*
05.12.2021
Michal Kohút po Plzni
05.12.2021
Martin Svedík po Plzni
02.12.2021
Magazín TVS: Michal Kohút pred Plzní
27.11.2021
Lukáš Sadílek po Budejovicích
27.11.2021
Martin Svedík po Budejovicích
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Je v našich silách Liberec porazit

30.10.2010, sobota, 20:02
acko_kolo_velky.jpg

Uherské Hradiště – Přestože je Jiří Valenta ve Slovácku na hostování, v posledních zápasech si vydobyl místo v základní sestavě Soukupova týmu. Poslední start v dresu hradišťského klubu by však ze své paměti nejraději vymazal.

Vzpomínky na Brno asi nejsou zrovna nejpříjemnější…
Takový vývoj jsme vůbec nečekali. Chtěli jsme na ně vlítnout a dát jim rychle branku, ale stal se pravý opak. Musíme na to nyní rychle zapomenout a soustředit se na Liberec. A vítězstvím brněnskou porážku odčinit.

V první půlhodině byl ale zápas vyrovnaný…
To je pravda. Oni tam něco měli, ale i my jsme měli určité náznaky, i když vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Chtěli jsme rychle kombinovat, dávat balony za jejich vysunutou obranu. Pak ovšem přišla ta osudová pětiminutovka a bylo po zápase.

Co je po takové porážce nejdůležitější, rychle zapomenout?
V kabině jsme si k tomu něco řekli. Je jasné, že takovou porážku nevyženete z hlavy ze dne na den. Přesto ale musíme jít dál a na zápas s Libercem jít už s čistou hlavou. Odčinit to musíme i kvůli divákům, kteří s námi do Brna jeli.

Měli jste vůbec čas vnímat, co se dělo na tribunách, když fanoušci i přes nepříznivý stav stále mohutně povzbuzovali?
První půlhodinu jsem je nevnímal. Pak jsem už toho času měl víc. A abych pravdu řekl, tak jsem na ně koukal víc než na fotbal. Dostávat tolik gólů v zápase, tak jsem se na ně raději párkrát podíval.

Zápas s Libercem pro vás bude pikantní. Na severu Čech jste přece jen působil a rivalitu Jablonce s Libercem zažil na vlastní kůži. Jak byste oba kluby porovnal?
Když jsem působil v Jablonci, tak v Liberci měli kvalitní mužstvo. Dřív byli možná ještě silnější. Teď prohráli se Spartou a v našich silách je, abychom je porazili. Když jsme tam hrávali s Jabloncem, vždycky jsem s nimi prohrál. Je čas to změnit.

Jak je v Jablonci vnímaný liberecký klub?
Asi jako větší, silnější bratr. Je to větší klub, chodí na něj víc lidí, je to i větší město. Liberec je tam číslo jedna.

Znáte se s někým z libereckého mužstva?
Znám se s Marcelem Gecovem a s Váchou. Ale že bych si s nimi telefonoval před zápasem, to zase ne. Bude to také souboj o nominaci na ME do 21 let, kde oni jsou v nominaci a já jen mezi náhradníky. Přitom se chci dostat nejen do užší nominace, ale i pravidelně hrávat. Teď hrávám na svém postu a mám možnost se ukázat.

V posledních zápasech nastupujete pravidelně, takže se svým působením na Slovácku můžete být spokojen.
V posledních zápasech jsem skutečně začal pravidelně hrávat, proto jsem z Jablonce do Slovácka i šel. Spokojený tedy jsem.

Už víte, co s vámi bude dál?
Hostování končí teď na podzim a podle slov manažera se mnou v Jablonci počítají do zimní přípravy.

 

Rada: Tým má na vyšší patra tabulky

Situace v Liberci nabrala velmi rychlý obrat. Trenér Petřík si v úterý sbalil své věci a nahradil jej bývalý reprezentační kouč Petr Rada, který tým přiveze i na Slovácko.

Co říkáte na situaci Liberce?
Ta situace není jednoduchá. Slovan je bod od sestupu a realita je taková, že hrajeme o záchranu. Ohrožené jsou ale týmy od sedmého místa. My musíme udělat vše proto, abychom ze spodních pater tabulky rychle odskočili. Jsem přesvědčený, že tady je tým, který má na to, aby hrál ve vyšších patrech tabulky. Tím ale neříkám, že bylo doposud všechno špatně. Liberec odehrál i velmi dobré zápasy, teď ale na něj padla deka. V lize je však takových týmů víc.

Budete měnit herní styl?
My především v těch čtyřech zápasech potřebujeme udělat co nejvíc bodů. Prostor na utváření herního stylu bude v zimě. Teď jsou důležité body, abychom mohli v zimě v klidu pracovat.

Proč je podle vás Liberec tam, kde je?
Já si myslím, že zbytečně přišel o body v utkáních, ve kterých byl lepším týmem, nebo minimálně nebyl horší. Ať už to bylo se Spartou, na Bohemians, nebo v Teplicích. Rozhodovali tam maličkosti, možná větší důraz, větší vůle po vítězství. Slovan nebyl ani v jednom z těchto zápasů horším mužstvem. Body ale v těchto zápasech nebral.


Očima Miroslava Soukupa

Kádr libereckého mužstva určitě nevypadá na to, že by měl hrát o záchranu…
Tým mají skutečně silný. Je tam Štajner, jsou tam hráči z Chorvatska Kerič a Kelič. Mají tam mladé fotbalisty jako jsou Gecov, Vácha, Dejmek. Ti jsou doplněni o zkušené Nezmara, Papouška. Bylo by velkým nebezpečím a chybou myslet si, že jde v domácím prostředí o lehkého soupeře.
Bude to stejně složité utkání, jako byly třeba ty s Budějovicemi, Příbramí a dalšími. Počítat musíme s tím, že přijede kvalitní mužstvo, které tady nebude chtít odevzdat body a bude se o ně prát. Doma se nám však hraje líp. Věřím rovněž, že tak, jak se těžko hrají dva zápasy po sobě dobře, tak se nemůžou zahrát dva po sobě špatně. Věřím, že se znovu vrátíme k zápasům, kdy se nám doma dařilo, vytvářeli jsme si tlak. A tentokrát jej na rozdíl od utkání s Olomoucí dokážeme i gólově zúročit.

Myslíte, že je Liberec zranitelnější v obraně a silnější v útoku?
Sám nevím. Tak jak jsem vyjmenoval jeho hráče, je jasné, že Štajner dokáže připravovat dobré gólovky. Mají tam rychlého Keriče, který je doplněný důrazným Nezmarem. Je tam nově i Breznaník. Z tohoto pohledu mají velmi kvalitní a nebezpečnou ofenzívu a trošku jsou možná zranitelnější v obraně. Hodně se jim dařilo zvládat zápasy hlavně doma, kde příliš neprohrávají. Venku ztrácejí častěji. Bude záležet s jakým klidem a v jaké formě začneme hrát my. Bude záležet s jakou aktivitou i sestavou přijede Liberec k nám. V tuto chvíli (rozhovor vznikal v úterý odpoledne, tedy ještě před odvoláním trenéra Petříka – pozn. red.) je možné, že tam přijdou i změny na trenérské lavičce. Musíme se prostě připravit na všechny varianty a určitě nechceme Liberec podcenit, stejně jako jsme nechtěli podcenit kterýkoliv jiný zápas předtím.
 Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
04.11.2010, čtvrtek, 09:52 - Jedeme do Mladé Boleslavi jizdné pouze 100,- Kč!
01.11.2010, pondělí, 09:46 - Slovácko čtyři zápasy nebodovalo
01.11.2010, pondělí, 07:51 - Domácí Švancara odmítl vyrovnání, zahodil penaltu: Slovácko - Liberec 0:1
31.10.2010, neděle, 09:07 - Pozor, soupeři může pomoct výměna trenéra!
30.10.2010, sobota, 11:33 - Slovácký kouč Soukup o debaklu s Brnem: Ostuda. Ale můžeme ji odčinit
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace