*
DNES
FCS-Slavia 1:2/0:0/-liga žen v UH, 15.10.2021
14.10.2021
Jan Navrátil pred Baníkem
13.10.2021
DOROSTENKY: FCS - FK Pardubice 5:2/3:1/ - Dolní Nemcí 13.10.21
06.10.2021
FCS hraje hokej.., Uh.Ostroh 6.10.21
05.10.2021
FCS "B" pred Jihlavou
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 957 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci

Ostrava vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

16.10.2021 od 16:00

Městský stadion Vítkovice

Přihlášeno
159
fanoušků

Další Došek nepřijde. Útočníka si musíme vychovat, říká šéf Slovácka

04.01.2015, neděle, 10:40
krejci_velky.jpg

Jak krýt záda nejlepšímu střelci soutěže Liboru Doškovi? Šéf fotbalového Slovácka Vladimír Krejčí už má dost neustálých nevydařených přestupů - útok sedmého týmu ligy chce v zimě doplnit vlastními talentovanými mladíky a získat také vytipované exotické posily.

„V lize nikdy nic není samozřejmé. Někdy mi přijde, že je pro lidi úplně normální, že Slovácko hraje ligu. Já si pořád zachovávám určitý odstup. Slovácko ve společnosti nejlepších ligových klubů je mimořádná věc, to je pořád potřeba si připomínat,“ říká v době, kdy ligový tým startuje zimní přípravu, ředitel Slovácka Vladimír Krejčí.

Ale jen samotné udržení v soutěži vás asi neuspokojuje, ne?
Já si zkrátka stále vážím faktu, že Slovácko ligu hraje. Konkrétně uplynulý podzim pak rozhodně patří mezi ty lepší. Nejsme klubem, který by si mohl dávat za mety účast v pohárech nebo boj o mistra. Ani tak jsme si nedali malý cíl, chtěli jsme navázat na loňský ročník, který byl jedním z nejúspěšnějších v historii klubu. Znovu jsme se chtěli pokusit být v horní polovině tabulky, což se nám po podzimu daří. Jsme rádi, že jsme postoupili v domácím poháru už mezi osm nejlepších, i tam chceme být úspěšní.

Co vám na podzim udělalo největší radost?
Mužstvo se dokázalo na sezonu připravit tak, že jsme se v první části sezony stali štikou ligy. Po smolné úvodní prohře doma se Slavií jsme pak soupeře drtili herním pojetím, byli jsme neofenzivnějším mužstvem ligy.

Žádného z protivníků z horní poloviny tabulky, do které patříte, jste ale porazit nedokázali.
K tomu, abychom mohli porazit třeba některé velké mužstvo ze silné trojky Plzeň, Sparta, Jablonec, jsme ale asi neměli ani teoretickou možnost. Je potřeba mít všechno optimální, podat mimořádný výkon a ještě soupeře trochu nachytat na hruškách. No a my měli vykartované hráče na Spartu i Plzeň a s Jabloncem jsme hráli 1:1, dokonce venku. Jinak to byly prohry, které asi byly objektivní, ale nebyly to propadáky.

Fenomenální výkon v první polovině podzimu předvedl Libor Došek, který je nadále s deseti góly nejlepším střelcem celé ligy. Nechtějí jej od vás nyní soupeři?
Vrátil bych se na začátek - my jsme si ho přivedli a správně odhadli jeho roli. A jsme velmi příjemně překvapeni, že tu roli naplňuje takto nadmíru. Libor dospěl jako fotbalista, dospěl jako chlap a tuto zkušenost dokáže zúročit na hřišti. Je to vůdce, kterého nám závidí půlka ligy. Je to dobře pro nás i pro Libora. To, že máme nejlepšího ligového střelce, je potřeba si vychutnávat.

Řešil jste s Doškem za celou dobu nějaký problém?
Kromě zdravotních potíží vůbec ne. Libor je hráč se skvělou morálkou. Přivedl jsem jej já, začínali jsme spolu kdysi v Brně, vyprovázel jsem ho do Liberce. Dovolil bych si tvrdit, že šel z Teplic k nám i proto, že jsme se osobně znali. A jeho přístup ke klubu se vyprofiloval až tak, že teď Slovácko miluje, přirostlo mu k srdci. Když jsme s ním třeba teď v létě prodlužovali smlouvu i pro sezonu 2015/2016, on se jen zeptal, kde to má podepsat, a odešel. Žádné licitování.

