*
05.12.2021
Michal Kohút po Plzni
05.12.2021
Martin Svedík po Plzni
02.12.2021
Magazín TVS: Michal Kohút pred Plzní
27.11.2021
Lukáš Sadílek po Budejovicích
27.11.2021
Martin Svedík po Budejovicích
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Za Slovácko bude hrát český Wayne Rooney

28.01.2013, pondělí, 18:06
skalak_fcs_velky.jpg

Nejčerstvější posila Slovácka se jmenuje Jiří Skalák. Fotbalový fanoušek si s jeho jménem vybaví hlavně obrovskou šanci z pohárového utkání Sparty Praha na hřišti španělského Bilbaa z úvodu prosince loňského roku.

Dvacetiletý útočník také patřil k oporám reprezentační devatenáctky, která v Rumunsku ve finále Mistrovstí Evropy podlehla v létě 2011 mladým Španělům. Odchovanec pardubického fotbalu trénuje s mužstvem od čtvrtka a poprvé se představil v sobotním přípravném zápase Slovácka proti Senici.

Za Slovácko jste odehrál první zápas. Jste spokojený s výkonem?
Hráli jsme dobře, měli jsme daleko víc šancí jako soupeř. Já osobně jsem měl velkou šanci už nějakých pěti minutách.

Jak se vůbec zrodil váš přestup do Slovácka?
Ve Spartě jsem věděl, že nebudu hrát, řekl jsem svému manažerovi, jestli by o mě neměl zájem nějaký klub. Ozvala se Ostrava a Slovácko. Preferoval jsem Slovácka, do Baníku jsem jít nechtěl. Jsem rád, že Slovácko mně hostování umožnilo.

Říkáte, že jste měl i nabídku z Baníku. Co rozhodlo ve prospěch Slovácka? Radil vám třeba David Pavelka, který tady před nedávnem hrával?
Když jsem se dozvěděl, že budu hrát za Slovácko, tak jsem mu samozřejmě volal. Ptal jsem se jaká je tady parta a jak se Uherském Hradišti žije. Nakonec rozhodlo hlavně to, že Slovácko mě chce na pozici útočníka, což je můj post. Ostrava mně řekla na rovinu, že bych hrával na kraji zálohy. Preferoval jsem post útočníka.

Když přišla nabídka hrát za Slovácko rozmýšlel jste se, nebo jste ji přijal okamžitě?
Čekal jsem, že když se kluby dohodnou tak půjdu okamžitě. Chci hrát ligu, ve Spartě ta možnost nebyla. Možná by byla, ale nastupoval bych jako střídající hráč, potřebuji hrávat pravidelně, řekl jsem, že Slovácko rozhodně ano.

Část zimní přípravy jste začal ve Spartě, čekal jste, že půjdete někam na hostování?
Můj manažer chtěl, abych šel už na začátku přípravy někam jinam. Sparta řekla, že se uvidí podle přípravných zápasů, nakonec jsem neodehrál ani jeden zápas a šel do Slovácko. Z tohoto pohledu se mně to jeví jako trošku kuriózní.

Spojujete si váš odchod ze Sparty s přestupem na Letnou jabloneckého Davida Lafaty?
Když přišel Lafata, a do zálohy Vácha, už jsem věděl, že půjdu někam na hostování.

Bylo pro vás hodně těžké odejít ze Sparty?
Rozhodně to nebylo jednoduché. V Praze mám byt, přítelkyni, byl jsem ve Spartě v uvozovkách jako doma, ale tohle je fotbal, takže tak.

Neberete angažmá ve Slovácku jako krok zpět ve své kariéře?
Naopak. Beru to jako krok kupředu. Pokud budu nastupovat v ligových zápasech, tak to vidím jako velké plus. Můžu na Slovácku odehrát dobré jaro. Nikdo neví, co bude po skončení sezony. Třeba tady budu pokračovat nebo se vrátím do Sparty.

Největší konkurenti na váš post ve Slovácku jsou Došek, Sládek, Kovář a Haša. Nemáte obavy, že můžete v Uherském Hradišti skončit na lavičce náhradníků?
Všechno bude záležet na mých výkonech, ale já věřím v to, že budu hrát. Doufám, že se prosadím, jinak bych do Slovácka ani nešel. Udělám pro to všechno.

Mluvil jste o vašem angažmá s trenérem Habancem?
Je jasné, že když někam přestupujete, tak musíte mluvit s trenérem. Bavili jsme se o tom, jaký má o mě zájem a na jaký post se mnou počítá. Probírali jsem všechno.

Hrál jste ve Spartě, která nic jiného jako mistrovský titul nebere. Slovácko se může během jara ještě namočit do bojů o záchranu. Jste připravený i na takovou možnost?
Pevně věřím v to, že Slovácko se bude dívat na vrchní patra tabulky. Abych se přiznal, tak jsem ani chvilku nepřemýšlel, že bychom měli hrát o záchranu. Na jaře ještě hrajeme pohár, takže si myslím, že ambice klubu nejsou malé. Měli bychom hrát minimálně střed tabulky.

Pokud by jste zůstal ve Spartě, měl jste šanci nastoupit v evropských pohárech proti jednomu z nejlepších klubů na světě londýnské Chelse. Nemrzí vás tato příležitost?
Samozřejmě, že ten zápas bych rád hrál nebo byl alespoň na lavičce. Na druhou stranu nechci dělat kvůli jednomu zápasu ve Spartě celé jaro náhradníka.

V novém klubu máte za sebou dva tréninkové dny. Pozorujete nějaký rozdíl v přípravě Sparty a Slovácka?
Oba dva dny byly celkem výživné tréninky. Zatím se mně zdá, že ve Slovácku je to víc o fyzičce. Ve Spartě se trénovalo víc s balónem.

Fanoušci Sparty vám dali přezdívku český Wayne Rooney. Je to váš fotbalový vzor?
Dá se to tak říct, ale mám rád i jiné fotbalisty. Tu přezdívku jsem získal když jsem byl v zimě před třemi lety na stáži v Anglii.

Rok jste strávil v nejvyšší slovenské lize. Hrál jste za Ružomberok, jaké to bylo pro vás angažmá?
Když jsme se vrátili z evropského šampionátu devatenáctek, tak trenér Chovanec mně řekl, že za áčko hrát nebudu. Béčko v té době hrálo druhou ligu, to bylo pro mě málo. Přišla nabídka z Ružomberoku, odehrál jsem tam dvacet sedm zápasů a dal tři góly. V tu dobu to bylo super, mám na to angažmá jenom kladné vzpomínky a jsem rád, že jsem tam byl. Slovenská liga má také svoji kvalitu.

Na jak dlouho jste ve Slovácku podepsal smlouvu?
Zatím jsme domluvení na hostování do konce jarní sezony. V létě bych se měl hlásit znovu do Sparty. Ještě se dolaďují některé detaily smlouvy, možná tam bude nějaká opce.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • rim - 30.01.2013, středa, 13:31
  (0)

  tak tak Bruder!!! Taky už se těším. Jinak jsem se byl dnes mrknout na ten špíl s Trenčínem. Celkem dost se mi líbili Rambo a Mezlou. Jinak to byl klasický přípravák. Já tyto zápasy osobně moc nemusím, ale jsou potřeba. Co bych ale podotkl je, že moc nerozumím tomu, proč máme snahu angažovat hráče na jarní sezónu, když nijak extra nevyčnívá. Hlavně v případě, když máme dost vlastních. Mně osobně přijde Skalák podobný typ jak je Lukáš. Cyra posledních 20 minut v poho. Šlo vidět, že vběhl do rozehraného a chvilenku trvalo, než se chytl. Po pár minutách byl ale na hřišti cítit. Rozhodně bych ho stavěl na víc minut - především na úkor "nepochopitelných" posil! K samotné hře bych uvedl, jak jsem napsal už výše, že to byl klasický přípravák. Trenčín ze začátku nic extra, ale pak nás celkem dost v některých pasážích přehrávali. Naši borci se ale snažili a dá se říct, že makali!

 • Buriss - 30.01.2013, středa, 10:50
  (0)

  jak rikas brasule, JE NÁŠ!!! kua uz me fsecko svrbi, at uz je brezen a hura na znacky!!

 • rim - 30.01.2013, středa, 10:42
  (0)

  tak tak Raďo!!!!! Jdu se dnes mrknout, tak doufám, že se zase ukáže!!!! Potřebujem ho tam, jak psa!!!! A halvně - JE NÁŠ!!!!!!!!

 • Buchlovjak - 30.01.2013, středa, 08:09
  (0)

  Cyráááááááá!Dupej to tam buldočku :-)

 • ostuda slovácka - 29.01.2013, úterý, 16:15
  (0)

  Jiří Skalák má s námi povolení trénovat a hrát do konce měsíce. Forma jeho dalšího účinkování v našem klubu se stále dolaďuje,“ prozradil ředitel 1.FC Slovácko Vladimír Krejčí. Aha tak doladuje hmmm ...

 • stolmor - 29.01.2013, úterý, 14:55
  (0)

  mluvíte mi ze srdce

 • rim - 29.01.2013, úterý, 14:05
  (0)

  to Moravian: naprostý souhlas s oběma příspěvky!!!!

 • Moravian - 29.01.2013, úterý, 13:32
  (0)

  to Buchlovjak: Bylo by to super a přeju mu to, ale snad bude hrát v utkání víc, než jen pár minut.

 • Moravian - 29.01.2013, úterý, 13:28
  (0)

  Vím, že se mnou budou tradiční zastánci vedení nesouhlasit, ale příchod hráče na hostování bez opce není dobrý krok. Respektive dá se pochopit v nouzi nejvyšší, kdy jsme v sestupovém pásmu a na daném postu chybí kvalita i kvantita. Momentálně nejsme ani v jedné z těchto situací. Pokud Skalák v létě odejde, jeho stěžejní přínos bude jen v tom, že klukům co čekají na příležitost, předplatí místenku na lavičce, popřípadě v juniorce nebo v Béčku. Ať se na mě nikdo nezlobí, tohle není koncepce! Konkurenci v ofenzivě máme a jsem přesvědčen, že i bez Skaláka bychom ligu udrželi. O víc nám momentálně stejně nejde. Jinak by Kovář nešel do Jablek.

 • KEIKIN - 29.01.2013, úterý, 12:51
  (0)

  No tak na jednu stranu je vlastně jedno, jestli by hrál na jaro v útoku prodaný Kovář nebo tam teď bude sparťan Skalák. No tak snad nám bude platný v poháru a pomůže nám vystřílet finále. Vítej u nás Rooney.

 • Buchlovjak - 28.01.2013, pondělí, 23:19
  (0)

  Ať je tu aj deset útočníků na hostování, nejvíc golů dá Cyra :-)!

 • fcs - 28.01.2013, pondělí, 21:02
  (0)

  Myslím že o něho po sezoně bude zájem jen když podá dobré výkony,ale když je podá,tak si ho určitě stahne sparta stejně jako Pavelku,já to řadši nebudu komentovat,ale jsem ze všeho poslední dobou zklamaný a nemyslím si že něco půjde k lepšímu(samozřejmě ted nemlůvím o naší pozici a o Habancovi ti jsou super) ale o hrozném vedení,vím že nemají nic lehkého,ale něco bych i já dokázal udělat dobře ...

 • ostuda slovácka - 28.01.2013, pondělí, 20:47
  (0)

  Sparta má Lafatu, Kweukeho, Balaje, Kadlece a další v béčku, tak snad se to na konci sezóny promění v přestup :))

 • Jerry1984 - 28.01.2013, pondělí, 20:27
  (0)

  co když někteří naši nehrají za nás jenom z důvodu patriotismu? Co když je to stejný důvod jako tohoto Sparťana, jenom zrcadlově obrácený? (schválně píšu třeba.. a někteří..), prostě fandím Slovácku jako celku a ne jenom některým členům. Pěkný večer :)

 • Jerry1984 - 28.01.2013, pondělí, 19:59
  (0)

  samozřejmě to vidíme každý jinak..

 • Jerry1984 - 28.01.2013, pondělí, 19:59
  (0)

  vždyť tu aspoň zase zvedne konkurenci, někteří naši se díky tomu můžou zvednout.. nevím proč bych to měl kritizovat.. o informovanosti z klubu tu už byla řeč :-).. pokud nám pomůže dostat se výš proč ne, a myslet na další sezonu, když ještě neskončila aktuální?... no taak

 • rim - 28.01.2013, pondělí, 19:45
  (0)

  je to bez opce!!!! čistá rozehra!!! aby to ale nezebralo motivaci našim hráčům!

 • eLucky - 28.01.2013, pondělí, 19:14
  (0)

  Opce je ti k hovnu, když je na nesmyslnou částku a hráč do Slovácka nechce;) Což je případ víceméně všech Sparťanů.

 • Migin - 28.01.2013, pondělí, 19:06
  (0)

  Už jsme se vyškolili na Pavelkovi, tak doufám že další chybu již vedení nedopustí.

 • kecipep - 28.01.2013, pondělí, 18:34
  (0)

  ještě nevíte, jestli to je s opcí, pak tu nadávejte ;) Osobně si myslím, že bez opce bychom ho nevodili.

 • JaRon - 28.01.2013, pondělí, 18:33
  (0)

  Tak hostovačka..nečekaně :/...ale tak nic jineho nešlo předpokládat

 • fcs - 28.01.2013, pondělí, 18:31
  (0)

  Pokud přišel jen na hostování,tak je to další nepochopitelný krok od vedení ... už mě dochází trpělivost ... :-/ Zas tak špatně s umístěním na tom nejsme aby jsme museli někomu rozehrávat hráče ...

pristi
 Další články:
31.01.2013, čtvrtek, 08:23 - Habanec brzy určí vyvolené pro Turecko
31.01.2013, čtvrtek, 08:17 - Bomba! Gólman Nemrava míří ze Slovácka do West Hamu
30.01.2013, středa, 10:35 - Martan odmítl první ligu. Místo Slovácka dal přednost Varnsdorfu
30.01.2013, středa, 07:41 - Chci odehrát dobrý půlrok. Co bude dál, se uvidí, říká Skalák
27.01.2013, neděle, 11:03 - Slovácko zkouší Martana uvedl se gólem
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace