*
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
Více na fcslovacko.cz
*
DNES
Filip Vecheta pred Ml.Boleslaví
19.09.2021
msfl: FCS"B"-Zlín"B" 2:0/1:0/-Belinka 19.9.2021
18.09.2021
Daniel Holzer po Zlínu
18.09.2021
Martin Svedík po Zlínu
16.09.2021
Stanislav Hofmann pred Zlínem
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Hráči přicházejí a odcházejí, my zůstáváme

05.06.2011, neděle, 23:04
mira_velky.jpg

Největší poklad fotbalového Slovácka? Jednoznačně jeho fanoušci. Nikde jinde v republice podobné nenajdete. Svůj klub podporovali i v krušných druholigových časech, v nejvyšší soutěži patří návštěvy v Uherském Hradišti do špičky, přestože mužstvo ani zdaleka nehraje o přední příčky.

Fandění od první do poslední minuty, ať se daří, nebo ne, to jsou fanoušci Slovácka. Mezi ty nejvěrnější patří i pětadvacetiletý Miroslav Pisklák.

Slovácko je klub, který má hluboko ve svém srdci. Až na vzácné výjimky už několik let nechybí na žádném zápase svého milovaného mužstva. Na jeho popud odešli při domácím zápase proti Brnu fanoušci z kotle. Na fotbal ho přivedl jako malého kluka jeho dědeček, dnes je hlavním lídrem fanoušků Slovácka. Pětadvacetiletý Miroslav Pisklák nebyl k prosbě o rozhovor dvakrát nadšený, ale nakonec se přece jenom rozpovídal. Nebylo to však vůbec jednoduché, své odpovědi několikrát upravoval.

Jak jste se dostal k šéfování kotle, a jak dlouho ho vlastně vedete?

Jak dlouho, to nedokážu říct. Mělo to postupný vývoj. Ze začátku jsem sedával na céčku a do kotle jsem se dostal postupně, kde jsem se začal s lidmi seznamovat. Už tehdy jsem cítil, že by mě bavilo lidi rozeřvávat a automaticky jsem se k tomu časem dostal.

Byl v té době v kotli někdo, kdo vás svým fanděním ovlivnil?

Tehdy to rozeřvával Marek Jurák (současný markentigový manažer Slovácka – pozn. aut.), ale že by mě někdo ovlivnil, to se říct nedá.

Jak hodnotíte z hlediska výsledků právě skončený ligový ročník?

Je velice důležité, že jsme se zachránili a první liga tady bude i v příští sezoně. Otázka je, co bude dál. Určitě se nikdo nechce spokojit s výkony, které jsme viděli za poslední půlrok. Doma jsme na jaře vyhráli jenom jednou. Já budu daleko spokojenější, pokud budeme vyhrávat doma, prohry venku mě až tak nebolí. Na domácí zápasy chodí spoustu fanoušků, když budeme doma prohrávat jeden zápas za druhým, postupně se na to vykašlou a přestane je fotbal na Slovácku bavit. Odstartovalo to Brno, kdy lidi začali odcházet a na poslední zápas proti Boleslavi už přišlo daleko méně diváků. Nicméně celé hodnocení sezony je takové, že za posledních pět let máme nejlepší výsledek, to je fakt.

Vzpomněl jste zápas proti Brnu, na čí popud vlastně odešel celý kotel?

Finální rozhodnutí vzešlo ode mě. Když se na to dívám zpětně, tak si myslím, že to byla chyba. Měli jsme tam zůstat. Třeba nefandit, sednout si, ale zůstat. My máme Slovácko v srdci a chtěli jsme tím ukázat, že nám to není jedno. V daný okamžik byla frustrace tak velká, že to vyvrcholilo v hromadný odchod. Když jsme viděli, jak odchází zbytek stadionu, tak jsme tomu podlehli. Nyní bychom to řešili určitě jinak.

Dá se tedy říct, že s podzimem jste byl spokojený a jaro vás zklamalo?

Tak nějak. Podzim byl solidní, jarní část špatná. Na druhou stranu jsme dovezli nějaké body z venku, což dřív nebývalo.

Jak jste viděl letošní ročník z pohledu kotle a fandění Slovácku?

Myslím, že si nastavenou laťku držíme dobře. Až na poslední zápas proti Boleslavi, kdy se nás sešlo míň. Jednoznačně nejlepší výjezd byl do Olomouce, byly nás tam asi tři stovky. Zápas a celou cestu jsme si neskutečně užili. Výsledkem celého roku bylo, že nás v anketě, kterou vyhlásil Radiožurnál, vyhlásili nejlepšími fanoušky sezony. V pondělí jsme byli v Praze převzít ocenění, kterého si velmi vážíme a jsme rádi, že si veřejnost všimla, že jdeme správnou cestou.