Hrozil někdy jeho odchod ze Slovácka jinam?
Nic, co bychom museli projednávat, tady nebylo. A teď už je všem jasné, že tady kariéru dohraje, jak mu především zdraví dovolí.

Dumáte už nad tím, jak bude Slovácko vypadat v éře po Doškovi?
Toto téma sleduju. Když občas čtu reakce našich trenérů, mám pocit, jako by tady chtěli teď mít někoho místo Doška. A tak to přece není. Co bychom pak dělali s Liborem? Já jim velmi důrazně sděluji, že mohou být rádi, že tady mají Libora, ať se věnují jeho přípravě do doby, dokud bude platným hráčem.

Vy jste ale šli do podzimu s jediným čistokrevným útočníkem.
To je velký omyl, který zase nedokázalo vysvětlit sportovní vedení. Zcela objektivně jsme do sezony nastupovali se třemi velmi kvalitními útočníky. Místo Doška byli schopni bez potíží na hrotu hrát Kerbr a Diviš, za oba přitom byla na jejich křídelních postech zastupitelnost.

Ale kouč Habanec má jistě obavy, aby neřešil takový problém jako ve druhé polovině podzimu, kdy Došek některé zápasy kvůli zranění a kartám vynechal a tým bez něj nebyl schopný odehrát pořádný zápas.
Složení mužstva už je zodpovědností trenérů. Ale přijít za vedením a říct: Kupte mi druhého Doška... To už by mohl trénovat kdekdo. Dal jsem jim úkol, že mají druhého Doška vychovat. Když se totiž podíváte na tabulku střelců, zjistíte, že od 2. do 10. místa jsou pro nás všichni hráči nedostupní.

Došek taky nepatřil mezi deset nejlepších střelců, když jste jej z Teplic přiváděli.
To je pravda, byl to majstrštyk. Já jsem moc dobře věděl, kdo je Libor Došek. Ale takových moc není a v Česku už není vůbec žádný.

S výchovou Doškova nástupce přímo ve Slovácku spokojený nejste?
Trenéři měli skoro tři roky, aby si adekvátního hráče připravili. Proplýtvali jsme řadu příležitostí, kdy se tady hráči mihli, za půl roku jsme je odsoudili a už tady zase nejsou. Nic takového už pokračovat nebude. Zůstaneme nohama na zemi. Na podzim za nás nastupovalo šest ryzích odchovanců, což je úžasné číslo. Není důvod, proč by jich nemohlo nastupovat sedm. Je věcí trenérů, aby toho hráče vybrali a jeho i tým na společnou hru připravili.

A dokáže slovácká akademie vychovat kvalitní útočníky?
Nevím, jestli už teď neměl být v týmu Pepa Čtvrtníček, když se tady proháněl, při vší úctě, třeba Dočekal. Nevím, proč by na roli útočníka v určité modifikaci neměl být připravován třeba Haša. To jsou přece hráči, kteří v mládeži dávali neskutečné počty gólů. Místo toho trenéři Čtvrtníčka označili jako hráče nevhodného pro Slovácko, on se rozehrál ve Vyškově a teď se bude celý leden připravovat se Sigmou Olomouc. Chci po našich trenérech víc trpělivosti a uvážlivosti, nejen ty hráče stále vyřazovat. V minulosti jsme zároveň ukázali, že klíčové hráče jako Doška, Radu, Šumulikoského, Valentu nebo Melichárka do týmu dokážeme přivést, ale coby regionální klub nebudeme draze nakupovat hráče na lavičku.

Chápu to správně, že do útoku teď chcete vzít jen vlastní mladíky?
Nechceme přivádět žádného útočníka z české ligy a už vůbec ne druhého Doška. Takový bohužel ani neexistuje. Je na nás, abychom minimálně jednou za tři roky adekvátního útočníka vychovali.

Kolik nových hráčů se tedy ve Slovácku v zimě objeví?
Vidím to podobně jako plzeňský trenér Koubek, který plánoval zcela minimální zásah, protože je fotbal kolektivní hrou založenou na součinnosti. Ani nás nečeká žádná smršť. Do kádru se určitě posunou hráči z juniorky Sadílek a Galuška, kteří jsou našimi mimořádnými talenty. Do přípravy by mohl zasáhnout i některý z našich dalších mladých reprezentantů. Teď už jde jen o to, připravit je na ligu. Zároveň se pokusíme přivést dva až tři hráče z exotičtějšího zahraničí, aby zvýšili konkurenci a oživili hru i pro diváky. Povedlo se to třeba Teplicím, byť nechceme jít zrovna jejich cestou, nechceme přivést šest osm cizinců.

Vy jste vybíral možné adepty ve středoamerické Kostarice, asistent trenéra Michal Kordula zase v africké Ghaně. Proč právě tyto dvě země?
Jsme příliš malý klub, abychom zvládli celosvětový skauting bez nějakých kontaktů. Už jen rozpoznat kvalitu mezi zahraničními hráčskými agenturami je složité. Máme dvě tři, se kterými spolupracujeme.

Jaké hráče jste si vytipovali?
Konkrétně v Kostarice jsou třeba i kluby s nádhernými stadiony, které prodávají hráče za miliony dolarů. My jsme se rozhodli, že touto cestou, tentokrát, nepůjdeme. (směje se) Snažíme se přivést do ofenzivy takové, kteří budou svou výkonností i cenou pro klub zajímaví.

Souhlasíte s rozhodnutím kouče Habance nebrat do přípravy žádného z hráčů, které máte jinde na hostování?
Do toho se snažím trenérovi nezasahovat, nebudu mu je do kabiny nutit. Byť jsem přesvědčený, že někteří hráči mají svůj potenciál, jen je potřeba s nimi pracovat. Třeba si myslím, že moc lepších stoperů, než je Hofmann (na hostování v Sokolově), ve druhé a možná ani první lize nenajdete.Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • CeZeRo - 05.01.2015, pondělí, 17:08
  (0)

  http://slovacky.denik.cz/fotbal_region/melicharek-ve-slovacku-skoncil-nahradit-ho-ma-danek-20150105.html

 • kecipep - 05.01.2015, pondělí, 14:29
  (0)

  Dnes na strankach pribrami o dankovi nepsali, ale oba kluby pry maji zajem. Tento prestup je stejne vedlejsi

 • huhu - 05.01.2015, pondělí, 14:21
  (0)

  před 6 dny: http://www.efotbal.cz/clanek-142706-Pribram-posili-Danek-i-Bohac.html Tak nevím co je tu za Daňka :)

 • kecipep - 05.01.2015, pondělí, 14:19
  (0)

  Tak Dusan je pryc a na zkousku je tu Danek, coz sveho casu byl vyborny golman. Je vtipne, ze si s Budejkama menime golmanske dvojky :)

 • huhu - 05.01.2015, pondělí, 12:29
  (0)

  v té Slavii jsou k smíchu, nic tam nefunguje,neustálé kecy o pohárech o miliardových investorech, a přitom ani vůbec neumí nakládat s kvalitními fotbalisty (Gecov, Petr). Mají průměrný tým a dovolí si vyřadit takové fotbalisty. Snad se jím to vrátí v podobě sestupových starostí.

 • ostuda slovácka - 05.01.2015, pondělí, 12:14
  (0)

  Tak Kuba Petr byl vyřazen z áčka Slávie, v skutku vydařené angažma :-D

 • eLucky - 05.01.2015, pondělí, 07:38
  (0)

  Jinak Čtvrtňa je zcela určitě stále hráč Slovácka, na rovinu si myslím, že v Sigmě moc šancí nemá, je tam momentálně v útoku celkem přetlak kvality, jedině kdyby prokázal opravdu top formu;) Uvidíme;) Třeba ho tyto hostováníčka katapultují výš, Kebin taky před lety chodil po hostováních po Frýdku, pak Most a až pak se začal prosazovat do áčka, nikde není psáno, že se to nemůže podařit aj Čtvrtňovi;) Kebin šel ohromně nahoru především ve Frýdku, kde na něm prakticky postavili hru! Myslím, že stejnou pozici si vybudoval Čtvrtňa ve Vyškově.

 • eLucky - 05.01.2015, pondělí, 07:35
  (0)

  Nic proti Mariánovi, věřím, že pro něj by to tu mohlo byt přínosné a mohl by tu pookřát, ale pokud by sem přišel na hostovačku na půl roku, tak ať si ostane v Jablonci;) Jinak jeho přestup byl další z mnoha dílů v seriálu: "Jak dokurvit velký talent", myslím, že takový Martin Holek by o tom mohl napsat knížku;) Nicméně tady to ani tak nebyla jeho touha po přestupu výš, jak spíš neuvěřitelně velkorysá nabídka od Peltova, myslím že za hráče který odehrál 10 zápasů v lize a dal dva góly by tomu nedokázal odolat žádný ligový tým s vyjímkou nejlepší čtyřky. Navíc tehdy hrálo roli, že klub dost výrazně stál o Valentu, který se stal součástí kompenzace;) Dnes se ukazuje, že Slovácko na to tratné rozhodně nebylo, to spíš Pelta;) Uvidíme jestli se ještě Marián dokáže z toho útlumu dostat;)

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 20:43
  (0)

  otázka hlavně jestli by sem šel jen na hostovačku, jestli jo tak v zadnem pripade nebrat!

