*
27.11.2021
Lukáš Sadílek po Budejovicích
27.11.2021
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Cíl Slovácka: v lize do 8. místa a úspěch v poháru

22.02.2013, pátek, 15:29
clanek_znak_slovacko_velky.gif

Skončit do osmého místa v Gambrinus lize a dokráčet co nejdále v poháru. To jsou dva hlavní úkoly, které před mužstvo trenéra Habance postavilo vedení 1. FC Slovácko.

„A já bych měl ještě jedno přání. Ve středu jsem byl v Brně na Rondu na koncertu skupiny Kryštof. Bylo tam osm a půl tisíce lidí – vyprodané. Chtěl bych takovou atmosféru zažít i na našem stadionu – aby byl na jaře aspoň jednou zcela zaplněný a užil si vítězný zápas," zasnil se ředitel klubu Vladimír Krejčí.

Jeho přání se zdá být na první pohled hodně odvážné, přesto se mu může snadno splnit. Slovácko se sice na jaře před vlastními fanoušky představí v lize pouze šestkrát, hned při dvou zápasech ale existuje reálná šance, že slovácké peklo bude praskat ve švech. Poprvé, když na stadion Miroslava Valenty přijede v polovině dubna Plzeň, podruhé na sklonku května, kdy dorazí ostravský Baník s Milanem Barošem.

Trenér Svatopluk Habanec je před startem jarní části opatrný. Než by plánoval, kam nejvýš se jeho soubor může dostat, raději se opatrně dívá za sebe.

„Od sestupových příček nás dělí jen pět bodů, takže prvořadá je záchrana. Samozřejmě se chceme co nejdříve zachránit a pak můžeme myslet, kam se co nejvýš dostat," konstatoval třiačtyřiceti­letý kouč.

Vrásky na čele mu před ostrým startem dělá pouze stav Lukáše Kubáně, který teprve včera začal s tréninkem. „Počítám, že tak tři týdny mu bude trvat, než se dostane do kondice," tipuje Habanec, kterého naopak potěšilo, že se klubu podařilo udržet všechny opory.

„Navíc přišli dva kluci na hostování, uvidíme, jak se ukáží," poznamenal na adresu Jiřího Skaláka s Martinem Hálou. Jestli se mohou ihned prosadit do základní sestavy, to slovácký trenér neprozradil.

„Hrát budou vždy ti hráči, kteří budou mít nejlepší aktuální formu." Jisté tak je pouze to, že Skalák v neděli na Spartě nebude ani na lavičce, proti svému mateřskému klubu totiž podle dohody nesmí nastoupit.

Trousil a spol. budou na jaře bojovat ještě na jedné frontě. Ve čtvrtfinále Poháru České pošty změří síly s Mladou Boleslaví. „Není to žádná doplňková soutěž, budeme se snažit zůstat v poháru co nejdéle," uvedl Vladimír Krejčí.

„Máme tam s Boleslaví trojzápas. Nejprve na ni narazíme v pátém kole v lize, pak dvakrát v poháru. Když z prvních čtyř zápasů uděláme dvanáct bodů, tak se na pohár budeme soustředit ještě víc," pousmál se Svatopluk Habanec, který už jednou okusil, jak chutná celou soutěž vyhrát. U jednoho z triumfů Teplic totiž byl coby asistent trenéra.

Sládka na Myjavu nepustí, může prý naskočit na Spartě

O kádru pro jarní část Gambrinus ligy má kouč Svatopluk Habanec jasno. Méně jasno je o osudu třiadvacetiletého Petera Sládka. Mladý útočník se do klubu vrátil po dvou a půlletém hostování na rodně Myjavě. Zatímco ve slovenské lize patřil k objevům podzimu, do užšího kádru Slovácka pro jarní boje se nevešel. Jeho mateřský klub má o něj eminentní zájem, klub z Uherského Hradiště ho však nechce uvolnit.

„Dali jsme Slovácku jasnou nabídku 110 tisíc eur za přestup. Oznámili nám, že Petra neuvolní a nechají si ho v klubu, i když ho přeřadili do béčka. Budeme se snažit se dohodnout, ale moc času nám nezbývá. Termín přestupů profesionálních fotbalistů končí 28. února. Stále doufám, že Slovácko nějak přesvědčíme, momentálně ale vidím šance jako velmi malé," řekl pro web Spartaku Myjava generální manažer klubu Peter Halabrín.

„Nabídku jsme zaregistrovali, ale chceme, aby se Peter u nás půl roku připravoval na přechod do áčka. Navíc máme jen osmnáctičlenný kádr a spolupráce s juniorkou je velmi úzká, takže není nikde napsané, že v neděli nemůže naskočit na Spartě," vysvětlil postoj Slovácka ředitel klubu Vladimír Krejčí. Připustil, že Sládek ještě může změnit dres. „Kdyby přišla bombastická nabídka, tak bychom jej uvolnili."

Podle informací Slováckého deníku nabízí Myjava za Sládka10 tisíc eur na hostování do konce sezony, následně pak 110 tisíc eur za přestup, plus 50 % z dalšího prodeje hráče. Slovácko prý požaduje za přestup hráče o 100 tisíc Euro víc.

Samotný Sládek dění okolo své osoby nechce komentovat. „Nezlobte se, nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat," sdělil pouze textovou zprávou.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
25.02.2013, pondělí, 09:01 - Slovácko si místo překvapení odvezlo ze Sparty debakl
25.02.2013, pondělí, 08:59 - Soupeři Slovácka očima Libora Doška
23.02.2013, sobota, 12:01 - Ještě devět branek. Klub kanonýrů mě láká, říká útočník Slovácka Došek
22.02.2013, pátek, 15:30 - Nejlepší střelec Slovácka Libor Došek: Našim fanouškům zůstáváme dlužni
22.02.2013, pátek, 12:34 - Myjava nabízela 110 tisíc eur, Sládek i tak zůstává v béčku Slovácka
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace