04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Slovácko si z Hané veze tři body

14.03.2009, sobota, 17:20

Ani v druhém jarním zápase tým 1.FC Slovácko nezaváhal a zvítězil v dnešním zápase 2. ligy na hřišti Holického FK 1:0, když vítěznou branku protlačil do sítě Dejan Jurkič.

Slovinec ve službách Slovácka tak vstřelil svou premiérovou branku nejen za svůj nový tým, ale podle svých slov také v Česku vůbec.
"Po několika odrazech se míč dostal ke mně a já byl ve správný čas na správném místě," popsal gól sám autor.

Slovácko přitom do zápasu nevstoupilo vůbec dobře a domácí se aktivní hrou drželo dlouhé minuty na polovině hostí. A nebyla to platonická převaha. Už v páté minutě pálil po samostatném průniku Korčian, Filipko včas vyběhl a šanci zmařil. Další příležitost měli domácí po akci Krutého, ten ale pálil nad.
Až po čtvrthodině hry se dopředu začali dostávat také hosté a hned udeřili. Po rohovém kopu několikrát domácí zblokovali pokusy hostujících hráčů, proti třetí dorážce v podání Jurkiče už byli bezmocní. 0:1.

Domácí obdržená branka srazila a jejich aktivita byla otupena, jenže ani Slovácko se dopředu příliš nehrnulo a stále vycházelo ze zabezpečené obrany. V 28. minutě se uvolnil Radim Holub, vypálil, Šrom byl připraven. Poločas se dohrál bez větších šancí a do kabin šlo Slovácko s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas přinesl pokračování hry z konce toho prvního a na větší brankovou příležitost si diváci museli počkat až do 64. minuty. To Vajda překvapil hostující obranu při standardní situaci, jenže Filipko skočil k tyči včas a míč chytil. Střelu vedle vyslal o několik minut později Dadák a stejný hráč zamířil podobně i minutu před koncem asi z pětatřiceti metrů.

Slovácko zahrozilo jen dvakrát, deset minut před koncem po rohu Görnera minul Šromovu branku Chmelíček a domácí gólman vychytal i Petera Sládka, který své sólo těsně před koncem nedokázal přetavit v gól.

Hosté ale zkušeně zápas dovedli do vítězného konce bez větších starostí a připisují si druhou výhru v řadě.

"Tři body přinesla hostům větší bojovnost, kvalita a zkušenosti týmu," prohlásil na tiskové konferenci trenér domácích Josef Mucha.

1.HFK Olomouc - 1.FC Slovácko 0:1(0:1)

Branka: 18. Jurkič