 • kecipep - 04.01.2015, neděle, 20:11
  (0)

  Tak to ctes to same co ja :D podle toho byxh to moc nehlasal zatim.. A hodne bych se divil, kdyby po vsech vyjadreni Svatopluka prisel zrovna Marian

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 20:08
  (0)

  Stačí kdyz řeknu Facebook? :D sice málo kvalitní zdroj ale něco se tam mihlo

 • kecipep - 04.01.2015, neděle, 19:53
  (0)

  Zdroj?

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 19:51
  (0)

  Kovář je zpět :)

 • karagavrylydys - 04.01.2015, neděle, 19:48
  (0)

  Zajímavé. "Útočníka si musíme vychovat" a proto prodáme Kováře ...

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 18:27
  (0)

  co se týká Hofmana, za mě at radši hraje Břečka...přijde Hofman, začne hrát, mladý nadějný Břečka bude sedět, za rok půjde na hostovačku a 3 roky ho tu neuvidíme. Pořád stejný kolotoč. Hofmannem bych se nezabýval, ale toho Čtvrtni je škoda

 • kecipep - 04.01.2015, neděle, 18:12
  (0)

  Třeba Čtvrtňa zahraje na Sigmě a pak si třebas stáhneme... pokud nebude mít nějakou opci.. Stejně tak doufám, že se na nás pak Hofman po letech hostovaček pak nevyprdne.

 • Šovkovskij - 04.01.2015, neděle, 18:10
  (0)

  Řekl bych, že se v Mariánově případě potvrdilo, že odcházet v takto mladém věku a ještě do klubu typu Jablonce, kde nemá prakticky vzhledem k velké konkurenci si zahrát, je unáhlené a vývoji hráče to ublíží. Navíc měl dost těžké zranění a to ho značně taky přibrzdilo. Ještě poznámka ke Krejčímu: měl by mít trošku sebereflexe a sám si přiznat, že za tři roky nepřivedl k Doškovi pořádného útočníka, alternativu. Tohle snad není práce pro trenéra, ale pro vedení klubu (pokud pan Bc. říká: "Složení mužstva už je zodpovědností trenérů. Ale přijít za vedením a říct: Kupte mi druhého Doška... To už by mohl trénovat kdekdo. Dal jsem jim úkol, že mají druhého Doška vychovat, že trénovat může každý", tak mohu kontrovat, že dělat ředitele a nikoho nepřivést, to tam může sedět taky každý. Nicméně jak jsem níže psal, od Sváti to jak s Čtvrtňou, tak Holkem byl docela provar, a to mám Habance rád.

 • kecipep - 04.01.2015, neděle, 17:57
  (0)

  Slyšel jsem i o 7,5M, ale to se mi nechce věřit. Ono už kdyby to byl jen ten Valenta, tak je to dnes výhra :-) Ale jinak samozřejmě přeju Mariánovi jen to nejlepší a věřím mu, protože u nás byl před přestupem neskutečný

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 17:56
  (0)

  kecipep: a to máme za něj tuším Valentu a nějakých 5 milionů ne? :)

 • kecipep - 04.01.2015, neděle, 17:55
  (0)

  Jinak Marián Kovář nejede s jabkama ani na soustředění.. jsem zvědav, kde skončí. Jak jsem při jeho přestupu neuvěřitelně nadával, tak je vidět, že se vždy může všechno náhle změnit..

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 17:03
  (0)

  pema: s tim me Svata taky dost sere, to střídání na 5 minut dá mladému hráči hovno. Ted sem dotáhnem černochy do zálohy, jen budou zabírat místo našim mladým. Ale do utoku nepřijde nikdo(aspon podle vyjádření krejčího). Sice se kocháme tím , kolik už si koplo za áčko odchovanců minulý rok, ale realita je takový že pravidelně hrál jen Tráva. Doufám, že dostane příležitost i Sadílek s Galuškou, radši tyhle dva než černé hochy z ghany.

 • salash - 04.01.2015, neděle, 16:59
  (0)

  Já Krejčí dělám majstrštyky a slovo chyba neznám, trenéry úkoluji a diskusi nepřipouštím.

