva zápasy (derby) kvůli tomuhle tedy rozhodně nestojí a věřím, že nejsem sám. Je to přímá konkurence a komu se to líbí, tak je to nepohopitelné. Je třeba se na to podívat komplexně a nejását kvůli dvěma zápasům, které mohou dopadnou jakkoliv. Jinak jak píše Pan Puk, i mne napadlo, že by tohle mohlo být pro vedení Slovácka impuls začít pracovat, ale všichni dobře víme, jak to bude zase vypadat.

 • kecipep - 10.06.2015, středa, 16:57
  (0)

  Pan Puk: Sám tomu nevěříš, ale budeme doufat :-)

 • ostuda slovácka - 10.06.2015, středa, 16:12
  (0)

  derby!!!

 • Pan Puk - 10.06.2015, středa, 15:35
  (0)

  eLucky> třeba Slovácku pomůže, že bude mít v kraji konkurenci a vedení Slovácka už nebude spoléhat na to "že to nějak půjde" a začne se konečně snažit. Jak po stránce práce s fanoušky, tak po stránce shánění peněz.

 • riedlss - 10.06.2015, středa, 14:35
  (0)

  asi není derby jako derby http://cs.wikipedia.org/wiki/El_Cl%C3%A1sico

 • riedlss - 10.06.2015, středa, 14:31
  (0)

  Nicméně se rozšíří souboj o titul Moravy a zase bude mít tato trofej trochu větší váhu. Po sportovní stránce bych to Varnsdorfu přál tak jak si o to zasloužili, ale raději sjedu do Gotwaldova než do Jablonca. My asi zrovna nemáme co kecat, když jsme do ligy šli ještě z krutější pozice :)

 • eLucky - 10.06.2015, středa, 14:17
  (0)

  to Pan Puk: Z pohledu fanoušků to bude rozhodně lepší! Z pohledu zájmů klubu to je špatné, že v kraji opět budou dva ligové kluby. Na druhou stranu klub měl možnost roky využívat toho, že je prakticky jediný stabilizovaný prvoligový klub na celé moravě a tuto šanci krutě promarnil, takže se asi vlastně na tomto poli zas tak moc nestane. Každopádně všem našim soupeřům přeju nadále jen to nejhorší:D

 • Pan Puk - 10.06.2015, středa, 14:07
  (0)

  A el Clasico je podle tebe co? Derby nebo souboj rivalů? Podle me je to vcelku jedno. Hlavne kdyz bude utkání vyhrocené a bude o co hrát. Pristi sezonu navic pribude Olomouc, takze tech zajimavych zapasu co se tyka atmosfery, vyjezdu, bude o dost vic nez v teto prave ukoncene.

 • eLucky - 10.06.2015, středa, 14:06
  (0)

  to carlito: Souhlas kámo, už sme sa o tem bavili v Praze a přesně jak říkáš. Derby je enom ve městě, né v kraju - eště v takovém historii absolutně pomíjejícím slepencu jakým je tento kraj!

 • juancarlos - 10.06.2015, středa, 13:37
  (0)

  tak z toho Zlína taky moc velkou radost nemám :-( Asi řeknu něco co se většině fans Slovácka nebude líbit, nejspíš proto,že jsem ze staré školy, ale poslední derby na Slovácku se hrálo v roce 1996,teda kecám, teď se hrálo,Starák vrs Kunůvky ;-) Po pravdě vůbec netuším kdo začal zápas ze Zlínem nazývat derby,ale příjde mi to stejné jak když si Slováci nazvou zápas Slovan Trnava derby,přestože to z derby nemá společného vůbec nic, rivalita, vyhrocenost, prestiž určitě, ale derby pro mě vždy je a bude jen záležitost městských rivalů.

 • riedlss - 10.06.2015, středa, 12:03
  (0)

  to že někdo přijde bylo jednou z podmínek trenéra, takže s tím každý fanda počítá. Když to teda nebude mazání medu kolem huby, jak se letos už jednou stalo....

 • tvojemama - 10.06.2015, středa, 11:55
  (0)

  Pak by nám to třeba mohlo o bod vyjít. Ale já bych spíš chtěl, abychom se dál pohybovali v klidných vodách ligy. Jako jo, ten stred tabulky je zaklad, ale mozna je tohle ten duvod, proc hraci nektere zapas odehrali na pul plynu

 • tvojemama - 10.06.2015, středa, 11:51
  (0)

  Brecka snad bude zdravy, Hoffman a Danicek treba prekvapi, no a treba nekdo solidni prijde, to by to pak nemuselo byt spatne

 • riedlss - 10.06.2015, středa, 11:48
  (0)

  že by letos první ligové derby po těch letech?:) http://fotbal.idnes.cz/fotbalovy-varnsdorf-nebude-hrat-prvni-ligu-sanci-ma-zlin-pen-/fotbal.aspx?c=A150610_111915_fotbal_pes#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

 • kecipep - 10.06.2015, středa, 11:48
  (0)

  Tak do ligy nejspis zlin.. Na tom muzeme byt jedine ekonomicky biti. Nehlede na to, ze maji i zajimave hrace, ktere ted poustet urcite nebudou

pristi
 Další články:
16.06.2015, úterý, 07:50 - Luboš Kalouda: Věřím Česku, 
že může dojít až do finále
13.06.2015, sobota, 10:28 - EURO U21: Michal Trávník: Euro může být zlom v mé kariéře
11.06.2015, čtvrtek, 12:06 - Bc. Vladimír Krejčí hledá posily aneb Jeho dobrodružství v Islámském státu
11.06.2015, čtvrtek, 08:28 - Slovácku zlínský rival nevadí, klub se těší na derby
08.06.2015, pondělí, 08:50 - Dvě opory Slovácka Došek s Trávníkem: Nejsme spokojení, doma jsme ztráceli
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace