13
fanoušků

Juniorka porazila Břeclav

07.10.2007, neděle, 14:20
clanek_znak_slovacko.gif Necelá stovka diváků, která dorazila na kunovickou Bělinku, asi docela litovala své cesty poté, co shlédli první půli dnešního zápasu. Druhý poločas ale už byl o poznání lepší. Začal se hrát fotbal, zvýšilo se nasazení a co je hlavní - začaly padat i branky.

Slovácko "B"- MSK Břeclav 3:0 (0:0)

První půli totiž charakterizovaly hlavně souboje o míč ve středu hřiště, boj mezi šestnáctkami a hlavně spousta nepřesností na obou stranách. Žádný z týmů si nedokázal vytvořit větší tlak, ani výraznější šanci. Ani několik standardních situací gól nepřineslo, ačkoli náznaky šancí byly - domácí Spazier minul míč, letící přes "malé vápno" jen o decimetry, hosté zase zahrozili, když se po rohovém kopu dostal k míči kapitán Demjanovič, jeho pokus byl ale zblokován. Také v 38. minutě, kdy po centru mohli zakončovat několikrát, všechny střely stačili domácí hráči zblokovat. Do poločasu se tedy stav neměnil a nezaznamenali jsme prakticky ani žádnou střelu na branku.

Podobný průběh jako první půle, měl i začátek poločasu druhého. Aktivnější byli ale opět hosté. Po trestném kopu míč prošel až do šestnáctky, kde zhruba z šesti metrů hlavičkoval Ekhardt, Bolek stál ale přesně v místech, kam hostující hráč míč poslal. Po několika minutách se k hlavičce dostal Veselý, jeho pokus však neměl potřebnou přesnost ani razanci.

V 60. minutě zahrávali hosté dva rohové kopy po sobě, nedokázali z nich však vytěžit nic významnějšího. Byli to však domácí, kteří dokázali založit rychlý brejk. Míč do běhu za půlící čarou převzal Rohovský, prošel kolem dvou bránících hráčů až k šestnáctce, místo nahrávky nabíhajícímu Čtvrtníčkovi se rozhodl přejít přes dalšího obránce hostí což se mu povedlo, přehodil si míč na levačku a střelou pod břevno k bližší tyči propálil Gallu. Domácí gól povzbudil a od této chvíle převzali iniciativu a zatlačili hosty do defenzívy. Po jednom z neúspěšných útoků, kdy hostující obrana sebrala míč útočícímu Čtvrtníčkovi se domácí nevzdali a při napadání donutili hostujícího Jurgu k malé domů. Míč ale hostující stoper poslal zpět k brankáři tak nešikovně, že míč dostal přímo do běhu Čtvrtníček. Gallo sice proti němu vyrazil včas, domácí útočník jej podstřelil a zvýšil vedení Slovácka na 2:0.

Hosté poté dostali příležitost ke snížení nepříznivého stavu, hlavička Ekhardta ale zazvonila o tyč a dorážka Kuby z bezprostřední blízkosti minula Bolkovu branku. Domácí se poté snažili kontrolovat vývoj zápasu a i nadále aktivně zakládali nebezpečné akce. Po jedné z nich měli výhodu přímého kopu asi z pětatřiceti metrů. K míči se postavil Pacl, který míč centroval přímo na branku, kde číhalo několik spoluhráčů. Míč ale netrefil nikdo z domácích ani hostujících hráčů, což asi nečekal ani domácí golman, který rovněž na míč nedosáhl a ten se k překvapení všech od země odrazil až za Gallova záda a bylo to o tři branky. O pět minut později už to mohlo být o čtyři, když Galla podcenil další vysoký míč směřující na hranici šestnáctky. vyběhl proti míči, dříve u něj byl ale Šilinger, jeho hlavička ale skončila vedle levé tyče. Hosté se i nadále snažili zkorigovat skóre, obrana Slovácka už ale čisté konto uhájila a porazila tak Břeclav 3:0.

Výsledek je k hostům možná trochu krutý, nutno však dodat, že si za něj mohou ve velké míře sami, protože dvě branky jdou na jejich účet po velkých chybách. Domácí se díky vítězství posouvají z 14. příčky na místo deváté.

Domácí trenér Jan Palinek: Bylo to pro nás velice důležité vítězství, protože jsme potřebovali potvrdit 3 body z Jihlavy a to se nám proti tak těžkému soupeři, který myslí na postup povedlo a jsem jen velmi rád za poctivý, řekl bych velice dobrý výkon hlavně ve druhé půlce. Samozřejmě tím druhým gólem nám hosté hodně pomohli, gól nám doslova darovali a já jim za to děkuju.

Sestava Slovácka: Bolek - Dvořák, Bělaška, Spazier, Čtvrtníček L. - Pacl, Perůtka, Dvořák, Šilinger(90. Nguyen), Rohovský(83. Crla) - Čtvrtníček O.(80. Drápala)

Sestava Břeclavi: Galla - Jurga, Ekhardt, Schwarc, Pokorný - Demjanovič, Vajbar, Šlancar(61. Gajdoš), Kuba - Svoboda(61. Machala), Veselý(65. Pekárek)