 • pema - 04.01.2015, neděle, 15:44
  (0)

  Čtvrtníček jako hráč potřebuje především důvěru trenéra i spoluhráčů a více se s nimi sehrát - vyložený ostrý hrotový hráč to není a myslím že již ani nebude - své kvality má a myslím, že je ještě prokáže. Cyra je hráč typu svého času ostrostřelce Kowalíka, který potřebuje hrát v době tlaku na soupeře, míč do nohy či za obranu soupeře - drzost a průbojnost v pokutovém území má - mám však dojem, že vsoučasné době potřebuje podržet, aby si nenechal fotbal otrávit. Mladé ofenzivní hráče je třeba postupně do týmu zapracovávat a dát jim příležitost /za 8. či 2. minuty toho ukázat moc nejde - pokud se nejedná vyloženě o taktické střídání/...ale to by zkušený trenér Habanec měl vědět a zejména by si měl vzpomenout, když začínal v lize on..případně se z některých věcí poučit...

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 15:33
  (0)

  tak to se omlouvám, ale pořád se tu bavíme o náhradě za Došana, ta nám nikde v mladších kategoriích nestřílí, takže by mě zajímalo kde si ho chce Krejčí vycucat

 • zdrh - 04.01.2015, neděle, 15:27
  (0)

  huhu: Machalík je záložník, což není zas úplně špatné...

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 15:24
  (0)

  Ctvrtna a bohužel i Cyra, to jsou hráči kteří už se nedají moc vychovávat. V tomhle jsme neuvěřitelně zaspali. Když se podíváte na statistiky mladých, tak v juniorské lize Haša 9 golů, což je solidní 6. místo. Ale stačí to na A tým? V U19, tam je to horší. Nejlepší střelci Machalík, Martiš po 6 gólech ( ti nejlepší tam mají 23, 17 15 golů), hluboko pod průměrem naši hráči. Třeba od mladého Vaďury bych čekal víc, vysoký utočník, pozice hrotáka. 4 goly. My ty hráče na hrot prostě nemáme. Máme skvělé ofenzivní hráče jako jsou Galuška, Sadílek...ale hrotaka nevidím.

 • eLucky - 04.01.2015, neděle, 14:07
  (0)

  Tak u Čtvrtni a Cyry si nejsu tak úplně jistý, že by na ligu měli, ale jednoznačně by měli dostat šanci přinejmenším v přípravě! U Hofmanna si su naopak naprosto jistý, že při výkyvech ve formě Košiho by byl lepším stoperem do dvojice k Radovi! Navíc může alternovat případně i na postu Šumiho. V Sokolově dlouhodobě potvrzuje svou kvalitu a je prakticky vůdcem obrany týmu, pokud by odešel věčně přestupující Koši, tak máme náhradu za něj ihned vyřešenu.

 • pema - 04.01.2015, neděle, 12:55
  (0)

  Velmi zajímavé odborné hodnocení a odpovědi od pana Krejčího,lze také číst mezi řádky jak již naznačili huhu a Šovkovskij...no věřme, že mužstvo je parta, potrénuje a na jaře zabojuje - čímž udrží své postavení v tabulce a přiláká zpět diváky do ochozů Stadionu Miroslava Valenty.

 • huhu - 04.01.2015, neděle, 11:47
  (0)

  No, zajímavý pohled na věc. Někde má pravdu, třeba s tím Čtvrtňou, někde ale vůbec...Diviš a Kerbr nejsou hroťáci! Trošku mi tam zavání jakási nesoučinost se Svatou, a to není dobré.

 • Šovkovskij - 04.01.2015, neděle, 11:42
  (0)

  To, co říká o Čtvrtníčkovi, naprosto sedí i o Holkovi. V přípravě zářil, dával mraky gólů, šanci žádnou nedostala místo toho tu perlil třeba Dočekal:-) Jak mám Sváťu rád, tak toto těžce prokoučoval.

pristi
 Další články:
06.01.2015, úterý, 08:03 - Michal Daněk: Slovácko jsem zvolil po domluvě s rodinou
05.01.2015, pondělí, 17:51 - Melichárek ve Slovácku skončil, nahradit ho má Daněk
05.01.2015, pondělí, 14:33 - Nový trávník bude až na jaře, Slovácko hledá vhodný termín
04.01.2015, neděle, 15:26 - Milan Kerbr zvládl testy i po léčbě antibiotiky
02.01.2015, pátek, 21:05 - Slovácko jde na testy. Zřejmě bez Melichárka
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace