*
18.01.2022
Rozhovory s trenérem Petrem Bláhou a Markétou Klímovou
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Slovácko si užívalo luxusu a nabíralo fyzičku

16.01.2011, neděle, 21:35
soustredeni Vysocina_velky.jpg

Šest dnů polykali tréninkové dávky fotbalisté aktuálně devátého celku Gambrinus ligy v okolí hotelu Ski v Novém Městě na Moravě.

Právě dnes jim nádeničina na Českomoravské vysočině, kterou zvolilo vedení 1. FC Slovácko jako místo kondičního soustředění, končí.

„Mimo Slovácko tady máme ještě mužské i ženské reprezentanty Ruska v biatlonu. Fotbalisté jsou ubytovaní v nové části hotelu, který má čtyři hvězdy. To je ta nejlepší kategorie,“ prozradil obchodní manažer hotelu Pavel Dvořák.

Teploměr ukazoval několik stupňů nad nulou, ale i přes nečekanou oblevu byla sněhová pokrývka v Novém Městě pro potřeby fotbalistů více než dostačující. Trenér Soukup tak mohl být s průběhem soustředění spokojený. „Měli jsme nějakou představu, se kterou jsme sem jeli. Chtěli jsme v tomto období využít hlavně běžky. To byl hlavní záměr našeho soustředění. V republice je jenom málo areálů, které jsou takto specializované na běžkařské tratě. Nechci to nějak rozebírat, ale vím, že trénink na běžkách zvyšuje fyzickou kondici výrazným způsobem. Potvrzuje se mi to na výsledcích ze sport testerů. Proto jsme zvolili právě tento areál v Novém Městě. Na běžkách trénují všichni včetně Cissého. Jsem se soustředěním spokojený, hlavně aby hráči zůstali bez zranění a dalších komplikací,“ přál si kouč.

Zranění a nemoci hráčů se zatím Slovácku vyhýbají. Nachlazený byl Michal Kordula, ale i ten absolvoval plnou tréninkovou zátěž, drobné šrámy léčil jenom Martin Kuncl. „Pobolívá ho koleno, tak měl nějaké úlevy,“ upřesnil Miroslav Soukup zdravotní stav svých svěřenců.

Běloruský gólman už trénuje s béčkem

Galeje na kondičním soustředění v Novém Městě na Moravě absolvovalo pětadvacet hráčů. K prvnímu zúžení kádru dojde koncem ledna před odletem na herní soustředění do Turecka. Lodivod Slovácka má už dnes jasno, o které fotbalisty půjde. „Nepoletí s námi dva ze tří dorostenců, které máme teď v přípravě. Do Turecka počítám s třiadvaceti, ale spíš se čtyřiadvaceti fotbalisty,“ nastiňuje svoje představy Soukup, který se nebrání ani dalšímu posilňování kádru. „My se nevzdáváme posílení mužstva o jednoho útočníka. Musí to být ale výrazně dobrý hráč, nebo někdo, kdo má pro klub perspektivu. Fanoušci možná čekají přestupovou bombu, ale my se musíme ohlížet i na možnosti klubu.“

Drobné změny v kádru ale přece jenom tento týden přinesl. Prodloužení hostování Radka Szmeka do konce ligy je na spadnutí a ve čtvrtek začal s juniorkou Slovácka trénovat také běloruský gólman Ilja Motalygo.

„Troufám si tvrdit, že varianta se Szmekem je vyřešená. Posune se mu hostování s opcí o další půlrok. Co se týče běloruského brankáře, ten bude v přípravě minimálně do odletu mužstva na soustředění v Turecku. Zatím trénuje s juniorkou, ale v pondělí se připojí k áčku. Pokud ukáže, že jeho kvality jsou vyšší než u dvou našich mladých gólmanů, zůstane s námi. Pokud ne, tak po třech týdnech svoje působení ukončí,“ říká trenér Slovácka.

V následujícím týdnu čekají hradišťský prvoligový tým první přípravné zápasy. Ve středu se ve dvojzápase představí na staroměstském Širůchu třetiligová HFK Olomouc a druholigový Hlučín. Soupeře vedení klubu domlouvalo od těch papírově nejlehčích až po generálku proti silné Žilině, která prověří Slovácko týden před ostrým startem ligy. „Dvojzápasy jsme volili záměrně. Chci vidět ve hře všechny hráče a utkání proti Žilině bude vyvrcholením celé zimní přípravy,“ dodal na závěr Soukup.

Běžky mazal výhradně trenér Soukup

Odpolední program patřil na soustředění fotbalistů Slovácka výhradně běžkám. Kolem druhé odpoledne se hráči z hotelu pomaličku trousili k lyžárně. Jako jeden z prvních byl u běžek trenér Miroslav Soukup, který svým svěřencům sám připravoval lyže.

Teploty nad nulou a mokrý těžký sníh, který kropily děšťové přeháňky. Správně namazat je v takovém počasí téměř alchymistický výkon. To ovšem neplatí pro Miroslava Soukupa. Už na první pohled bylo vidět, že tento muž se v přípravě lyží vyzná.

„Nechtějte vidět můj kufr v autě. Nechci kecat, ale ty vosky, které tam mám, stály nejmíň čtyři tisíce,“ prozradil velký příznivec běžkařského sportu. Jen málokdo ví, že trenér Slovácka se před několika lety zúčastnil několika dálkových závodů. „Ve své minulosti mám za sebou několik maratonů. Jel jsem Jizerskou padesátku, Šumavský maraton, Krkonošskou sedmdesátku. Mám odjetých asi pět takových ‚laufů‘. Naposled jsem jel někdy před patnácti lety Šumavský maraton a pamatuji si, že jsem měl čas něco kolem tří hodin. Každou zimu najedu na běžkách zhruba tři sta kilometrů,“ prozradil Miroslav Soukup.
 Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • grandepipo - 17.01.2011, pondělí, 22:23
  (0)

  to jjmc:To nám myslím může být úplně jedno,ne?

 • Valheru - 17.01.2011, pondělí, 20:38
  (0)

  S tím ten brankář sem šel a souhlasil s tím, že se bude připravovat tady. Pro nás je to dobře, můžeme si ho otestovat. Pokud by to bylo naopak, byly by tu kecy o tom, proč kupujeme hráče rovnou. Člověk se nikdy nezavděčí.

 • jjmc - 17.01.2011, pondělí, 10:49
  (0)

  takže brankáři vezme šanci se prosadit jinde jestli ho vyhodí

pristi
 Další články:
18.01.2011, úterý, 12:34 - Hráči Slovácka mají po soustředění a těší se na hřiště, i s novými tvářemi
17.01.2011, pondělí, 21:30 - Zažívám spoustu novinek
16.01.2011, neděle, 22:11 - Detektor lži rozhodl: Švancara je lepší než Messi
15.01.2011, sobota, 14:44 - Nešpor: Atmosféra ve Slovácku je lepší než v Bohemce
14.01.2011, pátek, 23:41 - Alžběta Blažková je druhým největším talentem v republice
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace