*
včera
Lukáš Sadílek po Budejovicích
včera
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Sestup? Ligu pro Uherské Hradiště zachráníme, tvrdí kapitán Šumulikoski

08.12.2017, pátek, 15:35
velice_slovacko_velky.jpg

Zkušenějšího fotbalistu v kabině Slovácka nenajdete. Kapitán Veliče Šumulikoski prožívá jeden ze svých nejhorších podzimů v kariéře. Jeho klub je jenom těsně nad hranicí sestupu do druhé ligy. 

V kariéře podobné postavení ještě nikdy nezažil. Makedonský plejer, který žije v Uherském Hradišti, si nejčernější scénář vůbec nepřipouští. „Slovácko je pro mě něco zvláštního, je to srdeční záležitost. Mám hlavu nastavenou tak, že ligu pro Hradiště zachráníme,“ říká odhodlaně.

V tabulce budete zimovat jenom těsně na nesestupovém čtrnáctém místě. Byla výhra nad Jihlavou jenom o třech bodech?
Potřebovali jsme vítězství i pro naši psychiku. Je dobré, že jdeme na dovolenou a nejsme v tabulce poslední. Jinak se cítíš, když jsi poslední, a jinak, když jsi na čtrnáctém místě, i když je to jenom o bod. Strašně dlouho jsme nevyhráli, tři body přišly v pravý čas. Když tak budeme pokračovat i na jaře, tak se nemáme čeho bát.

Věříte, že ligu zachráníte se současným kádrem?
Každý půlrok vždycky přijde někdo nový, přijde nějaká změna do mančaftu. To by nám prospělo i v zimní přestávce. Myslím, že naše vedení ví, na čem má přes zimu pracovat.

Už máte o posilách nějaké zprávy?
Zatím nemám. Ještě je brzy, to začne až v lednu.

Myslíte, že by měl přijít někdo z venku, nebo spíš z naší ligy?
Tentokrát bych nehledal cizince. Ten by potřeboval tak od půlroku do roku, aby si u nás zvykl. My potřebujeme, aby byl hráč připravený hned. Potřebujeme nějakého zkušeného útočníka, osobně bych bral i dva. Klidně může mít i pětatřicet, dneska je všechno věkově posunuto, fotbal je jiný, než býval.

Je to jenom o tom útočníkovi, nebo je podle vás potřeba posílit i střed hřiště?
Zálohu máme plnou mladých kluků, kteří se každým zápasem zvedají. Spíš je to o tom útočníkovi, možná ještě jednoho zkušeného hráče dozadu. Mladí kluci se při nich naučí a vyrostou. Na tréninku ho to nenaučíš, ten cit musí získat v zápase vedle zkušeného hráče. Když dá Zaja (Tomáš Zajíc) za sezonu dvacet branek, tak ho někdo koupí. Zjistí, jak to ve světě funguje, vyzkouší si velký fotbal. Přeji každému v kabině, aby odehrál dobrou sezonu a někdo je za velké peníze koupil.

Mohou se mladí hráči učit od vás?
Ode mě se toho moc nenaučí. Jsem defenzivní, ale i tak se jim snažím vysvětlit, kde mají stát a jak mají stát.

Slovácko má za sebou nejhorší podzim od postupu do ligy. Odpovídá bodovému zisku hra?
Na rovinu si myslím, že ta hra je dobrá, spíš neodpovídají té hře naše výsledky. Hodně nám schází dostat se do vápna a vytvářet si gólové šance, i když ve Zlíně jsme to dokázali. Tam jsme je měli, bohužel, zase jsme je neproměnili.

Je za vámi už víc než půlka sezony. Nemůžete pořád říkat, že hra je dobrá, ale body nejsou. Tím se v tabulce neposunete.
S tím souhlasím, všechno je o výsledcích. U nás v Makedonii se dívají jenom na výsledky. Můžu jim říkat, že jsem hrál dobře, ale co s tím, když jsem prohrál, že? Když to vezmete, tak takový fotbal jsme ještě nehráli. Hrajeme po zemi, žádné nakopávané balony, chceme něco tvořit, ale ty body nejsou.

Dokážete si představit, že byste pro Slovácko ligu nezachránili? Už jste zažil v kariéře sestup?
Zažil jsem to jednou v Rusku, přišel jsem do toho klubu na tři měsíce a sestoupilo se. Jinak jsem v klubu, ve kterém jsem byl minimálně jednu sezonu, sestup nezažil. Nechci to zažít ani ve Slovácku, v tomto klubu už si sestup vůbec nedokážu představit. Slovácko je pro mě něco zvláštního, je to srdeční záležitost. Hlavu mám nastavenou tak, že ligu zachráníme.

Pro většinu hráčů je to úplně nová situace.
Nacházíme se teď v takové situaci, která každého mrzí. Fanoušci i celé město se musí spojit dohromady, aby se to zvedlo. V Hradišti nic jiného než fotbal není. Tento rok je pro Slovácko zlomový, příští ročník bude v lize nový herní systém. Příští rok budou mladí zkušenější, to hodně pomůže.
Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal_region/sestup-ligu-pro-uherske-hradiste-zachranime-tvrdi-kapitan-sumulikoski-20171208.html

Jak zvládá situaci kabina? Mají mladí hráči hodně hlavy dole?
Mladý hráč dá po nevydařeném zápase hlavu dolů, ale druhý den žije. Když jsi mladý, tak na to rychle zapomeneš, tak tě to netrápí. Starší má větší zodpovědnost, má to víc v hlavě.

Napadla vás po výhře (5:2) a skvělém výkonu proti Baníku, že se může sezona takto zvrtnout?
Už ke konci minulé sezony jsme se trápili, vyhrávali jsme těsně, se štěstím a v závěru zápasů. Věděl jsem, že ta letošní sezona bude těžká. Už v létě jsem klukům naznačoval, že to nebude jednoduché.

Mohl vám ten zápas i uškodit? Nemohli si hráči myslet, že po Baníku to půjde prostě samo?
Myslím, že ne. Odehráli jsme vynikající zápas, padaly krásné góly, proto byl ten fotbal nádherný. V dalších zápasech jsme nehráli špatně, ale jenom po velké vápno soupeře, tam jsme skončili. Přestali jsme prostě dávat góly.

V průběhu podzimu přišla také změna na postu trenéra. Stanislava Levého, který se přesunul na post sportovního ředitele, vystřídal Michal Kordula. Jako ligový nováček má těžký začátek. Souhlasíte?
Každý trenér by chtěl jenom vyhrávat, ale fotbal je někdy takový, že přináší i prohry a zklamání. Myslím, že to zvládá dobře, třeba ve Zlíně jsme hráli, tak jako bychom byli na pátém místě. Ta kombinace a mezihra tam jsou. Zažil jsem mančafty, které byly poslední, jenom nakopávaly balony a čekaly vzadu, aby uhrály nějaký bod. My se nebojíme tvořit, kluci se nebojí hrát. Myslím, že to zvládáme.

Ta změna na postu trenéra nebyl problém?
To, co se stalo a proč se to stalo, je spíš otázka na majitele klubu. Je to jeho věc. Tak to někdy ve fotbale chodí, že se trenér posune na místo sportovního ředitele.

Pojedete se přes vánoční přestávku podívat domů, nebo budete svátky trávit v Uherském Hradišti?
Na Vánoce bychom měli být s rodinou doma. Pojedu do Makedonie pracovně na tři dny, to bude všechno. Chci vidět zápas v Evropské lize, Vardar Skopje hraje proti Rosenborgu Tronheim. Poslední dobu makedonské mančafty moc nesleduji, mám starosti se Slováckem.

Kapitán Slovácka Šumulikoski krátce o podzimních zápasech…
- Jablonec – doma 1:1. Skvělý úvod, Zajíc skóroval už v první minutě. V druhém poločase jsme odešli, padla na nás nějaká únava.
- Jihlava – venku 0:0. Byly tam momenty, z kterých jsme měli dát branku. Tam se mělo vyhrát, ale remíza venku je taky dobrá.
- Baník – doma 5:2. Vynikající fotbal pro fanouška, padaly góly. Čekal jsem, že se od toho zápasu odrazíme. Bohužel se to nestalo, přestali jsme dávat góly.
- Sparta – venku 0:1. Tam jsme měli v první půlce štěstí, mohli jsme prohrávat o pět branek. Paradoxně jsme to utkání mohli nakonec i zremizovat.
- Olomouc – doma 0:0. Dobrý fotbal, Olomouc dokazuje, že má kvalitu. Dvakrát spadli, dvakrát se dokázali s mladým týmem zvednout.
- Bohemians – venku 0:1. Tam jsem nehrál, ale zápas jsem viděl. Z pěti šancí jsme nedali žádnou branku.
- Mladá Boleslav – doma 0:1. Ani tady jsem pro zranění nenastoupil. Boleslav se u nás nakopla. Měli jsme na remízu, ale dostali jsme nešťastnou branku.
- Liberec – venku 1:1. Bod z venku dobrý, dlouho jsme hráli v deseti (v 6. minutě byl vyloučen Machalík), tady musíme remízu brát.
- Karviná – doma 0:0. Ten zápas mě mrzí, to jsme nezvládli. Velká ztráta, většinu utkání jsme měli pod kontrolou. Karviná to ubránila.
- Brno – venku 1:2. V Brně moc hrát neumíme, tam se nám dlouhodobě nedaří. Dali jsme si dva góly vlastně sami.
- Dukla – venku 1:1. Na Dukle měly být tři body. Hráli jsme dobře, bohužel jsme s vedením nevydrželi až do konce.
- Slavia – doma 0:3. To jsem stál za karty. Slavia má velkou kvalitu, i když si myslím, že proti nám se na ně díval rozhodčí trošku jinak.
- Teplice – venku 0:3. Do první branky Teplic jsme hráli výborný zápas. Z druhého rohu šli domácí do vedení, pak přidali další dvě branky.
- Plzeň – doma 1:4. Věděli jsme, že to bude po poháru těžké. První gól padl po faulu, pak už si to pohlídali. Viktorka má silné mužstvo.
- Zlín – venku 1:2. Hráli jsme tak, jako bychom byli na pátém místě tabulky. Zlín jsme přehrávali, ale nedali jsme branky ani z vyložených pozic.
- Jihlava – doma 2:1. Naše neproměněná penalta už ve třetí minutě. Druhou půlku jsme začali hrát naši hru a během dvou minut zápas otočili. Věřil jsem ve výhru.
- Pohár v Plzni – postup a výhra 3:2 v prodloužení. Odehráli jsme výborný zápas. Dali včas góly, začali jsme si věřit. O tom to bylo.

 Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • Jerry1984 - 09.12.2017, sobota, 16:28
  (0)

  a není to jedno, jestli tu bude první nebo druhá ? Fanoušek by měl fandit vždycky..

 • Ferda1 - 09.12.2017, sobota, 16:07
  (0)

  Přesně tak,liga bude. Začne to tam padat a body budou. Nevěřici pomlouvači jděte do p..e,bo na forum třeba sparty

 • Buchlovjak - 09.12.2017, sobota, 15:36
  (0)

  Největší vůdce jaký tu kdy byl! Šumi určo to dáme všichni společně! Máte naši podporu ;)

 • Skein - 09.12.2017, sobota, 11:52
  (0)

  amen, zachraníme se, kua...a kdo mele něco jiného, ať spadne rovnou do kanálu..

 • stolmor - 09.12.2017, sobota, 04:31
  (0)

  Presne tak sumi. Liga se zachrani a hotovo. A kdo tvrdi ze ne tak at uz konecne tahne do prdele. Protoze se slovackem nema nic spolecneho.

pristi
 Další články:
12.12.2017, úterý, 11:11 - Slovácko v zimě absolvuje dvě soustředění v Turecku i duel s Rapidem Vídeň
11.12.2017, pondělí, 09:37 - Jaro bude těžké, potřebujeme posílit, říká ředitel Slovácka
08.12.2017, pátek, 15:53 - Majitel Slovácka Zemek přiznal, že do klubu vložil už 400 milionů korun
08.12.2017, pátek, 15:40 - POHLED: Využívat mladé až "na dřeň" se Slovácku nemusí vyplatit
05.12.2017, úterý, 19:17 - Slovácko mimo sestup. Musíme posílit psychiku, plánuje Kordula
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace