*
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
05.01.2022
Rozhovor: Tomáš Fryšták v FCS
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Kouč Levý: Mužstvo hrálo na hranici svých možností

06.06.2017, úterý, 09:55
standa levy_velky.jpg

Dvanácté místo, 32 bodů, negativní skóre. Na první pohled vypadá účinkování fotbalistů 1. FC Slovácko v uplynulé ligové sezoně jako propadák. Jenže by bylo hodně laciné odsoudit snažení svěřenců trenéra Stanislava Levého jen podle postavení v tabulce.

Mužstvo totiž před i v průběhu sezony opustila řada zkušených hráčů v čele s kanonýrem Doškem, další navíc měli zdravotní problémy. I přesto s mladíky v sestavě mužstvo předvádělo slušný fotbal a s předstihem uhájilo ligovou příslušnost, za což si zaslouží palec nahoru. „Sezona nebyla zklamáním. Podle čísel ano, ale jinak ne. Herně jsme se posunuli nahoru, zasloužili jsme si být v tabulce výš. Většinou jsme předváděli výkony na hranici našich možností," je přesvědčený kouč Slovácka.

Po podzimních šestnácti kolech figurovali modrobílí na devátém místě s pětibodovým náskokem na sestupové příčky. Tento odstup zůstal po druhé polovině sezony nezměněný. Jaro nezačalo Slovácko příliš dobře, čtyři remízy (z toho tři bezbrankové) moc klidu nedávaly. Pak ale přišly klíčové výhry nad Mladou Boleslaví a Příbramí a vzápětí vysněná jistota záchrany.

„Byl malý zázrak, že jsme si účast v lize i pro příští ročník zajistili tak brzy. Našli jsme systém a napasovali ho na hráče, které jsme měli k dispozici. Mužstvo na sobě pracovalo, ukázalo obrovskou soudržnost, dvaatřicet bodů bylo poctivě vybojovaných, nikdo nám nic nedaroval," zdůraznil Stanislav Levý.

Největší radost mu dělal herní projev týmu. „O to víc mě mrzí, že jsme to nedokázali přetavit ve více bodů, v lepší umístění, které vůbec nekoresponduje s tím, co jsme předváděli na hřišti. Když si vezmete, kdo odešel, kdo byl dlouho zraněný, tak nemůžu být nespokojený," říká přesvědčivě devětapadesátiletý trenér.

Ne zrovna ideální výsledky měly podle něj tři příčiny individuální chyby, které kvalitní soupeři okamžitě trestali, chybějící rozhodnost a větší důraz ve vlastní šestnáctce a… Ano, nesčetněkrát proklínaná koncovka. „Při zakončení nám chyběla větší kreativita, lepší výběr místa, touha prosadit se," vypočítal Stanislav Levý.

Vypořádat se musel s velkými ztrátami, které jeho tým utrpěl. Před sezonou odešli Valenta a Kuncl, v zimě pak Diviš, Kerbr a Košút. Zdaleka nejcitelnější ztrátou ale bylo ukončení kariéry Libora Doška, který v předchozích pěti letech nasázel v modrobílém dresu 52 branek.

Nahradit ho z dostupných zdrojů nešlo, obrovskou chybou vedení ale bylo, že se o to ani nepokusilo. Veškerá tíha spadla na dvojici Koné, Zajíc. Prvního navíc limitovaly časté zdravotní problémy, druhý jmenovaný měl zase prakticky nulové zkušenostmi s nejvyšší soutěží.

„Francis kvůli zranění neabsolvoval přípravu a dlouho se pak dostával do formy. Mysleli jsme, že po výborné zimní přípravě bude tahounem, jenže znovu přišly nemoci, zranění a z jeho strany to nebylo ono. Všechno to pak záviselo na Zajícovi. Ten to měl těžké, ale odvedl maximum," poznamenal trenér Slovácka.

