*
25.09.2022
MSFL: FCS B -SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:3 (1:0) - 8. kolo - Bělinka 25.9.2022
21.09.2022
FCS "B" před HS Kroměříž
20.09.2022
UECL: Ohlédnutí za domácím zápasem proti Partizanu Bělehrad
18.09.2022
Marek Havlík po Jablonci
18.09.2022
Martin Svědík po Jablonci
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 968 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
07.09.2022
Fanoušci v zápase proti Slávii
31.08.2022
Fanoušci v zápase proti Liberci
19.08.2022
Děkovačka po zápase proti AIK
19.08.2022
Fandění v zápase proti AIK Stockholm
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU

Partizan vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

03.11.2022 od 21:00

Bělehrad

Přihlášeno
14
fanoušků

Kondici budeme nabírat i v Umagu

15.01.2020, středa, 10:39
mikšíček miroslav_velky.jpg

Když se zeptáte fotbalisty, co na svém oblíbeném sportu nemá rád, tak vám každý zcela jistě řekne: zimní přípravu a hlavně její kondiční část. Tu ligovou ve Slovácku má na starosti kondiční trenér Miroslav Mikšíček a také jeho zásluhou svěřencům Martina Svědíka v podzimní jízdě vydržely síly až do závěrečných minut zápasu.

Máte s týmem za sebou první týden. Už si mohou hráči oddechnout, že to nejhorší z hlediska nabírání kondice mají za sebou?

Dnes se to už tak říci nedá. Také v Chorvatsku nás čeká nabírání síly. Nabírání kondice se prolíná celou zimní přípravou, i když postupem času se mění poměr forem nabírání kondice. V úvodu to byly například doplňkové sporty, běh v lese nebo i spinning. Prostě nabírání maximální síly. Rychlosti i rychlostní vytrvalosti, což jde ruku v ruce s naším pojetím hry i aktuálním trendem fotbalu.

V podzimních utkáních to vypadalo, že Slovácku nechyběly síly při náročném způsobu hry ani v závěrech utkání. Potvrdily tento pocit třeba i výsledky testů v Olomouci a nastavujete na základě těchto výsledků i individuální parametry přípravy jednotlivým hráčům?

Z výsledků nám vykrystalizovaly skupinky 3-4 hráčů s podobnými parametry a skupinovým tréninkem pak respektujeme jejich individuální potřeby rozvoje.

Kádr mužstva dnes tvoří různé věkové skupiny hráčů. Jak se vyrovnávají s tvrdou přípravou ti zkušenější?

V tuto chvíli je ještě brzo hodnotit jednotlivce, ale spíše bych vzpomněl hráče, kteří s námi aspoň jednu zimní přípravu absolvovali, a nováčky. Ti, kteří prošli celým rokem, vstřebávají zátěž výrazně lépe než noví i mladší hráči.

Jaký cíl jste si pro zimní přípravu s realizačním týmem dali?

Vrátím se ještě k výsledkům testů. Ty nám oproti minulému roku potvrdily, že hráči, kteří jsou s námi celý rok, se výrazně posunuli v zónách anaerobní složky. U 90 % hráčů šel nahoru anaerobní práh, což znamená, že jsou schopni pohybovat se delší dobu v maximálních intenzitách, a ruku v ruce s tím jde i rychlejší regenerace, což je pro trend fotbalu postavený na výdrži v rychlosti a dynamice jen dobře. Zjednodušeně řečeno, výsledky testů potvrdily, proč nám v koncích zápasů nedocházely síly.

Dostáváte od hlavního trenéra Martina Svědíka zadání pro kondiční přípravu? Jaké vlastnosti vyžaduje po vámi připravovaných hráčích?

Vyloženě konkrétní zadání na jednotlivé hráče nedostávám. Máme obecné parametry, které chceme naplnit, a je už na mně, abych s jednotlivými hráči pracoval na zlepšení jejich nedostatků, aby v samotné hře byli schopni obecné parametry naplnit.

Dá se vůbec dnes z hlediska kondice přijít s něčím novým, co by mohlo ovlivnit výrazněji hru týmu, anebo jsou všechny celky připravovány s drobnými odchylkami stejně?

V současnosti pracujeme na inovaci přístupu ke kondiční přípravě hráčů, ale to už bych vám prozrazoval naše know-how a hlavní trenér by mě asi nepochválil. (smích)

S rozšiřováním počtu utkání se zkracuje období pro přípravu mužstva. Přizpůsobuje se zkracování období i samotná kondiční příprava?

Musí. Dnes už počítáme s tím, že hráči do přípravy vstoupí částečně připraveni. Proto dostali na dovolenou individuální plány, kde měli na poslední týden dovolené stanované objemy, které museli odběhat. Možná to nebylo pro ně komfortní, ale dnes už to bez toho prostě nejde. Přípravu jsme zahájili hned dvoufázovými tréninky a tam prostě musíte počítat s tím, že hráč už do těchto tréninků jde připraven. Pak můžeme v přípravě vynechat to "nudné" běhání, které si hráči mohou splnit v místě, kde bydlí, vlastně u rodiny, což pomáhá i psychice. Všichni měli při sobě GPS i sporttestery, takže nebyl problém zkontrolovat, kde a jak tento objem splnili.

Takže jste měl své svěřence i v době dovolené on-line pod kontrolou?

Tak daleko zase ještě nejsme a ani si nemyslím, že to v tuto chvíli je potřebné. Přece jen klukům důvěřujeme a oni už moc dobře vědí, že to dělají hlavně ve svůj prospěch.Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
14.01.2020, úterý, 22:35 - Slovácko nastřílelo třetiligovému soupeři šest branek. Daníček byl vyloučen
14.01.2020, úterý, 22:32 - Stoper Břečka přestoupil do Turecka. Podíl dostane i Slovácko
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace