Sektor B3 cup 2024

Z remízy Slovácka bolely oči, trenér Mazura čelil kritice

06.04.2010, úterý, 13:07
mazura4_velky.JPG

Mistrovskou Slavii dokázali fotbalisté Slovácka před dvěma týdny zničit odvážnou útočnou hrou. Od té doby se však trápí. V Teplicích vystřelili na branku jednou. A proti Českým Budějovicím a Liberci, dvěma týmům, které stejně jako Slovácko patří do spodní poloviny tabulky, bolely ze hry ligového nováčka oči.

Je to o to smutnější, že oba zápasy hráli svěřenci kouče Josefa Mazury doma před pětitisícovou návštěvou. "Náš výkon nebyl hoden toho, abychom soupeře porazili," přiznal po sobotní remíze 0:0 s Libercem gólman Miroslav Filipko.

Protože jeho ofenzivní parťáci se v zajímavých momentech neobjevovali, zařídil týmu alespoň bod právě slovenský brankář. Bravurně se třeba vrhl pod nohy volnému Frejlachovi, který se snažil zblízka zakončovat. A v závěru utkání měl velké štěstí, když jej ze tří metrů trefil snadno hlavičkující Nezmar.

"Do hlav chlapců nevidím, ale hlavně první poločas jsme prochrápali," poznamenal Filipko. "Soupeř měl vyloženější šance než my." Trenér Mazura si nejprve musel vyslechnout poločasový pískot nespokojených diváků a teprve poté do středu zálohy k Perůtkovi s Abrahámem, dvojici zarputilých bojovníků, přimíchal trochu fotbalovosti v podání Víta Valenty.

"Liberec v první půli ve středu hřiště dobře kombinoval, přehrával nás," všiml si Valenta ještě z lavičky. "Druhý poločas byl lepší, ale je škoda, že nám tam něco nepadlo."

• Raďa - 09.04.2010, pátek, 14:00
    (0)

Ježiš viděli jste tu "taktiku" na baník...hrůza. Prý mají silný útok, tak zase bude Slovácko bránit celé utkání a čekat na brejk. To zas bude podívaná... Proč prostě nezahrajem otevřeně bez nějakých blbých pokynů "bránění zápasu" (nesnášám to)... Kdyby Slovácko hrálo každý zápas aktivně, otevřeně, útočně, tak věřím že je v půlce tabulky.. :(

• Moravian - 08.04.2010, čtvrtek, 10:28
    (0)

to Pema: Tak hrát se zajištěnou obranou je jedna věc a sobotní výkon našeho celku druhá. Protože sobotní remíza není ani tak dílem naší schopnosti, jako spíš neschopnosti Liberce, který měl ostatně ke gólu blíže než my. Pokud jde o Švancaru se Zelím, vidím to trochu jinak. Ano; dozajista jsou to zkušené persony, které dokáží dát hře myšlenku i dravost. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že když jsou na hřišti, ostatní jen čekají co ti dva vymyslí. Zkrátka není tam tolik pohybu a nabízení, jak bylo třeba bez nich proti Slávii, kdy byla většina hráčů v permanentním pohybu. Jinými slovy; jsem přesvědčen, že se dá vyhrát i bez nich, ale musí se chtít. A v sobotu se evidentně nechtělo ...

• skřet - 07.04.2010, středa, 11:35
    (0)

Nemělo by se zapomínat na Košuta ,myslím,že na jaře je nejlépe hrajícím obráncem Slovácka.

• pema - 06.04.2010, úterý, 18:38
    (0)

Rozhodně jsem taky nebyl nadšen předvedenou hrou a výsledkem v utkání s Libercem - ovšem nedivím se trenéru Mazurovi, že proti rozjíždějícímu Liberci s vyhlášenými střelci typu - Kerič, Nezmar apod. hrál se zajištěnou obranou, s důrazem na ubránění nebezpečných, brejkových protiútoků a důslednou, čistou obranou práci před a ve vlastním pokutovém území, nedivím se tedy, že postavil do základní sestavy - v současné době se dobře rozehrávajícího Abraháma, osobně si však myslím, že Lukáš Zelenka měl na hřiště přijít dříve, protože v předešlých zápasech příkladně bojoval a snažil se také něco vymyslet,/ že ztratil několik míčů to je běžná věc a myslím, že jej toto mrzelo i jeho samotného/, přestože je Švancara z formy, je to zkušený hráč a poslal bych ho do utkání od začátku s cílem - podržet míč, zařídit standartku / ikdyž by to asi bolelo od Holeňáka a aspol./ a samozřejmě vstřelit gól. A co bylo zarážející, že při standarkách a centrech především Valenty - míče procházely celým pokutovým územím napříč - ale nebyl tam žádný z hráčů Slovácka, který by tam míč hledal či se jej snažil dorazit do branky Jinak bych však chtěl vyzvednout hru Filipka, obrany a především Jirky Perůtky. Myslím však, že tento bod může mít případně i cenu zlata - v boji o záchranu. Do konce soutěže jej ještě mnoho kol, ve kterých lze získat nějaký počet bodů. A to že by Slovácko čekalo na hřišti Baníku, Kladna či jiných soupeřů něco lehkého si nemyslím, rovněž utkání s Bohemku a jiné zápasy doma budou tvrdé a především útočení tzv. doplných...

• dominikha - 06.04.2010, úterý, 18:29
    (0)

přesně tak.patřil mezi nejlepší hráče.ale nevím na co pan trenér myslí.a esi bude dávat zelenku na 3 minuty tak to sme ho nemusely ani kupovat.je pravda že záloha:fujerik,perutka,zelenka,valenta je moc ofenzivní takže na baníku pan mazura nedá takovu zalohu

• Ecthelion - 06.04.2010, úterý, 18:10
    (0)

Zelenka, že na jaře neprokazuje kvalitu ? Tak buď jsem se díval na jiné zápasy nebo p.trenér nevidí. Zelenka byl na jaře jeden z nejlepších hráčů.

• JUVE - 06.04.2010, úterý, 17:32
    (0)

Zaloha na Baniku : Fujerik,Perutka,Zelenka,Valenta. Ale taka asi nebude bo je dost ofenzivni,ale Abrc ma karty a Kordic by nastupil jedine s maskou.

• sumar - 06.04.2010, úterý, 14:56
    (0)

Že to nechápeš? Nejsi sám ! Že byla podpora krajních obránců nulová? Bodejť ne, šak Kuncl neumí ani chodit natož běhat a ještě někoho podporovat. Má problémy sám se sebou. Pak vedení pošle takovéto rádoby hráče podpořit "B" jako teď pana Formánka a spol. a pokur.. to i těm . Je smutné, že se chováme jako zaopatřovací ústav pro hráče svou úrovní mající max na kraj. Ale procenta za angažování přeci nejsou k zahození. Vedení a realizační tým v tomto chápu a měli by to pochopit i ostatní. Méně už chápu toho co to platí a jehož prachy letí komínem.

• kanoi - 06.04.2010, úterý, 14:45
    (0)

souhlasím,že švanci měl hrát od začátku,ale zelí mě dokázal pohnout žlučí i za těch 7 minut,Cleber hrůza!,2 poločas už byl k dívání

• dominikha - 06.04.2010, úterý, 14:19