Podobnou personální krizi už nechce dopustit. A netýká se to jen útoku. „Byly zápasy, kdy jsme měli na lavičce jen tři, čtyři kluky z dorostu či juniorky. Nemůžeme si dovolit jít do nové sezony v podobném stavu, to bychom si zahrávali s ohněm. To není vytváření tlaku na vedení, taková je prostě situace. Postoupil Baník, Olomouc, musíme posílit a zvýšit konkurenci v týmu, protože sezona bude náročnější. Nesmíme nic podcenit," nabádá Stanislav Levý k intenzivní práci na přestupovém trhu.

Sázka na mladíky mu sice v uplynulé sezoně vyšla, spoléhat jen na ně by však podle něj byla sebevražda. „Ukázali se ve výborném světle, musí na sobě dál pracovat, zlepšovat se. Jen mladíci z dorostu a juniorky nás ale dál neposunou. Máme snahu přivést do každé řady jednoho hráče se zkušenostmi s dospělým fotbalem, posily do základu," naznačil nesnadný úkol.

První vlaštovkou je Jan Juroška, kterého pozorovatelé z Uherského Hradiště sledovali už na soustředění v Turecku a pak v průběhu celého jara.

„Víme, že toho moc neodehrál, na jeho pozicích tam ale byla velká konkurence. Jeho výhodou je univerzálnost, hrál na pravém kraji obrany i zálohy, vyzkoušel si i levou stranu. Je to mladý kluk, může se posunout," věří kouč Slovácka svému instinktu. Juroškovou výhodou je podle něj i fakt, že pochází z nedalekého Valašského Meziříčí, a má tudíž vztah k regionu.

Z kádru už naopak zmizel Civič, zájem je podle všeho i o další hráče. Skauty majetnějších klubů zaujal zejména Machalík. O další opory, včetně gólmanské dvojice Daněk, Heča, už by však zkušený lodivod přišel jen nerad. Skončit v kádru ale mohou hráči, kteří nepřesvědčili. „Sezonu si důkladně zanalyzuju, podíváme se, kdo jaký měl přínos. Jaké budou změny, to je otázka dalších dnů," dodal Stanislav Levý.

Moment sezony

Francis Koné neprožil zrovna povedenou sezonu, na jeden okamžik ale může být až do konce života pyšný. Běžela 29. minuta utkání mezi Bohemians a Slováckem, když se gólman Berkovec srazil se spoluhráčem. Když Koné viděl, že strážce domácí svatyně zůstal bezvládně ležet na zemi, ani vteřinu nezaváhal a pohotově mu vytáhl zapadlý jazyk.

Nejlepší střelec

5 - Tomáš Zajíc zaznamenal pět branek, co na nejlepšího střelce týmu není mnoho. Před sezonou ale nikdo, ani on sám, nepočítal, že by se mohl prosadit do základní sestavy. Nechabí mu dravost, obětavost, usilovně pracuje a technice. Pokud zlepší i to hlavní koncovku, může se na dlouhá léta stát ofenzivní stálicí klubu.

Nejlepší nahrávač

4 - Marek Havlík. Ke čtyřem gólovým asistencím přidal i stejný počet branek, takže vvhrál „kanadské bodování" mužstva. Přesto se na něj velkou část sezony valila kritika fanoušků, jelikož nepodával výkony, na které byli od reprezentanta do 21 let zvyklí. V letní pauze ale oslaví teprve dvaadvacáté narozeniny, velký talent má stále šanci rozvinout.

Králové statistik

Hráči Slovácka ovládli tři ligové statistiky, pyšní na to ale příliš nebudou. Nejvíce žlutých karet nasbíral Eldar Civič, kterému se zažlutilo před očima desetkrát. A jelikož nastoupil jen ke dvaceti utkáním, měl průměr půl ŽK na zápas. Druhým premiantem je Vlastimil Daníček, který byl jako jediný hráč z celé ligy vyloučen dvakrát.

