Slovácko veze z Hradce bod

07.10.2007, neděle, 23:29
Druhým duelem a zároveň šlágrem kola byl zápas Hradce Králové se Slováckem.

Hradec, který se druhý týden utkává s týmem, aspirujícím na postup do ligy, se musel obejít bez golmana Podhajského, Za Slovácko nakonec oproti předchozím předpokladům nastoupil i Filip Racko.

Slovácko možná trochu překvapilo Hradec v úvodu zápasu, když se už po dvaceti vteřinách dostal k hlavičce po Eismannově centru právě Racko, Lindr, zaskakující za Podhajského ale vytáhl vynikající zákrok, kterým šanci hostům zlikvidoval. na delší dobu to ale bylo ze strany Slovácka vše, iniciatuvu poté přebrali domácí. O několik minut později měl příležitost Bouška, i na druhé straně se zaskvěl brankář. V dalších minutách se bojovalo o míč spíše ve středu hřiště, další větší šanci si vypracovaly oba týmy až v polovině poločasu, kdy Wozniak hlavičkoval po rohovém kopu, obrana Slovácka ale míč zablokovala. Z protiútoku poslal Racko do sóla Chmelíčka, Lindr ale hostujícího útočníka vychytal.

Ve 27. minutě málem děkovali domácí golmanu Markovi, který podcenil situaci a podběhl centrovaný míč, střela Černého ale pouze orazítkovala tyč. Více vzruchu už první poločas nepřinesl a tak skončila první půle stejně, jako začala.

Druhý poločas byl ve znamení velkého tlaku domácích, kteří moc toužili po vedoucí brance a podobně jako hosté v prvním, měli oni hned v první minutě půle druhé obrovskou šanci, Pospíšil ale sám proti Markovi neuspěl a poslal míč nad. V 55. minutě zahrávali dva trestné kopy domácí, opět ale selhali v zakončení. A tak mohl přijít trest z kopačky Racka, jeho pokus z úhlu ale mířil pouze do míst, kde stál připravený Lindr.

Další možnost zakončit měl Bouška, jehož vyslal Pilař, Marek ale vyběhl, změnšil domácímu hráči střelecký úhel a ten poslal míč těsně vedle Markovy branky. Marek byl v permanenci i o 5 minut později, kdy vytahoval střelu Pilaře na rohový kop.

Už už se zdálo, že se oba týmy smiřují s remízou, dostal se v 89. minutě k míči Ineman, z velké dálky vystřelil, Lindr míč neudržel a důrazný napadající Šultes už neměl problém poslat hosty do vedení. To ale bohužel pro ně nevydrželo a v zápětí se domácím podařilo srovnat Rezkem po chybě obrany Slovácka. Zápas přinesl atraktivní fotbal s mnoha šancemi na obou stranách a remíza je zřejmě zasloužená. Hosté mohou litovat neproměněných šancí, ale hlavně nedůsledosti obrany po vstřelení vedoucí branky těsně před koncem. I tak ale zůstávají před svým soupeřem a díky prohře Příbrami jsou na tom všechny 3 týmy bodově stejně a špice se vyrovnala, protože o pouhý bod za nimi je také Opava.

Hradec Kr.: Lindr - Karal, Vít, Pilař(78. Dvořák), Svoboda(62. Munster), Černý(81. Gavula), Bouška, Přibyl, Pospíšil, Rezek, Wozniak

Slovácko: Marek - Kaspřák, Šimáček, Ineman, Němčický, Racko - (61. Šturma), Fischer, Görner, Eismann - Sloboda (46. Šultes), Chmelíček

Rozhodčí: Jílek - Filípek, Košec

Branky: 89. Šultes - 90. Rezek

Autor: Stanislav Horák, FotbalPortal.cz