18
fanoušků

Slovácko nastřílelo třetiligovému soupeři šest branek. Daníček byl vyloučen

14.01.2020, úterý, 22:35

Fotbalisté Slovácka si na úvod chorvatského soustředění s chutí zastříleli. I když celek z Uherského Hradiště v Umagu v úvodu druhé půle inkasoval vyrovnávací gól a v 70. minutě přišel o vyloučeného záložníka Daníčka, zlomil po přestávce odpor Brinje Grosuple třemi brankami v rozmezí šesti minut a nakonec nad třetiligovým slovinským týmem bez problémů zvítězil 6:1.

Skóre z penalty otevřel nový útočník Kliment, další branky šestého týmu FORTUNA:LIGY po změně stran přidali Vecheta, Kohút, Šimko a Dvořák, který se v závěru trefil hned dvakrát.

Všechny možné posily, mimo lehce zraněného Jurečky, nasadil kouč Slovácka Martin Svědík do prvního přípravného zápasu. V defenzívě se představili francouzký stoper Koita a Dijiniri z moldavského Tiraspolu, kterého střídal v poločase Holiš z Vítkovic. V záloze odehrál hodinu sparťan Mareček a na hrotu se poprvé v dresu Slovácka ukázal Kliment.

Skóre zápasu otevřel už po deseti minutách právě Jan Kliment, který před pár dny podepsal v Uherském Hradišti roční kontrakt. S jistotou proměnil penaltu. První půlku vyhrálo Slovácko nejtěsnějším rozdílem díky Klimentovi.

Dvě minuty po změně stran slovinský soupeř překvapivě srovnal. Za další dvě minuty už Slovácko znovu vedlo. Trefil se Vecheta, další dvě branky přišly v rychlém sledu a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Za zmínku ještě stojí červená karta pro slováckého Daníčka, kterou dostal dvacet minut před koncem utkání.