Návštěvnost

4 196 - Tolik fanoušků si průměrně našlo cestu na hradišťský stadion Miroslava Valenty, což klub řadí na devátou příčku v lize. Nelze si však nevšimnout, že fanoušků ubývá, smutný pohled je zejména na stále řídnoucí „kotel". Liga lidem v regionu zevšedněla, klub se musí snažit, aby je znovu nalákal do ochozů.

 

 Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • Babu - 07.06.2017, středa, 13:47
  (0)

  vajdik: nikde nepíšu, že na turnaj by neměli jet nejlepší. Píšu jen, že to musí byt nepříjemný pocit.

 • Hory - 07.06.2017, středa, 13:37
  (0)

  No, doufejme, že z toho Kadlece nic nebude. Co ten už všechno podělal ve Spartě. Tady ty jeho chyby by nás stály mnohem víc, než Spartu.

 • Šovkovskij - 07.06.2017, středa, 12:31
  (0)

  Co se týče té stále snižující se návštěvnosti, tak v pondělním Kurýru Pojezný přiznal, že cítí vůči divákům a sponzorům dluh. Takže já se utěšuju, že se s tím konečně začne něco dělat. Jinak ve Sportu psali, že se Slovácko poptávalo ve Spartě na Michala Kadlece, ale velmi pravděpodobně z toho nic nebude.

 • vajdik - 07.06.2017, středa, 11:18
  (0)

  Babu - tak to měl i Kadlec když nejel na EURO...stěžoval si přes noviny... Ale snad by měl jet na turnaj momentálně ten nejlepší fotbalista na českém trhu a ne někdo, kdo byl nominovaný na všechny repre srazy v sezoně! Přece repre U21 není za zásluhy ne? Ikdyž jsem se v sezoně divil, proč zrovna Havlík je nominován, když jeho forma je tak MSFL...ale jen díky úzkému kádru byl Havlík neustále v základu Slovácka. A jak tu někdo psal, záloha U21 je tak silná, že s jeho formou to na základ není a na lavku se asi brali hráči kteří mají aktuální formu lepší.

 • Babu - 07.06.2017, středa, 07:56
  (0)

  Já si myslím, že Marek nemá top formu, ale zároveň si nemyslím, že by značně zaostával za ostatními z repre U21. A hlavně to musí byt hrozný pocit, když odehrajete celý kvalifikační cyklus a pak nejedete na samotný turnaj :(

 • Greif - 07.06.2017, středa, 07:29
  (0)

  elucky jasně a tak jak to zlepšit ? To si myslím že neví nikdo .. Pro mě třeba zlepšení za rok nová forma ligy

 • Sodík - 06.06.2017, úterý, 18:03
  (0)

  Pro Marka Havlíka to musí být po osobní stránce velké zklamání, takže místo trefování se do jeho formy bych jemu (a celému Slovácku) popřál, ať se s tím vyrovná tím nejlepším způsobem - tj. že na sobě bude víc pracovat, vezme na sebe více zodpovědnosti a věřit si. Potenciál prosadit se má, talent je ale jen 10% úspěchu, zbytek je práce :)

 • eLucky - 06.06.2017, úterý, 16:28
  (0)

  No... tak tragicky bych to s ním neviděl. Rozhodně dokáže podávat lepší výkony než letos podával, nicméně jeho nespočetné chyby plynou z toho, že je kreativní, ale momentálně mu to nejde. Každopádně při konkurenci v záloze U21 v podobě Jankta, Černého, Baráka, Součka nebo Trávy zaostává. Neřekl bych že v kvalitě, ale ve formě rozhodně. Ale pokud se mu zas začne dařit, dlouho ho neudržíme asi. Letos byl hodně podobný svým projevem Laďovi Volešákovi, který tu tak hrál skoro celou dobu. Jednoznačným pozitivem u něj je, že se nesesype a i přes neúspěšné akce se stále snaží tvořit hru. I v té "formě" co neměl letos pro nás v tomto byl asi nepostradatelný. Otázka samozřejmě je, jak by ho dokázal zastoupit podobný Ťok, kdyby se nezranil na jaro.

 • vajdik - 06.06.2017, úterý, 16:21
  (0)

  Cynik - je to tak jak pise MIREC89 - mozna by se mohl dostat mezi nominovane ale na zaklad tento hrac v U21 nemá, nemá vykonnost ani aby pravidelně nastupoval ve Slovácku, leč na jeho post není konkurence takže hrál každé utkání ale bohužel ve většině zápasů byl jeden z nejhorších hráčů - a takoví mají jet na "malé EURO" ?

 • Mirec89 - 06.06.2017, úterý, 16:06
  (0)

  to cynik - to nepochybně ano. Ale pochybuju, že by si tam vůbec kopnul :-/

 • cynik - 06.06.2017, úterý, 15:54
  (0)

  to Mirec 89: I guess so...but shame on you, Lavičko...myslím, že každého fandu Slovácka by EURO mnohem víc bavilo, kdyby se Havlík proháněl po zeleném pažitu :-)

 • Mirec89 - 06.06.2017, úterý, 15:20
  (0)

  to cynik - rozhodla momentální forma. A tu mají tebou jmenovaní hráči lepší. Bohužel pro nás.

 • cynik - 06.06.2017, úterý, 14:58
  (0)

  Havlík se nedostal na EURO fotbalistů do 21 let...to jsou šašci ten Lavička a spol, nemám slov. V čem je třeba takový Nečas z MB, Ševčík z Liberce nebo Hašek z Bohemky lepší než Havlík, opravdu nevím. Znechutilo mě to. Moc jsem mu to přál.

 • vajdik - 06.06.2017, úterý, 14:57
  (0)

  Karagavrylydys - on Havlík dle mě ani v té nominaci neměl co dělat - jeho výkony po celou sezonu 2016/2017 jakožto reprezentanta U21 byly dosti žalostné a kolikrát jsem si říkal, jak je možná jeho nominace do lvíčat...a jestli je nominovaných takto více fotbalistů, už se nedivím, že český fotbal a reprezentace je na tom tak jak je...viz např. aktuálně v áčku Dočkal, dříve hráči Droppa, Slepička...a jiní..za kterýma stal vlivny manazer který hráče chtěl prodat a repre jen zvyšovala cenu hráče na trhu!

 • karagavrylydys - 06.06.2017, úterý, 14:28
  (0)

  Na posily jsem zvědav. Za poslední 3 roky přišel v podstatě jen Navrátil. Jinak, Havlík dnes vypadl z nominace na ME U21.

 • eLucky - 06.06.2017, úterý, 14:17
  (0)

  to Greif: Jestli se budeme pořád dokola utěšovat touto mantrou, tak se proberem až to tu bude jak v Bolce!

 • Greif - 06.06.2017, úterý, 14:13
  (0)

  Ano fanoušků ubývá ale posraný Zlín měl asi jen o 150 na zápas více ..hrát my co oni tak je o 1500 lidí více v průměru takže dobré výkony přivedou zase pár lidí do ochozů ale v porovnáním s čr sme na tom dobře všude ubývají diváci..

 • Hory - 06.06.2017, úterý, 10:58
  (0)

  Umístění vzhledem k tomu, co mužstvo herně předvádělo především na jaro mi nevadí. Je to velký příslib do budoucnosti a už začátek nové sezony nás o tom doufám přesvědčí. Za mně spokojenost a poděkování za herní projev a posun.

pristi
 Další články:
19.07.2017, středa, 13:00 - Výsledky soutěží za sezónu 2016/17
10.06.2017, sobota, 09:33 - Superpohár s Fastavem hostí Hradiště
09.06.2017, pátek, 07:55 - Kolem Slovácka budou kroužit kluby italské i anglické ligy
08.06.2017, čtvrtek, 18:20 - Hráči odpočívají, z kanceláří se kouří
07.06.2017, středa, 09:45 - Letní úkol pro fotbalové Slovácko: sehnat gólového útočníka
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace