04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Ženy Slovácka na úvod remizovaly

07.09.2008, neděle, 17:57

Vinou zranění a nemocí bez několika hráček základní sestavy vstupovalo Slovácko do nového ročníku 1.ligy žen. Přesto bylo v utkání, za poslední léta s tradičním zahajovacím soupeřem Viktorií Plzeň, favoritem.

Soupeř ze západočeské metropole se však v Kunovicích představil v dobrém světle. V první šanci se i tak ocitli domácí, Hýlová však v 11. minutě z dobré pozice míříla nad. Hra byla v první půli neurovnaná, zejména domacím chyběla přesnost v přihrávkách a vázla tím kombinace. Po půlhodině hry zahrozila Plzeň, když míč vyslaný z pravé strany skončil na břevně brány fotbalistek Hradiště. Ve 32.však obrana Slovácka vyrobila fatální hrubku při rozehrávce na polovině hřiště a zkušená Michaela Marková ji po samostatném úniku dokázala potrestat. Domácím fotbalistkám se podařilo vyrovnat tři minuty před přestávkou když se prokličkovala k zakončení Petra Freislerová a srovnala stav utkání.

Ve druhém poločase se výkon domácích zlepšil, ale i nadále je trápila koncovka. A když už se dostaly k zakončení tak zachránila hosty několikrát velmi dobře chytající Roubíčková. Naopak již v nastaveném čase měly obrovskou příležitost plzeňské fotbalistky, když postupovala útočnice sama na brankářku Reuter. Jelikož touto šancí pohrdla a neproměnila ji, skončilo utkání spravedlivou remizou.

1.FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň     1:1       (1:1)

Branky: 42. Freislerová - 32. Marková

Sestava Slovácka: Reuter - Fritzová (62.Jačisková), Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová (84.Soukeníková) - Cvernová, Freislerová (46. Jankůjová), Danielová, Sedláčková N. - Ondračková, Zderčíková. trenérka Jitka Klimková

Juniorky

Juniorka Slovácka začala aktivně a od počátku si vytvořila mírnou převahu. V 17. minutě poslala krásnou ranou míč z přímého kopu Bartovičová do břevna. V 29. minutě musela odstoupit pro zranění Kovářová, která do té doby hodně zlobila soupeřovu obranu. V 36.minutě Plzeň potrestala domácí po rychlém brejku a překvapivě se dostala do vedení.

Pět minut po přestávce po velmi přísně odpískaném zákroku domácí obrany protlačila z přímého kopu plzeňská hráčka míč až do brány. Dvoubrankové vedení hostů odpovídalo dění na trávníku, ale bohužel snaha Slovácka ztroskotávala na špatné koncovce. Domácím nepřálo ani štěstí, když při plzeňské malé domů brankářka minula míč, ten však skončil těsně mimo bránu. Hradišťské fotbalistky se dočkaly až v 60. minutě kdy se prosadila Lečbychová, která využila zaváhání hostující obrany. Slovácko se nadechlo k náporu s cílem zkorigovat výsledek, ale šance, které si dokázalo vypracovat neproměnilo. Ještě v nastaveném čase mělo obrovskou šanci alespoň vyrovnat, ale hráčky netrefily prázdnou plzeňskou bránu.

1.FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň     1:2       (0:1)

Branky: 60. Lečbychová - 36. Mikysková, 45. Malinová

Sestava Slovácka: Bednaříková - Helekalová, Lucká (51.Sedláčková L.), Křenková - Šicová, (49.Jankůjová), Jačisková, Bartovičová, Soukeníková - Ondračková, Kovářová (29.Lečbychová)