Na druhou stranu největší zklamání byly asi oba zápasy s Brnem…

I když jsme v Brně prohráli sedm nula, na utkání jsme se bavili. To bylo ještě v době, kdy jsme na tom byli relativně dobře. Všichni jsme viděli, že nás tam prostě zařízli. Že jsme dostali sedm branek, to je druhá věc. Doma jsme čekali, že to Zbrojovce vrátíme a vyvrátíme spekulace, které se kolem utkání objevovali v novinách. Nepovedlo se to. Nevím, jestli to byla shoda náhod, a nechci o tom ani spekulovat. Věřím tomu, že se zápas prostě jen nepovedl. Když se na utkání podívám s odstupem času, musím nezaujatě říct, že to bylo standardní utkání Slovácka, šance jsme měli, jenom se je nepodařilo proměnit. Kdybychom vyhráli, nemusely by vzniknout spekulace. Byl to důležitý zápas, který se nepovedl, ale jdeme dál a já týmu věřím.

Zeptám se vás na Petra Švancaru, o kterém se v poslední době hodně mluví. Vy jste chtěl, aby v klubu zůstal, nebo aby raději odešel?

Já do toho nejsem nějak emotivně zapojený, že bych tvrdil Švancara jo, nebo ne. Nechci říct, že je mně to jedno, ale hráči přicházejí a odcházejí. Nevím, co je za tím, něco jsem slyšel, já s nimi v kabině nesedím a netuším, jak to tam funguje. Slyšel jsem kladné i záporné ohlasy. Všechno je na trenérovi, který má plnou zodpovědnost. Je to technický fotbalista, který dal nejvíc gólů a bude chybět. Otázka je, jestli naše hra přizpůsobená Švancarovi nebyla mužstvu na škodu. Já to posoudit nedokážu. Zastávám názor, že fanoušci budou na rozdíl od hráčů na Slovácku pořád. Hráči přicházejí a odcházejí, ale fanoušek zůstává.

Za poslední dva roky byl Švancara gólově největší posila klubu. Nyní odešel, máte v plánu nějaké rozloučení?

Mně se líbilo, jak o nás v novinách hezky mluvil, ale jestli udělat nějakou rozlučku, to opravdu nevím. Žádná příležitost k rozloučení už ani pravděpodobně nebude. Je škoda, že vedení klubu před posledním domácím zápasem jasně neřeklo, že Švancara končí z takových a takových důvodů, nebo bude pokračovat. Stejné to bylo s Pavlem Němčickým, se kterým také neproběhlo loučení při jeho posledním zápase.

V úterý jste měli schůzku s vedením klubu. Mluvilo se o Švancarovi?

Byli tam pan Soukup, Krejčí, Pojezný a Dekař. Mimo jiné jsme se bavili i o Švancarovi, musím říct, že mě přesvědčili o tom, že vědí co dělají. Já jim pevně věřím. Švancara je minulost, dívejme se, co bude dál. Rozhodnutí klubu respektuji, a těším se, že se změna v kádru projeví. Švancimu mockrát děkuji, co pro nás za tu dobu udělal, vážím si toho.

Co byste si přál na příští ligový ročník v kotli změnit?

Já bych chtěl, aby nás bylo ještě víc, aby byl jednou kotel celé béčko (tribuna B – pozn. aut). Možná to zní jako bláhový sen, ale ten je přece vždy základem. Musí to však podpořit i klub a hlavně hráči svými výsledky.

Chcete aby vás bylo v kotli víc. Budete pro to, přes letní přestávku, něco dělat?

My už jsme pro fanouškovskou obec udělali dost. Máme rozdělané další projekty, ale musí nám v tom pomoci i klub svými výsledky.

Co myslíte konkrétně, že by mělo vedení klubu udělat?

Přivést posily, které přitáhnou do hlediště diváky, nic jiného se dělat nedá. Nějaké soutěže pro fanoušky – to je blbost, tady jde v první řadě o fotbal, a o výsledky. Dále očekávám od klubu změnu v oblasti komunikace s veřejností, toto téma jsme rozebrali na setkání s vedením, určitě se na této úrovni bude něco dít.

Většinu zápasu jste otočený čelem ke kotli. Ze samotného utkání asi moc nemáte…

To máte pravdu, ale něco vidím, všechno důležité poznám z reakce fanoušků před mnou a většinou mně nic důležitého neunikne. Na všechny naše zápasy se potom dívám zpětně na internetu.

Můžeme čekat v kotli od příštího ročníku nějaké novinky?

Měli jsme něco připraveno už na poslední zápas proti Boleslavi. Tušili jsme však, že přijde málo lidí, proto jsme se rozhodli, že to použijeme až při prvním domácím zápase nového ročníku. A tím chci i vzkázat všem fanouškům, aby si odpočinuli a v nové sezoně abychom všichni společně plní elánu pokračovali v tom, co jsme započali.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • eLucky - 07.06.2011, úterý, 12:18
  (0)

  to ondicz: to je tim chlastem dedecku;):D

 • ondicz - 07.06.2011, úterý, 12:05
  (0)

  babu: no nevim, já se teda po utkání a následných přidružených akcí vždycky ráno cítím jak o pět roků starší:)

 • Babu - 07.06.2011, úterý, 10:46
  (0)

  elucky: houby pod drnem! Dyž budeš tak trsat na béčku, tak se ti vyhne infarkt, kloubvy, prostě všecko!

 • Babu - 07.06.2011, úterý, 10:45
  (0)

  samí dědek tady podle tych vašich řečí.. já su eště mladica!:D

 • stolmor - 07.06.2011, úterý, 10:17
  (0)

  to fulham krásná představa, s čaganem a fajou pořád na B3, jako stréc pagáč :)

 • Michal fcs - 07.06.2011, úterý, 09:40
  (0)

  Oooooo krásný to věk,jen tiše závidím ;-)

 • riedlss - 07.06.2011, úterý, 09:35
  (0)

  to Mirek:jsem na tebe hrdý pantáto...:D

 • eLucky - 07.06.2011, úterý, 08:00
  (0)

  to Mr.Fulham: to uz budem pod drnem:D

 • Mr. Fulham - 07.06.2011, úterý, 07:50
  (0)

  Já se těším, až bude takový článek: "Už je kotel celé Béčko a Céčko. Teď bude kotel i na Déčku, prozradil pětapadesátiletý vůdce kotel Mirek“ :-)

 • Mirek - 07.06.2011, úterý, 07:38
  (0)

  riedlss: nejde o to kolik ti je jde o to jaký jsi, to si pamatuj synu :-D

 • riedlss - 07.06.2011, úterý, 06:45
  (0)

  ten kluk Mirek, jak machruje a vytahuje se, přitom jsem zjistil:), že je to mlaďoch jak cíp, jen o dva roky starší..tipoval bych víc..promiň taťko kotle:))

 • Pan Puk - 06.06.2011, pondělí, 23:57
  (0)

  Mirek> to je jedine mozne reseni - kontrolovat, opravovat, hlidat si to a vsechno si nechat autorizovat. Novinar nepremysli co muzou jeho bujne novinarkse konstrukce nadelat za neprijemnosti a zle krve. Zitra uz bude psat o vystave psu a soutezi v kulickach, takze je mu nejaka vyvazenost a korektni predavani informaci u zadku. Clanek je az na nadpis dobry.

 • Mirek - 06.06.2011, pondělí, 22:28
  (0)

  já jsem si to s redaktorem novin vyříkal, pro příště mám další zkušnost a vím jak se mám chovat já... jinak abyste věděli jak to funguje, zavolají já řeknu svůj názor,oni to napíšou a já si vždy nechávám poslat k "cenzuře" celý obsah, aby se tam nedostalo něco co nechci. Kromě pár detailů a titulku se nezměnilo skoro nic, tak alespoň tak. Nedokážu si představit co by mohlo vzniknout, kdybychom to takhle nedělali. Tyto články,rozhovory, poskytuju jen z jednoho prostého důvodu, a to, abychom naše řady rozšiřovali a aby v novinách bylo někdy i něco pozitivního!

 • eLucky - 06.06.2011, pondělí, 19:11
  (0)

  To je sice pekne, ze tadyk byl titulek zmenen, ale to je k nicemu, kdyz v novinach vyjde stejne ten blabol...
  Navic by spravne nemel byt zmeneny ani tady, protoze by melo jit o kopii clanku bez uprav, ale cert to vem..

 • JUVE - 06.06.2011, pondělí, 19:07
  (0)

  Parada titulek zmenen !! Tak to ma byt !!

 • JUVE - 06.06.2011, pondělí, 18:13
  (0)

  Mira: Ten zni o dost lip,tento me pripada jako by sme nebyli verni fanousci.

 • Mirek - 06.06.2011, pondělí, 18:07
  (0)

  co se týká titulku, tak původně měl být tento : " Hráči přicházejí a odcházejí, my zůstáváme "

 • ondicz - 06.06.2011, pondělí, 18:01
  (0)

  vždyť tam pořádek je, dokonce se mluvilo o tom že už se nikdy nic nebude na zápasy chystat a jenom se tam jednou za čas v tom pořádku vyfotíme

 • eLucky - 06.06.2011, pondělí, 17:52
  (0)

  to ondicz: ty bys mel mnet hlavne poradek ve skladu... skladniku:D

 • Mr. Fulham - 06.06.2011, pondělí, 17:37
  (0)

  Ondicz: :-D

 • ondicz - 06.06.2011, pondělí, 16:57
  (0)

  no fakt, taky bych tě tipoval na staršího:) teď si nejsu jistý ani těma e-luckyho 40 rokama...

 • Lajtra - 06.06.2011, pondělí, 16:49
  (0)

  Tyybrdo...Mirovi je 25? Ja tipoval tak 32 :) Mirooo,ty cucaaku :D

 • celtic - 06.06.2011, pondělí, 16:29
  (0)

  Miro...řekl jsi to hezky ten rozhovor....

 • člen gangu - 06.06.2011, pondělí, 12:19
  (0)

  kotel celé béčko,to by bylo pěkné!

 • Babu - 06.06.2011, pondělí, 11:58
  (0)

  juan: no ten nadpis.. ani mi nemluv, přečetla sem si ten článek dvakrát a pořád nechápu, proč je zvolený takový nadpis.. ty negace prostě ovládajů svět!!

 • Mr. Fulham - 06.06.2011, pondělí, 11:32
  (0)

  Juan: Přesně tak odejít se dá vždycky... Frustrace tehdy byla opravdu silná. Ten zápas se nedal vyhrát už kvůli tomu jak všichni smýšleli - „je to prodané“. Fanoušci by neměli odcházet. Už proto, že na hřišti byli hráči, kteří makali a toto si nezasloužili. To, že podle domněnek někdo zápas vypustil nebo nedejbože prodal, žádný odchod fanoušků nevyřeší. Tam je potřeba, aby odešli ti dotyční hráči... Ale pohlady na to sou různé, tak jak na milion dalších věcí. Ale zajímá mě co vyřešilo to, že se odešlo? Z mého pohledu nic. Příště, až se bude zase slovácký Titanic potápět, tak musíme všichni na svých místech stát a hudba nesmí přestat hrát...

 • juancarlos - 06.06.2011, pondělí, 11:16
  (0)

  já naopak souhlasím s Mirkem,že viděno zpětně a s odstupem,byl předčasný odchod určitě diskutabilní a dost možná krapet vyhrotil situaci.Zbůsobů a možností jak projevit nesouhlas je spoustu.Ale tak aspoń pro příště víme,že takovým vyhroceným zbůsobem reagovat má svou sílu,viděno pozitivně:-) Ale radši toto míň než víc :-)Mě osobně se nelíbí ten nadpis,který je silně bulvárně závádějící,ale to nejspíš souvisí s tím co tu jinde psala Babu

 • stolmor - 06.06.2011, pondělí, 08:18
  (0)

  tak mirovi už chybí pouze to aby si ho pozval sám velký mííííííííírrrra bosák do svého diskuzního pořadu na čt4 a bude z něj hotvá mediální superstar :)

 • Dany-Hull City - 06.06.2011, pondělí, 01:01
  (0)

  To ze fanousci odesli bylo spravne, ale uz proto jak sem videl ze vsichni jdou jsem zustal na tribune. Ale je dobre kdyz si to uvedomi i ti hraci ze tak se ve slovackem dresu nehraje. Od doby co se povzbuzuje song hochu hochu hochu ukaz nam co v sobe mas, nam toho hraci neprilis hodne ukazali. Toť muj nazor!

pristi
 Další články:
07.06.2011, úterý, 17:03 - Permanentky: drahé, levné, nebo jaké? Záleží na tom, jak moc si Slovácka vážíte...
06.06.2011, pondělí, 19:55 - V sobotu na Širůchu rozlučka s Petrem Švancarou + utkání osobností
06.06.2011, pondělí, 13:46 - Brankár MIROSLAV FILIPKO sa ako jediný Slovák dostal do ideálnej zostavy českej ligy
02.06.2011, čtvrtek, 19:04 - Vše o 1. FC Slovácko, které v úterý hodnotilo sezonu: Švancara ve Slovácku skončil + 4 krát VIDEO
02.06.2011, čtvrtek, 12:45 -  Urbánek ve Slovácku končí a uvědomuje si: Měl jsem být produktivnější
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace