*
DNES
U17: FCS-Príbram 5:1/3:1/-Širuch 23.10.2021
DNES
U19: FCS-Príbram 3:1/1:1/-Širuch 23.10.2021
včera
Martin Svedík po Bohemians 1905
včera
Jan Kalabiška po Bohemians 1905
21.10.2021
Milan Petržela pred Bohemians 1905
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 957 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci

Detektor lži rozhodl: Švancara je lepší než Messi

16.01.2011, neděle, 22:11
svancara_velky.jpg

Mezi dopoledním a odpoledním tréninkem mívali hráči Slovácka na soustředění v Novém Městě na Moravě zhruba dvouhodinovou pauzu. Krátili si ji různě.

Většinou zašli na kávu, odpočívali na pokoji nebo prostřednictvím počítačů a mobilů komunikovali s rodinou.

Výjimkou nebyl ani Petr Švancara. Až na čtvrteční odpoledne, kdy jsme ho požádali o rozhovor. „Dneska to nepůjde borci, za chviličku jdu na detektor lži,“ uculoval se útočník Slovácka. Přibližně za hodinu se přece jenom v recepci hotelu objevil a ochotně odpověděl na několik otázek.

Myslel jste to s tím detektorem lži vážně?

Určitě! Kontaktovala mě jedna firma, jestli bych nebyl proti tomu podrobit se zkoušce na detektoru lži. Vedení klubu také neprotestovalo a já jsem pro každou špatnost. Tak jsem to vyzkoušel.

Jak to probíhalo?

Hoši, musím vám říct, že to byl neskutečně fantastický zážitek. Těmto věcem já fandím a zlodějům a kriminálníkům by to měl přikazovat zákon. Ta zkušenost je pro mě fantastická v tom, že mi nikdo nevyvrátí, že to někdo může oje... To prostě nejde. Máte na těle osm bodů a ten přístroj ví, jakým způsobem to vaše hlava chce obejít.

Zkuste to přiblížit, jaké jste měl otázky?

Ze začátku jsem měl lhát, ale já jsem to přeslechl, takže začátek mně trošičku zahaproval. Otázky byly vesměs k mé osobě. Zpočátku jednodušší, ale postupně složitější. Byly to spíš recesní otázky typu: jestli jsem vtipnější než třeba Pavel Horváth nebo jestli piju pivo a podobně.

Odpovídal jste na všechny otázky pravdivě?

Musím se přiznat, že jsem jednou zalhal na otázku, jestli umím šít. Řekl jsem, že ano. Po skončení testu mně řekli, že to byla otázka, na které přístroj vyletěl až úplně nahoru. Druhá otázka, u které přístroj vyletěl úplně nahoru byla, když se mě ptali, jestli jsem lepší než Lionel Messi. Odpověděl jsem, že ne. (Smích.)

Vedení fotbalového Brna chtělo podrobit na detektoru lži svoje hráče. Jaký na to máte názor?

Já si myslím, že do fotbalu to nepatří. Jestli chce někdo zkoumat, jestli někteří fotbalisté hrají záměrně špatně, tak já věřím, že k tomu nepotřebuje detektor. Fotbal to klukům, co do toho nedávají všechno, jednou určitě vrátí. To je ale můj osobní názor. Někdo může prosazovat, že fotbalový klub je také firma, a zaměstnanci se tomu musí podřídit. Tak to asi myslí i Pros (majitel Zbrojovky Brno – pozn. aut.). Na druhou stranu mě těší, že jsem asi jediný fotbalista na světě, který si detektorem prošel.

Pojďme k vám a fotbalovému Slovácku. V létě vám končí smlouva, už s vámi někdo jednal o prodloužení?

Trenér říkal, že je tam možnost opce a že mě nechává, abych byl v nejistotě. To je jeho názor, ale já na to mám jiný. Já bych byl rád, abych už věděl, co se mnou v létě bude. Teď to beru tak, že každý zápas, který odehraji ve Slovácku, může být pro mě ten poslední. Proto si každé utkání budu snažit užít a užít si také toho regionu. Bude záležet jenom na mně, jestli si o prodloužení smlouvy řeknu, nebo ne. Respektuji rozhodnutí klubu. Mám tam sice opci, ale ta se prodloužit nemusí a bude všechno jinak. Věřím, že si k tomu co nejspíš sedneme a já si nebudu muset hledat něco jiného. Já jsem ve Slovácku spokojený a absolutně nemám důvod něco měnit.

Myslíte si, že k dohodě by mohlo dojít ještě před začátkem jarní části ligy?

To si myslím, že nedopadne. Vidím to tak po sezoně, nebo spíš v jejím průběhu. Nechci se tím už v hlavě zatěžovat, protože mně bylo jasně řečeno, že to takto bude. Vedení s tím prý počká až na konec sezony.

Jaká je vaše představa o nové smlouvě?

Já bych chtěl v létě podepsat ještě na dva roky. Samozřejmě nejraději ve Slovácku, ale i pak jakoby do nějakého ligového týmu. Nechci sám sebe nějak hodnotit, ale ty dva roky bych si na ligu určitě troufl. Ať to už dopadne jakkoliv, tak jsem strašně rád, že jsem angažmá v Hradišti dostal. Důležité je, aby tady liga pro lidi a region byla i v budoucnu. Jestli se Švancarou nebo bez, to už je jedno. Každému, kdo sem půjde, budu to angažmá závidět.

Jak se zatím vypořádáváte s tvrdou zimní přípravou?

Já už to beru tak, že z toho těžíme celé jaro. Není to pro mě nic nového.

Trenér Soukup zařazuje každý den běžky. Setkal jste se s tím během své kariéry?

Musím přiznat, že ne. Takto na to nikdo nedbal. On tyto věci hodně prožívá a asi to bude jeho koníček. Myslím si, že chodí běhat i v době volna. Výbavu a mazání má parádní, asi tomu věří. Mně to také nevadí, beru to jako takové zpestření soustředění.

Jste aktivní fanoušek zimních sportů? Můžeme se s vámi potkat někde na sjezdovce?

To zase ne, to nejsou moje sporty. V zimě jedině hokej a v létě tenis. Sjezdovky mně ani nepřipomínejte. Zrovna v tuto chvíli (čtvrtek) je tchyně na operaci nohy, kterou si zlomila na lyžích, které jsem jí dal na Vánoce. Doufám, že to dobře dopadne. Trošičku si to dávám za vinu a říkám si, jestli v tom nemám prsty.
 

Cissé: Na běžkách jsem udělal pokroky

Také mezi fotbalisty Slovácka se dali najít v novoměstském areálu Zlaté lyže téměř dokonalí běžkaři. Pohled na Radka Szmeka a Radka Mezlíka prozrazoval, že tito borci určitě nemají běžky na nohou poprvé. Oba podle trenéra Soukupa patřili k horkým kandidátům na první místo na závodech, které hráči Slovácka absolvují dnes.

Sám Szmek přiznal, že se v žákovském věku tomuto sportu věnoval dokonce závodně. „Byl jsem v lyžařském klubu a jezdili jsme po různých závodech. Jdu na běžky, i když máme volno. Baví mě to.“

Přesně opačné problémy se dvěma prkýnky měla dvojice Amadou Cissé z africké Guineje a Makedonec Ilija Nestorovski. Ostatní hráči už měli dávno za sebou jeden okruh, pak se dlouho, dlouho čekalo, než se v dálce objevil Nestorovski a pár desítek metrů za ním i trápící se Cissé. Ten vyzkoušel běžky vůbec poprvé v životě. „Když jsme byli na soustředění se Slavií, tak jsme byli rozděleni na dvě skupiny. Kdo chtěl, tak šel na běžky a ostatní šli běhat. Nejhorší je na těch běžkách zatáčet, ale myslím, že jsem od prvního dne udělal velké pokroky,“ chlubil se Amadou Cissé.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
  • huhu - 17.01.2011, pondělí, 14:16
    (0)

    rozhodně prodloužit,Švanci si to zaslouží,je příklad pro všechny..,uzavřít s ním dlouhodobou smlouvu..DO KONCE KARIÉRY A PAK NÁSTUP NA NEJAKOU FUNKCI V KLUBU :)

pristi
 Další články:
18.01.2011, úterý, 16:05 - Soukup: Zimní Tipsport liga je skvělá, ale...
18.01.2011, úterý, 12:34 - Hráči Slovácka mají po soustředění a těší se na hřiště, i s novými tvářemi
17.01.2011, pondělí, 21:30 - Zažívám spoustu novinek
16.01.2011, neděle, 21:35 - Slovácko si užívalo luxusu a nabíralo fyzičku
15.01.2011, sobota, 14:44 - Nešpor: Atmosféra ve Slovácku je lepší než v Bohemce
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace