*
18.01.2022
Rozhovory s trenérem Petrem Bláhou a Markétou Klímovou
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Sport zase spekuluje: Hradec má blízko k lize!

09.06.2009, úterý, 08:58
noviny_velky.jpg
Takže kdo? Slovácko? Jihlava? Samá voda. Podle informací Sportu je v tuhle chvíli nejblíže účasti v Gambrinus lize Hradec Králové! Východočeši údajně nabídli Čáslavi za přepuštění práv kolem patnácti milionů korun. Zatím nejvíc.
 
„Ale když seženeme velkého sponzora, zkusíme si ligu my. Asi na Strahově,“ nevylučuje však Martin Svoboda, sportovní manažer Čáslavi.
 
Jak trefně shrnul jihlavský šéf Tulis: Je to zamotané. Právě tým z Vysočiny, který skončil ve druholigové tabulce hned za postupující Čáslaví na třetím místě a nárokuje si účast na základě umístění, by Svoboda mezi nejlepšími viděl nerad. „Byl by to skandál,“ prohlásil. Klub si chce sám rozhodnout, co s právy na nejvyšší soutěž udělá. Podle řádů si to může dovolit.
 
Jak už deník Sport jako první avizoval, Čáslav jedná se Slováckem a s Hradcem Králové. „Existují dva potenciální kupci. Konkrétní nabídky byly předloženy,“ přiznal Svoboda, aniž by chtěl zájemce jmenovat.
 
V obou klubech však přiznali, že mají o administrativní posun o patro výš enormní zájem. Kdo dá víc? „Hradec je připravený složit bez pomoci města patnáct milionů,“ potvrdil důvěryhodný zdroj. „Není to pravda,“ reagoval Richard Jukl, šéf představenstva třináctého celku druhé ligy.
 
Bývalý záložník však přiznal, že Hradec vstoupil do rokování s Čáslaví. „Doslechli jsme se, že bude prodávat licenci, tak jsme sondovali možnost odkupu. Řády to umožňují, tak proč do toho nejít? V úterý půjdeme za zástupci města, které je naším vlastníkem, s dotazem, zda máme v jednání pokračovat, či ne,“ informoval Jukl s tím, že by klub v případě postupu čekala hromada práce. A málo času na ni. „Museli bychom přimontovat sedačky, koupit čtyři hráče. Je toho spousta, ale dá se to stihnout.“
 
Východočeši mají k dohodě s Čáslaví o kousek blíž než Slovácko. Už proto, že oba kluby už nějaký čas spolupracují. Majitel Slovácka Zdeněk Zemek by musel sáhnout do pokladny pořádně hluboko, aby nabídku Hradce přebil. Udělá to? „Můžeme vyjednávat, ale ne za každou cenu,“ upozornil hutní magnát, který ví, kdo jsou jeho konkurenti. „Motá se kolem toho Hradec a Jihlava. Pokud vím, jasno musí být do 19. června,“ dodal Zemek. Ano, příští pátek je krajní datum.
 
Výhodnou pozici Hradce Králové ztěžuje absence vyhřívaného trávníku. Dostat výjimku by pro nováčka mohlo být těžší. „Nepostoupil by totiž sportovní cestou,“ prohlásil licenční manažer ČMFS Stanislav Rýznar. Na klub, který nejvyšší soutěž odkoupí, bude komise pohlížet přísněji. „Musí beze zbytku splnit všech pět bodů účasti,“ varoval Rýznar. Výkonný výbor, který licenční manuál schválil, však může i Hradci udělit výjimku. „A já to budu muset respektovat,“ přiznal.
 
Aby bylo jasno: Čáslav nenabízí k odkupu licenci, nýbrž práva na první ligu. Těmi disponuje. Licencí nikoliv. Nebyla jí udělena ani na nižší soutěž. „Klub se proti rozhodnutí odvolal a poslal nějaké dokumenty. Tento týden zasedne odvolací orgán, který celou věc přezkoumá,“ nastínil Rýznar, licenční manažer ČMFS. „Licenci bychom měli obdržet,“ nepochyboval čáslavský manažer Svoboda o úspěchu odvolání.
 
A pozor, ve hře je stála varianta, že se mezi nejlepšími představí na podzim provinční Čáslav. Klub má rozjednán příchod významného sponzora, který by mu zajistil prvoligový rozpočet. „Když jej získáme, nic neprodáme,“ ujistil Svoboda. „Než by měla postoupit třetí Jihlava, tak to radši budeme hrát my a klidně znevážíme soutěž,“ nepřál si úspěch celku z Vysočiny.
 
Pokud však Čáslav práva prodá, zůstane podle všeho ve druhé lize. „V průběhu týdne to rozsekneme. S Hradcem máme velice dobrou spolupráci, ale podle vzdálenosti klubů se rozhodovat nebudeme. Jaká nabídka bude lepší, tu vybereme. Pro nás každopádně platí, že musíme opět postavit nové mužstvo. Vím, že mezi první a druhou ligou je obrovský rozdíl. Je zázrak, že jsme skončili druzí. A taky je to ostuda pro ostatní,“ podotkl Svoboda. Kdo nakonec vytáhne největší balík peněz?
 
Rozhodne výbor
 
Článek 9, odstavec druhý. Na tomto místě Směrnice fotbalových řádů naleznete předpis, který umožňuje Čáslavi prodat licenci na nejvyšší soutěž. A to komukoliv. Výkonný výbor však převod následně musí schválit. „Před několika lety s touto možností přišel místopředseda Vacek. Kluby se chtějí samy rozhodovat, co s nimi bude. Směrnice měla být v zájmu fotbalu. Aby se hrálo tam, kde pro to jsou podmínky, vhodný stadion a podobně,“ vysvětluje Jiří Kubíček, šéf Sigmy Olomouc a jeden ze členů výkonného výboru.
 
 
 
Jihlava: Postup si zasloužíme my!
 
Na Vysočině mají jasno. Když nebude hrát nejvyšší soutěž Čáslav, měl by mezi elitu postoupit třetí tým druhé ligy. A tím je Jihlava. „Jsme nejlépe připraveni,“ tvrdí šéf klubu ZDENĚK TULIS, jenž věří, že výkonný výbor dá nakonec přednost sportovním důvodům před finančními.

* Proč si myslíte, že by měla postoupit Jihlava?

„Já plně respektuju tabulku a blahopřeju k postupu Čáslavi a Bohemians 1905. Ale pokud se ukáže, že Čáslav nemůže první ligu hrát, měl by místo ní dostat šanci klub, který si to sportovně nejvíc zaslouží. Po této stránce je na tom Jihlava nejlépe. Ať už se to týká práce s mládeží, stadionu. Vždyť takovému Slovácku sestupuje béčko do divize, dorost padá z první ligy. Ano, ten klub je finančně možná ještě o kousek dál než my. Ale Čáslav nemůže prodat licenci komukoliv. Výkonný výbor to musí odsouhlasit. Anebo taky ne.“

* A na to vy sázíte…

„Nebudeme nic iniciovat. Ale přijde mi zvláštní, když má jít do nejvyšší soutěže desátý, nebo dokonce třináctý tým tabulky. A to jen proto, že za ním stojí někdo bohatý. To pak nemá celá soutěž smysl. První a druhá liga, to je nebe a dudy. Mělo by rozhodnout sportovní hledisko. Stávající výkonný výbor musí ještě před valnou hromadou zvážit, kterou cestu zvolit. Jsou dvě možnosti.“

* Ovšem Jihlava nemá vyhřívaný trávník. Požádali byste o výjimku?

„Pokud bychom postoupili, okamžitě se začne kopat. Máme zpracovaný časový harmonogram. Naše představa je taková, že bychom první dva zápasy na podzim odehráli venku, třetí buď na Strahově nebo v Brně, čtvrtý zase venku. A od prvního září by byl trávník připravený. Čtyři tisíce míst k sezení máme. Na Bohemku přišlo nedávno pět a půl tisíce lidí a zvládlo se to. Jestliže zůstaneme ve druhé lize, tak vyhřívání nejspíš zatím dělat nebudeme. Valná hromada klubu by pak rozhodla, jestli bychom bojovali o postup další rok, anebo vsadili na mladé hráče.“

* Jednali jste s Čáslaví o odkupu licence?

„Jednou jsme se sešli. Ptali jsme se na jejich plány. Čáslav se prý ozve, když to uzná za vhodné. Asi jedná s dalšími kluby, což je legální. Ale já to pořád beru tak, že jde do první ligy. Ostatně ji mohou hrát u nás, mají to nejblíž. (úsměv) Je to všechno zamotané. Nezajímám se o to, kdo další má o licenci zájem. Nechejme to koňovi, ten má větší hlavu. Za pár dní se to stejně musí vyřešit. Já jen opakuju, že ve druhé lize není lépe zajištěný klub než Jihlava.“

 
 
 
KDO BUDE HRÁT LIGU PODLE DENÍKU SPORT
 
HRADEC KRÁLOVÉ 50 %
Pro: Lidé z vedení obou týmů se dobře znají, dohoda je prý blízko. Mezi oběma kluby už delší čas funguje těsná hráčská spolupráce. Za Východočechy stojí jako vlastník město, do tří let by měl být vybudovaný nový stadion. Fotbal v Hradci má tradici.
 
Proti: Třináctý tým druhé ligy mezi elitou? To je trošku silná káva. Klub navíc nemá vyhřívaný trávník, musel by žádat o výjimku. Navíc stále hraje na nefotbalovém stadionu „pod lízátky“, kam to lidi netáhne. A musel by výrazně posílit kádr, aby byl konkurenceschopný.
 
1. FC SLOVÁCKO 30 %
Pro: Ambiciózní majitel Zdeněk Zemek před dvěma lety nekupoval klub, aby s ním tápal ve druhé lize. Má dost peněz na kvalitní hráče, k tomu hezký stadion, nadprůměrné prvoligové zázemí a obrovskou podporu fanoušků v zádech. Posílené Slovácko by neudělalo v lize ostudu.
 
Proti: Ačkoliv Mazurův tým postoupil až do finále Poháru ČMFS, v ligové soutěži to byla bída od začátku až do konce. Mužstvo si stále nemůže „sednout“, je zřejmě nutný další řez do kádru. Hradec Králové má navíc podle všeho v jednáních s Čáslaví mírný náskok.
 
VYSOČINA JIHLAVA 10 %
Pro: Kdyby rozhodovalo sportovní hledisko, tak není co řešit. Jihlava má stabilizovaný kádr, v tabulce skončila hned za Čáslaví. Výkonnostně za ní nezaostala. Klub je finančně zajištěný, nejvyšší soutěž by v pohodě utáhl. Šlape mu i mládež.
 
Proti: S Čáslaví proběhlo jedno jednání, ale pak už se zástupci druhé strany neozvali. Vysočina zřejmě nenabízí takový balík financí jako Hradec Králové a Slovácko. Razí sportovní cestu. Závěr jara tým nezvládl, sám se vyšachoval z boje o postup.
 
ZENIT ČÁSLAV 10 %
Pro: Fakta jsou jasná. Čáslav skončila na postupovém místě a má nárok měřit se v příští sezoně se Spartou nebo se Slavií. A když tento týden sežene silného sponzoru, troufne si na to. I když by asi hrála domácí duely v Praze na Strahově.
 
Proti: Pro první ligu absolutně nemá podmínky. Od nevyhovujícího stadionu, přes zázemí až po hráčský kádr, tvořený z velké části z hostujících hráčů. S nimi odešel i úspěšný kouč Koubek. V malém městě ani není důstojná divácká základna.
 
Autor: Michal Koštuřík


Share |
Zdroj: deniksport.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
10.06.2009, středa, 05:45 - Boj o první ligu vrcholí, rozhodne se ve středu
10.06.2009, středa, 04:50 - Čáslav prodá fotbalovou ligu Slovácku. Za osm milionů
09.06.2009, úterý, 13:09 - Slovácko bude hrát příští ročník nejspíš I. ligu
09.06.2009, úterý, 09:04 - MF DNES: Odejde ze Slovácka Cleber?
08.06.2009, pondělí, 10:58 - Dnešní noviny o posledním zápase Slovácka i o lize
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace