*
27.11.2021
Lukáš Sadílek po Budejovicích
27.11.2021
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Zdeněk Zemek: 1.FC Slovácko ještě není na vrcholu

09.06.2021, středa, 07:50
zemek020814_velky.jpg

1.FC Slovácko má za sebou historickou sezónu, ve které se mu podařilo projít velmi složitým obdobím. Koronavirová pandemie sáhla i na slovácký klub, ten ale přesto dosáhl řady dílčích i významných úspěchů. Slovácký podnikatel a mecenáš Zdeněk Zemek krajským derby se Zlínem uzavřel čtrnáctý rok řízení klubu v pozici předsedy představenstva 1.FC Slovácko a současně majitele klubu.

Čtrnáct let beru především jako příležitost k ohlédnutí. Když jsem Slovácko přebíral, bylo v hluboké depresi. Odcházeli z něj hráči, A-tým se pohyboval ve spodní části druholigové tabulky, akademie byla v troskách a klub dusil stomilionový dluh. Dnešní pohled je zcela opačný. Áčko si otevřelo cestu k evropským pohárům, ženy postoupily do Ligy mistryň, juniorky získaly mistrovský titul a v jeho obhájení jim zabránila jen koronavirová pandemie, akademie dokáže vychovat špičkové hráče a také je uplatnit v evropských klubech. Kvalitu a tradici její práce ohodnotil FAČR udělením licence Fotbalové akademie FAČR. Vzestup klubu je zřetelný, ale nesmí vést k sebeuspokojení. Myslím, že svůj vrchol má 1.FC Slovácko ještě před sebou.

Nejsou vyjmenované úspěchy ideálním okamžikem k investicím do klubu, které se mohou na evropském poli významně zhodnotit?

Na investice lze pohlížet z různých úhlů. Co určitě nezbytné je, je investice do městského fotbalového stadionu. Ani osmnáct let po jeho otevření není dokončen. Chybí především zázemí pro klub a také zázemí pro mládežnická mužstva. Máme vypracovaný seznam nezbytných investicí, které stadion vyžaduje. Řešení problémů stadionu je otázkou pro jeho majitele, kterým je město Uherské Hradiště. My jej udržujeme za naše nemalé prostředky v provozuschopném stavu. Nejde ale jen o investice do stadionu. Přestože mám divadlo nesmírně rád, jsem přesvědčený, že pokud město dokáže do Slováckého divadla posílat třicet milionů na provoz ročně, tak by klubu, který jej reprezentuje dnes už po celé Evropě, mohlo přispět řádově patnácti dvaceti miliony na jeho chod. Vytvořit rezervy a zdroje městský úřad dokáže.

Rychlou návratnost by mohly mít ale investice do hráčského kádru A-mužstva.

Rozumím vám, ale my budeme určitě zůstávat nohama na zemi. Nepustíme se do bezhlavého nákupu hráčů, který by mohl rozbít léta budovanou ekonomickou stabilitu a koneckonců také rodinnou atmosféru v klubu, která je dle mého názoru silnou zbraní Slovácka. Co považuji za důležitější, je udržení stávajícího kádru pohromadě a jeho citlivé doplnění.

Hovořil jste také o klubové akademii, která musí stále brát za vděk pronájmy cizích hřišť. Nezasloužila by si vlastní areál a zázemí na patřičné úrovni?

Jednou z možností, o které jsme uvažovali, bylo rozšíření a dobudování sportovního areálu v Uh. Hradišti-Mařaticích, Na Vyhlídce. Jenže v mezidobí vystřelila cena pozemků v Uh. Hradišti do astronomických výšek a cena plochy, na které by mohlo vzniknout jen jediné hřiště, dosahuje padesáti milionů, a těch hřišť by bylo potřeba několik. To je samozřejmě z hlediska rentability investic nereálné. Řešení pro naši mládež však stále hledáme. Naše skupina disponuje stohektarovým pozemkem ve Vlčnově, nedaleko obchvatu Uh. Brodu, který jsme připravovali na golfový resort. Golf má svůj boom za sebou a navíc vlastníme i golfový areál Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Jednou z myšlenek je využití vlčnovských pozemků na vybudování moderního sportovního komplexu, kde by mohly všechny týmy Slovácka najít potřebné zázemí. Samozřejmě nevýhodou této myšlenky je vzdálenost a časová dostupnost. Především pro děti je časově efektivnější využívat tréninkových ploch v areálu stadionu v Uh. Hradišti. Proto hledáme řešení na území Uh. Hradiště a Starého Města. Rozvíjíme velmi dobrou spolupráci se Střední zemědělskou školou a Gymnáziem ve Starém Městě, kde jsou i ubytovací kapacity, a hovoříme s vedením školy o možnosti vybudování další tréninkové plochy. Úpravy proběhnou i na tréninkových plochách v Sadech. O dobudování stadionu v Uh. Hradišti jsem už hovořil.

Mezi fanoušky se spekuluje o jménech významných regionálních i zahraničních společností, které mohly či dokonce chtěly vstoupit do klubu. Jak vůbec reagují partneři na současné úspěchy klubu?

Za poslední dva roky jsem v tomto směru aktivní a absolvoval jsem desítky jednání s různými partnery a musím říci, že Slovácko vnímají všichni velmi pozitivně. V pondělí jsem například jednal s brněnskou společností, která má u nás na Slovácku své zázemí. Někteří postupně navyšují své příspěvky a s některými jednám i o jejich případném majetkovém vstupu do klubu. Nechci uvádět konkrétní jména firem, i když jednání některých úspěšných, regionálních, významných společností mě mrzí. Současně s jednáním o významných partnerech usilujeme také o získání dominantního partnera, který by byl ochoten a schopen přispět třeba dvaceti miliony korun. Je nám jasné, že takového partnera je třeba hledat mezi zahraničními bankami, či pojišťovnami, pro které může mít spojení s fotbalem u nás marketingový efekt. Na první pohled se to zdá možná troufalé, ale z vlastní zkušenosti vím, jaký potenciál fotbal v sobě má. Dnes už mě obchodní partneři nespojují s hutěmi, ale právě s fotbalem a 1.FC Slovácko. Prostor a potenciál vidím také v samosprávách. O Uh. Hradišti jsem už hovořil, ale podílet se na chodu klubu menšími částkami by mohly i okolní obce a města. Řada občanů z těchto obcí navštěvuje utkání našeho klubu a o řadu dětí z těchto obcí a měst se staráme v naší fotbalové akademii.   

Čtrnáct let vlastnictví klubu je hodně dlouhá doba, která může vyčerpávat psychicky i ekonomicky. Byly za tu dobu chvíle, kdy jste chtěl Slovácko opustit, prodat?

Samozřejmě jsem za tak dlouhé období zažil několik turbulencí. Pamatuji si třeba, jak mně po dvou letech vlastnictví klubu řekla jedna kolegyně na fotbale: Jen abys jednou nelitoval a měl na klub peníze… V té době zažíval hutnický obor konjunkturu a jen chomutovské železárny generovaly ročně stovky milionů korun zisku. Proto jsem jí suverénně odpověděl: Klub musíme utáhnout vždycky! Za dva roky tento obor zasáhla krize a naše hutě bojovaly o přežití. Postupně pak přišly další ekonomické propady i v jiných oborech. Přesto jsme všechny problémy zvládli. V těžkých chvílích jsme se všichni semkli na jednu palubu a naše společnosti si pomáhaly navzájem. A pokud přišly neřešitelné problémy, tak se jejich důsledky nesměly dotknout nikoho jiného. V podnikání se mi vždycky osvědčila konzervativnost, sázka na stabilitu a důvěra v lidi. Dokáži pochopit a tolerovat třeba i hrubou, neúmyslnou chybu kohokoliv z našich pracovníků. Jediné co ale odpustit nedokáži, je podraz.

Jsem rád, když klíčoví lidé v našich společnostech pracují řadu let. Ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný pracuje v klubu už dvacet let, z toho patnáct let u mě. Generální sekretář Josef Kolář je v našem holdingu dokonce od roku 1995 a dnes se u nás úspěšně realizuje i jeho syn.

Trenér Svědík má ve Slovácku platnou smlouvu, ale v poslední době se objevily spekulace o jeho možném odchodu, uplatnění výstupní klauzule. Povede Slovácko i v následující sezóně?

Ano, trenér Svědík má platnou smlouvu a je v ní i výstupní klauzule. Je ale uplatnitelná až od určitého termínu a ten ještě nenastal. Přesto si myslím, že Martin Svědík může s mužstvem dokázat ještě víc. Výhodou týmu je, že drží dlouhou dobu pohromadě, vytvořila se v něm velmi pozitivní a konstruktivní atmosféra. Celý tým má určitě před sebou dobrou perspektivu. V tomto duchu jsem také s trenérem hovořil. 

Zdravotní stav vám neumožňoval sledovat utkání na stadionu. Užíval jste si vítězství alespoň u televizní obrazovky?

Je pravda, že uplynulý rok byl náročný i pro mě osobně a utkání jsem nemohl sledovat na stadionu. Zdravotní problémy mě pronásledovaly a nakonec jsem musel podstoupit složitou a náročnou operaci ve Vídni, která naštěstí dopadla dobře. Máte pravdu, že rekonvalescence i  covidová doba posadila k televizní obrazovce také mě a zápasy Slovácka jsem sledoval spolu se čtyřletým synem, který Slovácku také fandí. V jeden moment mě dokázal i pobavit. Po zápase Slovácka jsme si přepnuli program a tam hrál Manchester United. Malý Mateo se mě ptal: Tati a ten Manchester je také tvůj? Tomu jsem se upřímně zasmál. V televizi jsem se ale rád podíval i na další sporty. Především ve svém mládí jsem jich hodně provozoval aktivně.Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
 • Skein - 11.06.2021, pátek, 18:54
  (0)

  díky pane doktore, snad se posuneme dále..vám hlavně zdraví, bylo hezké vás vidět a užit si děkovačku...

 • Nike - FCS - 11.06.2021, pátek, 18:28
  (0)

  Nevím proč furt spekulujete, si počkejte za 5-10 dní by mělo být více jasno kdo přijde a kdo ne... jinak to nemá cenu tady plakat že nikdo nepřijde... jak mají oznámit třeba nějakou posilu když je v zahraničí u moře a nemají podpis smlouvy? Bez toho představovat posilu dle mě nejde...potažmo jde, ale je to o hubu...

 • Bayern Munchen - 11.06.2021, pátek, 17:57
  (0)

  Tak asi to s těmi posilami nebude žádné terno… proto tento týden nikoho nepředstavili, ještě nemají jisté ani Holzera se Šašinkou… to asi nebylo tím, že jsou na dovolené a čeká se jen na podpis… tak si poradíme s materiálem co nám zůstane v útoku a v obraně místo Hoffmanna dáme do obrany Daníčka… a ohledně sponzoringu to asi nebude taky žádná sláva jak uvedl Šumi…

 • Hory - 11.06.2021, pátek, 17:34
  (0)

  Když jsem ve středu uviděl Šumiho jak přišel k Pinkasům, tak jsem si říkal, třeba jde zapít nové posily co domluvil tady v Praze, tak uvidíme.

 • spiky - 11.06.2021, pátek, 17:18
  (0)

  Tak ono to tak horké asi nebude. Sparťani si jsou vědomi že takovou gáži tady nedostanou.

 • spiky - 11.06.2021, pátek, 17:16
  (0)

  www.isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2021-22/397701/heca-s-travnikem-do-slovacka-blizko-to-neni-priznal-manazer-sumulikoski.html?fbclid=IwAR00lfLe38Hqxu6M-JmDAgquLHROG1jRJJ8gm4g744jwbnwxNxYqzymqC30

 • huhu - 11.06.2021, pátek, 14:26
  (0)

  fcs: to že ho chceme na přestup sem teda nezaregistroval, to si ani nemyslím že by vedení chtělo. Čekal sem spíš hostovačku ze sparty a bez opce. Pojezný se tak i vyjadřoval, že Tráva pomůže nám a my jemu, aby se vrátil do formy. Má hodnotu 800 tis EUR, skutečně si nemyslím že bychom ho kupovali.

 • fcs - 11.06.2021, pátek, 13:41
  (0)

  Upřímně mě překvapilo, že vedení říkalo do novin, že chceme získat Trávníka na přestup,přece jenom o něj musí být pořád dost zájemců a věřil bych možná tak hostování bez obce což by pro nás byla taky výhra, ale Sparta se ho chce definitivně zbavit,ale třeba se mýlím a vedení překvapí :) přece jen má pořád produktivní věk a kdykoliv ho můžeme přidat za peníze co ho koupíme

 • a jé - 11.06.2021, pátek, 12:38
  (0)

  No a s toho důvodu jsou všechny jména předčasná dokud není podpis na papíře

 • huhu - 11.06.2021, pátek, 11:58
  (0)

  Trávníka chce zpět Rada do Jablonce, tak to je pro nás asi hotovo

 • Jerry1984 - 11.06.2021, pátek, 07:26
  (0)

  Nechme se překvapit

 • Nike - FCS - 11.06.2021, pátek, 07:20
  (0)

  Počkal bych si na další týden, až se budou všichni hráči vracet z dovolených... Třeba je něco domluveno, jen chybí podpisy hráčů, a tím pádem to nechce klub dávat ven... uvidíme, já jsem zvědavý co ten Standa, kam nakonec zamíří....

 • Jerry1984 - 10.06.2021, čtvrtek, 19:04
  (0)

  já už teda žádný pohyb v rámci klubu nečekám.. nechci si dělat plané naděje.

 • Jerry1984 - 10.06.2021, čtvrtek, 19:02
  (0)

  no jo, idnes.. víme, že nic nevíme...

 • karagavrylydys - 10.06.2021, čtvrtek, 09:24
  (0)

  Fando, tady můžeš sledovat změny v kádrech: https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/IPrestupy__leto_2021

 • Bayern Munchen - 10.06.2021, čtvrtek, 09:06
  (0)

  fanda: a jaké posily chceš... Neumíš číst, co napsal pan Zemek "nejdůležitější, je udržení stávajícího kádru pohromadě a jeho citlivé doplnění" Odešel Kliment přijde asi Šašinka a Merdovič je to citlivé doplnění s výhledem do budoucnosti :-) Jen nevím, zda už i Hofmann odešel...

 • karagavrylydys - 10.06.2021, čtvrtek, 08:35
  (0)

  Fanda: Merdovič ti nestačí?

 • fandajakhrom - 10.06.2021, čtvrtek, 08:25
  (0)

  Dozvime se nejake info o posilach? Zacinam byt trochu nervozni 🙂

 • KubaM - 09.06.2021, středa, 21:24
  (0)

  Také se připojuju s díkem i gratulací za veškeré dosavadní úspěchy panu majiteli i celému vedení, hráčům, hráčkám i zbytku klubu! Jen bych nyní uvítal větší odvahu a ambicióznost :-P

 • fandajakhrom - 09.06.2021, středa, 20:38
  (1)

  Panu doktorovi je potreba podekovat a zaslouzil by si i nejaky ten choral 🤷

 • Jerry1984 - 09.06.2021, středa, 19:27
  (0)

  hodně štěstí se Slováckem a pevné zdraví!

 • kecipep - 09.06.2021, středa, 13:17
  (0)

  Svědíkův kůň Standa Klobása ukončil ve 27 letech kariéru

 • pema - 09.06.2021, středa, 12:48
  (0)

  Dobrý rozhovor a je tedy zcela jasné, že za chod klubu zajistili po stránce, především finanční, pan JUDr. Zemek, Ing. Mrázková - čest její památce a Mgr. Pojezdný. Další dík patří všem pracovníkům činovníkům, dobrovolníkům FC Slovácka.Samostatné poděkování patří hráčům a realizačnímu týmu Slovácka.

 • Nike - FCS - 09.06.2021, středa, 11:38
  (0)

  Čte se to krásně, doufám že z těch plánu bude něco i skutečně realizováno, díky!

 • Pan Puk - 09.06.2021, středa, 08:50
  (0)

  Díky pane Zemek. Vidět vás zase na stadionu a radovat se spolu na konci zápasu bylo velice potěšující. Snad vám budě dělat Slovácko radost i dál. A snad se povede i nějaký ten generální partner.

 • Hory - 09.06.2021, středa, 08:03
  (0)

  Ten rozhovor mě naplňuje optimismem ohledně dalšího vývoje Slovácka.

pristi
 Další články:
17.06.2021, čtvrtek, 08:45 - Kadlec: Plovdiv? Na to, že jsme byli nasazení, to je velmi silný soupeř
16.06.2021, středa, 14:01 - Slovácko zahájí pohárovou pouť v Bulharsku. Čeká ho Lokomotiv Plovdiv
16.06.2021, středa, 11:08 - Na Slovácko číhají silní protivníci, Plzeň čeká spíš fotbalová exotika
11.06.2021, pátek, 19:00 - Heča s Trávníkem do Slovácka? Blízko to není, přiznal manažer Šumulikoski
02.06.2021, středa, 14:35 - Saňák o Slovácku i návratu do Olomouce: Pouto k Sigmě je velice silné
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace