*
24.10.2021
U17: FCS - 1. FK Príbram 5:1 /3:1/ - Širuch 23.10.2021
24.10.2021
U19: FCS - 1. FK Príbram 3:1/1:1/ - Širuch 23.10.2021
23.10.2021
Martin Svedík po Bohemians 1905
23.10.2021
Jan Kalabiška po Bohemians 1905
21.10.2021
Milan Petržela pred Bohemians 1905
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 957 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci

Karviná vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

07.11.2021 od 15:00

Městský stadion

Přihlášeno
18
fanoušků

MF DNES: Odejde ze Slovácka Cleber?

09.06.2009, úterý, 09:04
cleber_velky.jpg
Pobláznit fanoušky dokázal během jarního působení ve druholigovém Slovácku brazilský záložník Nascimento Silva Cleber. Přesto je velmi pravděpodobné, že v klubu pro příští sezonu nezůstane.
 
Půlrok v Hradišti prožil na hostování z bratislavské Artmedie. Pokud Slovácko nechce o skvělého míčového dribléra přijít, musí na Slovensko poslat poměrně vysoké odstupné, které podle informací MF DNES činí téměř pět milionů korun. Slovácko se o této částce snažilo minulý týden s Artmedií jednat, k dohodě však zatím nedošlo.
 
„Z Artmedie mi tak v pátek volali, že se mám vrátit a začít přípravu v Bratislavě. To já přitom nechci. Na Slovácku jsem spokojený, proto už jsme v předstihu podepsali smlouvu na dva roky,“ povzdechl si Brazilec před nedělním odletem domů.
 
„Situace kolem Clebera je docela v našich rukou, ale i v naší zodpovědnosti. Nerad bych se dostal do situace, kdy získáme Clebera, ale nebudeme mít na výplaty,“ upozornil výkonný ředitel Slovácka Vladimír Krejčí. „Byl to rozhodně jeden z nejpovedenějších transferů, které jsme v zimě udělali. Výrazně oživil nejen Slovácko, ale celou druholigovou scénu.“
 
Cleber vstřelil za Slovácko na jaře tři branky a bavil diváky rychlostí a mimořádnou hrou jeden na jednoho. „V té je naprosto excelentní. Stejně tak má i své slabiny, na kterých se musí pracovat, což je při jazykové bariéře přece jen komplikovanější,“ upozornil Krejčí. „Při skládání týmu budeme mít na příchody určitý balík peněz a musíme se rozhodnout, jestli uděláme tři vynikající hráče, nebo dva naprosto vynikající a k nim další tři kvalitní.“
 
Záležet bude i na tom, jestli Slovácko od Čáslavi získá právo na postup do nejvyšší soutěže, o které se uchází také Hradec Králové a Jihlava. Jasněji může být už ve středu, kdy by žádost některého z uchazečů mohl posuzovat výkonný výbor svazu.
 
Jisté každopádně je, že si za Slovácko už nezahrají ofenzivní hráči Tomáš Kazár, Radim Holub a Francouz Hani, které klub získal v zimě, ale svými výkony nepřesvědčili. „Tito hráči určitě neuspokojili trenérovy i naše představy a dá se předpokládat, že budou ve skupině, která do nového kádru nezasáhne,“ řekl ředitel Krejčí.
 
Po nevydařené sezoně, kterou Slovácko dokončilo na desáté příčce, však bude změn mnohem víc. A klub chystá i výrazné posílení. Řešit musí především útočnou fázi. Tým vstřelil ve třiceti zápasech jen 25 branek, hůř na tom byl jen poslední Fulnek.
 
„Změn bude víc a dotknou se každé řady. Ale tu slabinu cítíme. Zimní posílení, které jsme dělali při nejlepším vědomí a svědomí, v některých případech nenaplnilo naše očekávání,“ uznává Krejčí.
 
Mezi vytipované hráče teď patří i zvučná jména. Přijít by mohl třeba útočník Petr Švancara, s nímž Žižkov po sestupu z ligy nepočítá, nebo ofenzivní hráč Marek Heinz, jemuž se letos v Brně moc nedařilo.
 
„Tato jména v našich představách rezonují. Budeme se snažit přivést maximální kvalitu za reálných podmínek,“ poznamenal šéf klubu.

 

Modlím se, aby se vše ještě obrátilo, říká Brazilec
 
Stačily mu čtyři měsíce a při návštěvě baru si místo celosvětově známých značek nápojů suverénně objednává kofolu. Vydařené působení Brazilce Clebera ve fotbalovém Slovácku ale zřejmě nečekaně skončí. Měl by se vrátit zpět do bratislavské Artmedie.
 
„V úterý jedu na dovolenou a nevím, kam se mám z Brazílie vrátit,“ povzdechl si 22letý krajní záložník v rozhovoru pro MF DNES. „Byl jsem přesvědčený o tom, že to je jasné a budu dál ve Slovácku. Situace se ale komplikuje a myslím si, že tady příští sezonu hrát nebudu.“

* Co se stalo?

Minulý měsíc jsem podepsal se Slováckem předběžnou smlouvu na dva roky. Chtěl jsem klubu pomoct vybojovat první ligu. Ale teď jsem od vedení slyšel, že se s Artmedií na financích nedomluvili. Je ve smlouvě určitá částka, o které Slovácko vědělo už přimém příchodu. Nevím, co se dělo teď. Asi se snažili o té částce jednat a nedohodli se. Jsem z toho zklamaný, ale měl bych se na přípravu vrátit do Bratislavy, i když tam hrát nechci.

* Je to definitivní?

Všechno je to čerstvé. Uvidíme, jestli se situace nějak vyvine.

* Vy jste přitom patřil k nejlepším hráčům Slovácka na jaře. Užil jste si ten půlrok?

Byl jsem moc šťastný za to, co jsem tady prožil. Trenér, spoluhráči, fanoušci i město, všechno bylo perfektní. Proto už jsem v předstihu tu smlouvu prodloužil. Jestli to teď je moje rozloučení se Slováckem, tak musím za všechno moc poděkovat.

* Dával jste si závazek, že se naučíte češtinu. Jak jste za půl roku pokročil?

Přinesl jsem si trochu slovenštiny, do toho jsem se naučil celkem dost českých slovíček. I když na učení mi tolik času nezbývalo, protože jsme měli přes sezonu dost plný program i kvůli těm pohárovým zápasům. Modlím se, aby se celá ta situace ještě obrátila a já tady ještě mohl jazyk využít. V Polsku nebo Maďarsku by mi to moc nepomohlo.

* Hrát za Artmedii nechcete. Víte o nějakém zájemci o vaše služby? Mluví se o Teplicích či Ostravě, tam byste taky češtinu využil.

O nějakých klubech z první i druhé ligy jsem slyšel, ale pro mě neexistovalo nic jiného než Slovácko, takže jsem to neřešil. Počkám až po návratu z Brazílie, jak se všechno vyvine.
 
Autor: Radek Štěrba


Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
10.06.2009, středa, 13:17 - Potvrzeno: první fotbalovou ligu bude hrát po dvou letech Slovácko
10.06.2009, středa, 05:45 - Boj o první ligu vrcholí, rozhodne se ve středu
10.06.2009, středa, 04:50 - Čáslav prodá fotbalovou ligu Slovácku. Za osm milionů
09.06.2009, úterý, 13:09 - Slovácko bude hrát příští ročník nejspíš I. ligu
09.06.2009, úterý, 08:58 - Sport zase spekuluje: Hradec má blízko k lize!
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace