*
včera
MSFL: FCS B -SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:3 (1:0) - 8. kolo - Bělinka 25.9.2022
21.09.2022
FCS "B" před HS Kroměříž
20.09.2022
UECL: Ohlédnutí za domácím zápasem proti Partizanu Bělehrad
18.09.2022
Marek Havlík po Jablonci
18.09.2022
Martin Svědík po Jablonci
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 968 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
07.09.2022
Fanoušci v zápase proti Slávii
31.08.2022
Fanoušci v zápase proti Liberci
19.08.2022
Děkovačka po zápase proti AIK
19.08.2022
Fandění v zápase proti AIK Stockholm
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU

Partizan vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

03.11.2022 od 21:00

Bělehrad

Přihlášeno
12
fanoušků

Veliče Šumulikoski: Podmínky kulhají za výsledky

22.10.2021, pátek, 09:41
velice 2020_velky.jpg

Slovácko svým fotbalem baví celý region. Po loňském nahlédnutí do kvalifikace evropských pohárů se tým Martina Svědíka drží na špici tabulky nejvyšší soutěže i v letošní sezóně. Podpis pod historickými sezónami má také Veliče Šumulikoski, který od zeleného trávníku přesedl za manažerský stůl.

Slovácku se daří na hřišti a vám také v osobním životě, kde jste zaznamenali další přírůstek do rodiny. Užíváte si radost a pohodu?

Ano, narodila se nám holčička. Vedle Tobiase a Liliany máme Laru a všichni jsme moc šťastní. Jen Tobi si prvně přál brášku, ale teď je z malé Lary nadšený. (smích)

Pojďme ke Slovácku. Start do sezóny nebyl úplně šťastný. Na úvod přišlo zbytečné vyřazení s bulharským Plovdivem. Překvapilo vás, že mužstvo se s vyřazením docela vyrovnalo a začátek ligové soutěže zvládlo?

Mužstvo je dlouho pohromadě a je velmi dobře připravené. Někteří hráči neměli dostatek zkušeností, ale teď nasbírají i čtyřicet zápasů za sezónu a takové množství utkání s sebou zkušenosti už přinese. Navíc téměř všichni jsou fotbaloví, tzn. chtějí hrát konstruktivní fotbal. Když si potom sednou všechny tyto aspekty, tak se můžeme dostat na příčky, které momentálně okupujeme.

Je Slovácko momentálně na vrcholu svých možností, nebo může pomýšlet v ligové tabulce ještě výš?

Můžeme jít ještě výš. Poznáváme, že hrát dokážeme s každým, ať doma či venku. Navíc všichni drží pohromadě a vytváří výbornou partu. Někdy je ale potřeba k vrcholným výsledkům i štěstí, takže jsme v prognózách opatrní.

Parta v kabině je jedinečná

Ve své kariéře jste zažil spoustu "kabin". Je ta slovácká výjimečná?

Tady byla vždycky výjimečná parta, ale nevyhrávalo se tolik. No a samozřejmě, pokud se na hřišti daří, tak je nálada ještě lepší. Dobrá parta vám na hřišti udělá deset až dvacet procent výkonu. V cizině, kde jsem dlouho působil, pak taková atmosféra v kabině vůbec neexistuje. Tam hraje každý na sebe.

Změnili jste cíle na tuto sezónu? Chcete se znovu pokusit o poháry?

To vůbec neřešíme. Už jste si možná i zvykli, že o konkrétních cílech nemluvíme. Jediné, co platí, je, že chceme vyhrát vždy ten nejbližší zápas. Výhry samozřejmě baví hráče, baví diváky a baví i nás, co pracujeme v klubu.

Slovácko se usadilo mezi českou elitou. Daří se vám s výkonností zlepšovat i klubové podmínky?

Na rovinu musím říct, že tady máme velké rezervy. Teď ani nechci srovnávat podmínky se zahraničními kluby, kde jsem hrával, protože to nejde. Když ale začínáte šlapat na paty Spartě, Slavii, Plzni, Baníku, Olomouci a jiným, tak pak už srovnávat musíte, protože jste přímými konkurenty těchto klubů a ony se snaží vám přetahovat hráče. Na mysli mám hlavně ty nejperspektivnější.

Co vám v zázemí nejvíce chybí?

To by byl dlouhý seznam. Začnu možná jednoduchými šatnami pro mládež. Naše akademie vychová některého hráče a pak za námi přijdou jeho rodiče, kteří dostanou nabídku z klubů, kde mládežnické týmy mají svou "bázu", tedy tréninkové centrum... Materiální zázemí nemá koneckonců ani první mužstvo... My už s malými dětmi musíme cestovat po okolních vesnicích, trénovat na umělých plochách, které jsou svým stářím i životností daleko za hranou. V některých areálech se musíme dělit o zázemí, cítíme, že tam nejsme vítáni, a přitom provoz těch areálů hradíme. A to už vůbec nemluvím o zimním období, ve kterém nemáme střechu nad hlavou.

Chybí hřiště i šatny

Co by tedy klub pro své týmy potřeboval?

Ideálně centrum, ve kterém by bylo pět, možná sedm travnatých hřišť, velká hala s moderním umělým povrchem, kam bychom se mohli s dětmi schovat před sněhem a mrazem. Zázemí šaten s možností stravování a ubytování, protože jak máte vychovávat hráče, kterého dobře potrénujete, on pak jde do fastfoodu nebo si dá někde smažák a hranolky, a ve finále těžko můžete kontrolovat, co dělá po večerech. Dnes jsou už samozřejmostí i vyhřívané tréninkové plochy, které jen u áčka ušetří prostředky za zahraniční soustředění v zimním období. Když jsme se pustili do tohoto tématu, tak musím vzpomenout i zázemí pro vedení klubu. Jak máme racionálně řídit klub, když kanceláře máme rozházené na několika místech? Někteří sedíme v kabinách rozhodčích, které musíme vyklidit na každý zápas, apod. Spoustu energie při řešení nějakého problému vyplýtváme už jen tím, že se v těch kabinách, "kancelářích" naháníme.

Co chybí k tomu, abyste začali tyto nedostatky řešit?

Samostatnou kapitolou jsou finanční prostředky, ale možná ještě důležitější je poskytnutí pozemků a podpory. Když reprezentujete některé město, kraj..., bavíte fotbalem jeho obyvatele, tak potřebujete součinnost s místním zastupitelskými orgány, jejich podporu. Někdy mám pocit, že jsme jak Hradišti, tak i Starému Městu, Kunovicím i celému kraji spíše na obtíž. Samozřejmě, když jsou výsledky, fanoušci jsou spokojení, tak k nám na stadion proudí jeden politik za druhým o sky boxy, VIP sedadla, volné permanentky je velký zájem. Když ale přijdeme na radnice či úřad my s nějakým plánem, kalkulací, tak se před námi obrazně řečeno dveře zavírají. To mě moc mrzí. A to už nemluvím o běžném provozu klubu. Ale ten díky panu Zemkovi nějak zvládáme, i když s podporou komerčních firem je to mnohdy podobné jako s těmi zastupiteli.

Současný stav popisujete jako černý začarovaný kruh. Vidíte z něj cestu ven?

Doufám, že tu cestu najdeme. Z města přišla informace, že v příštím roce by konečně měly přijít na řadu šatny pro mládež v jižní tribuně, což je samozřejmě skvělé, ale už asi nepřijde na řadu zázemí vedení klubu, které je součástí projektu mládežnických šaten. Je to sice projekt, který měl být realizován už v souvislosti s EURO U21 v roce 2015, ale snad je to pro nás světýlko na konci tunelu.

Vysokou laťku držíme

Hlavní náplní vaší práce je ale sportovní úsek klubu.

To máte pravdu, ale osobně se už cítím součástí slováckého regionu, kde jsem našel domov a rodinu. Se svými zkušenostmi ze zahraničí vím, že tento region má velký potenciál a přijde mně velká škoda nevyužít jej. Proto mně nedávají spát i věci týkající se zázemí klubu. Navíc jsme malý klub, ve kterém panuje rodinná atmosféra, a snažíme se pomáhat si navzájem při řešení všech problémů. Od trenérů až po ředitele klubu.

Ligový tým je výkladní skříní klubu a je logické, že jsme mu věnovali největší pozornost. Ve vaší kompetenci jsou ale i další týmy a kategorie. Drží tam 1.FC Slovácko vysoko nastavenou laťku?

Dá se říct, že ano. Když vezmu na pomoc jako měřítko pro mládež počet nominací do národních týmů všech věkových kategorií, tak jsme do českých reprezentací dodali třináct hráčů, což je slušný počet. V ligovém áčku je momentálně obrovská konkurence, a přesto se v něm prosazují Michal Kohút a taky Filip Vecheta. Záložní tým s mladými kluky se stabilizoval v MSFL, což je pro nás měřítko adaptace při přechodu z mládežnické kopané mezi dospělé. Jen je škoda, že nás administrativní pravidlo připravilo o start B-týmu ve druhé lize. To by rozvoji mladých ještě více pomohlo. No a nesmím zapomenout ani na ženy, které v lize ještě neztratily bod. Zdá se, že svoji „tradiční“ třetí příčku hned za pražskými S obhájí. Objevují se náznaky, že by třetí tým z české ligy mohl opět nakouknout do Ligy mistryň, což by pro ně byla další obrovská zkušenost a šance na výkonnostní posun. Navíc ženský fotbal získává v Evropě stále větší a větší prestiž.Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
 • riedlss - 22.10.2021, pátek, 18:18
  (0)

  Super práce 👍👍Veliče!👏

 • xxpaloxx - 22.10.2021, pátek, 16:26
  (0)

  Ještě zapomínáte na jeho členství v krajském zastupitelstvu a členství v několika představenstvech podniků. ( Ani jedna funkce není čestná )

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 14:29
  (0)

  fandajakhrom: souhlas, to je k smíchu, ale tak co stíhá řídit město a ještě i pendlovat mezi Hradištěm a Prahou do poslanecké sněmovny, pak to taky tak vypadá...

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 14:27
  (0)

  paya: ještě si mi neodpověděl, děláš pod městem nebo ne :-)))) je mi jasné o co jde Šumimu, to z toho článku, ví hned každý... Ale taky jsem pochopil, že bude rád, když se udělá aspoň to málo příští rok pro mládež, že se vybuduje to jejich zázemí... jak píše světílko na konci tunela, ale aspoň něco. Jestli podle tebe jsou buňky ideální ve dvacátém století, tak dobře, postavme jich tam ještě víc :-) možná i mobilní toalety by stály za to je přistavit ke stadionu ve větším počtu :-) A hlavně já vím hovno, za to ty víš vše, to jsem si hned všimnul, jak ani nevíš že v Kunovicích je rok stará umělka, takže možná že než tady začneš rozumovat, tak by si se měl jet podívat na ty místa sám...

 • fandajakhrom - 22.10.2021, pátek, 14:23
  (0)

  Podpora mesta proste meni adekvatni, to vime vsichni.. za to jsem se musel pobavit, kdyz neslabsi starosta v historii mesta zacal mluvit o novem zimnim stadionu pro 500 divaku :-))))) to me pobavil... za x set mega ...... opravdu tragicke myslenky

 • paya - 22.10.2021, pátek, 14:13
  (0)

  Bayerne: ty jsi fakt mimo mísu, místo čtení novin a pochybných příspěvků se raději zajdi projít a podívat se, jak se tam ty děti převlékají venku, na dešti a v mrazu :-D víš hovno, ale ke všemu máš plnou hubu keců :-) v roce 2015 se na stadionu udělala hromada věcí, od té doby se každoročně něco investuje, předělává či opravuje... děláš jakoby stadion chátral a nic se tam nedělo. Hlavně pořád nechápeš hlavní Šumiho apel a to mládežnické centrum (respektive plochy a zázemí). Stadion máme jeden z nejlepších v republice, že město nemá tréninkové plochy a hřiště je problém! Třeba ti to po stopadesáté dojde :-)

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 14:11
  (0)

  paya: a musím říct, že mluvit tu o hledění na zuby darovanému koni, je úplně k smíchu... Jak píše Šumi když se daří, VIP prostory úředníky z města jsou plné, ale když je to obráceně, tak se dveře rychle zavírají...

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 14:04
  (0)

  paya: neděláš pod městem, opět jenom výmluvy a nic jiného... Vůbec se pak nedivím Šumimu, že jakmile jdeš něco na město vyjednávat, že to takto dopadá... ME U21 bylo v roce 2015, bude rok 2022, sedm let na to aby se dodělalo zázemí pod jižní tribunou pro mládež, to je opravdu rychlost, s takovou to Slovácko bude furt kulhat za těmi nejlepšími... Pokud je možnost s prostory pro mládež za jižní tribunou udělat i prostory pro vedení, tak v tom nevím problém, to zrealizovat celé, no tedy zase asi bude záležet, jak se k tomu kdo postaví, možná se to pak zase za dalších sedm let dodělá :-)

 • paya - 22.10.2021, pátek, 13:39
  (0)

  o dostavbě stadionu (dodělání do konečné podoby) tady pořád dokola meleš ty a nikdo jiný :-D šatny pro mládež v jižní tribuně se navrhli při ME U21 a ztroskotalo to na financích, kdy se udělali provizorní rychlé a levnější buňky :-) A pokud tady mluvíš o administrativním zázemí, tak to je snad každý sám strůjcem vlastního štěstí. Nikdo nikomu nediktuje kde má a nemá sedět. Pokud chci reprezentativní prostory a být pohromadě, tak se podle toho zařídím, myslím, že v UH je takových možností dostatek. Jenže tady se zase hledí na zuby darovanému koni. Stadion tyto prostory hold nenabízí, tak to už je pak problém těch lidí, že si dělají kancelář v šatně apod....

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 13:19
  (0)

  fipa: řekl bych že mizerná platební morálka je dnes skoro všude a ne jen ve fotbale, řada komerčních subjektů se svou platební morálkou taky nejsou bůh ví kde, takže bych to nepsal jen o Slovácku, malé kluby taky můžou být rády, že jim někdo ty fotbalisty třeba zviditelní a prodá je následně i ty malé kluby z toho něco mají, tak by měli kulové...

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 13:16
  (0)

  paya: umíš číst :-) kdo tady píše o zvětšování kapacity, uzavírání rohů... Já tady píši, že zázemí v jižní tribůně pro mláděž a s tím související i dodělní prosto pro vedení už mělo být dávno, jak psal Šumi v roce 2015, když stadion hostil Euro U21. Je rok 2021, a za dveřmi 2022 a teď se mluví, že by snad konečně město to zázemí pro mládež na jižní tribuně v roce 2022 mohlo dodělat, ale jak píše Šumi prostory pro vedení se zase neudělají a proto jsou rozházeni i ve Sportovní hale a nebo v šatně rozhodčích... To je ostuda nikdo tady nepíše a to ani Šumi, že se mají dodělávat rohy stadionu či zvyšovat kapacita...

 • paya - 22.10.2021, pátek, 13:01
  (0)

  Bayerne: tobě snad přijde kapacita stadionu nedostatečná? Stadion byl stavěn s tím, že je udělán tak, aby se mohl kdykoliv dostavit, ale každý normální člověk snad vidí, že dostavovat rohy či zvyšovat tribuny je zcela nepotřebné. Zázemí v jižní tribuně se má stavět příští rok. Město je prostorově uzavřené a nemá možnost se nikam rozvíjet. Navíc většina pozemků je v soukromých rukou a vzhledem k cenám pozemků by ti to ani nikdo neprodal, ale hlavně ten prostor na to v rámci UH není!!! Kunovicím se omlouvám za tu umělku a jak píšete, je myšlenka vybudovat bázu u Vlčnova respektive Hradčovic a to je asi nereálnější možnost. Pan Zemek vlastnící autobusy není tratný ani na současném modelu a proto ani s ničím podobným nespěchá.

 • fipa - 22.10.2021, pátek, 11:54
  (0)

  Umělá tráva v Kunovicích je rok stará a stala 12 milionů 8 svaz a 4 miliony město Kunovice. Slovácko dříve nevím jak teď dlužilo f.k. Kunovice i 120 tisíc v době kdy prodalo Helebrant a dluh zaplatilo. Nedivím se když mají mizernou platební morálku,že je malé kluby nevitají fanfarama. Ten malý klub má co dělat aby přežil.

 • Pan Puk - 22.10.2021, pátek, 11:46
  (0)

  Kdysi chtěl Synot vybudovat komplex sportovišt v Jaktářích. Ale dopadlo by to stejně jak s Širůchem, kde je po prodeji Slovácko čímdál víc vytlačováno. Zemek chtěl udělat areál na východě u konírny a haly, ale tam je to pořád s pozemky nějak zašmodrchané.

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 11:38
  (0)

  Fotbal pouze na veřejných zdrojích být závislý nemůže, to souhlasím... Je hodně příkladů, že kde je klub vlastněný městem, tak to jde do kopru... Ale co mě sere, že městský stadion nebyl dodělán do konečné podoby za několit let... A to přikládám za chybu vedení města...

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 11:35
  (0)

  paya: ty chytráku... jedna věc je možnost vystavět bázu a druhá věc je dodělat stadión, který měl bych dokončený už v roce 2015... Jestli umíš číst, tak vedení a ani mládež nemá vůbec důstojné podmínky a při tom ten projekt na to je... Aspoň tady se mělo již dávno pokročit. A co se týče Hradiště tak si právě stěžuji na to co mělo být hotové již dávno... Samozřejmě posouvat to dál je ještě složitější věc, vím že pan Zemek v nějakém tom článku psal, že pozemky by měl někde u Vlčnova, ale co je na tom to špatné, že by tam také musela mládež dojíždět, což je vždy nějaký nekomfort... Ale asi v rámci Hradiště to jinak nepůjde, nevím, zda jsou někde tak velké pozemky, které by mělo město a bylo je schopno na toto uzpůsobit... Soukromý sektor je otázka, kterou já stále nechápu, že se nedaří tyto sponzory přilákat...

 • paya - 22.10.2021, pátek, 11:29
  (0)

  a co je hlavní, tak fotbal je pořád neskutečný byznys a rozhodně nemůže být závislý na veřejných zdrojích

 • paya - 22.10.2021, pátek, 11:26
  (0)

  Bayerne a další chytrolíni: dvě jednoduché otázky! Má město Uherské Hradiště možnost (prostor) vystavět bázu (tréninkové centrum) o rozloze cca 10 fotbalových hřišť a pokud ano, tak kde!?? Druhá věc, jak uvádí sám Šumi a i vy v příspěvcích! Slovácko je regionální klub, na fotbal se do UH sjíždí nejen celý okres, ale i fanoušci zpoza jeho hranic. Kolik si myslíte, že dávají jiné obce a města ve spádové ploše na Slovácko!? Hradiště je strašně malé město, na to jaké tvoří centrum a to nejen ve sportu, ale ve všem. Kultura a sport je toho zářným příkladem a nejvíce se na tomto vezou Staré Město a Kunovice. Hradiště musí a dělá vše, ostatní se jen vezou a otáčí se zády. Takže nestěžoval bych si jen na Hradiště, ale i Šumiho narážky na kvalitu zázemí jsou směřovány spíše na Kunovice a Starák, kde jsou katastrofální umělky, ta malá v UH je po nedávné rekonstrukci. Pokud dobře čtu, tak soukromý sektor fotbalu také příliš nepomáhá a věřte, že tam je mnohem víc prostředků a možností.

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 10:45
  (0)

  A je mi smutno, že prostě podpora z města je chabá, ale i od těch komerčních subjektů...

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 10:43
  (0)

  fandajakhrom: co asi nic, takový starosta k ničemu... Při tom Slovácko je v současnosti to co zviditelňuje Uherské Hradiště a ne jen Hradiště, ale celý región a to jak v ČR tak v Evropě... A to nejen muži, ale i ženy... Fakt obdivuji v jakých podmínkách se tady fotbal dělá a na jaké je úrovni.

 • fandajakhrom - 22.10.2021, pátek, 10:36
  (0)

  Co na to náš skvělý starosta, kterého zajímá akorát otrava řeky Bečvy a folklór???

 • Bayern Munchen - 22.10.2021, pátek, 10:34
  (0)

  Pěkný rozhovor... Šumiho mám rád, on a pan Svědík jsou lidé na správných místech... Jde vidět, že náš stadión je stále nedodělaný, jak se tady psalo už dříve, tak snad se na tom brzy něco změní nebo se nebudeme moci nikdy dál posunout...

pristi
 Další články:
24.10.2021, neděle, 10:15 - Výhry v nastavení chutnají nejvíc, usmíval se Kalabiška po triumfu nad Bohemians
23.10.2021, sobota, 19:18 - Šestá výhra Slovácka v řadě. V nastavení rozhodl střídající Cicilia
23.10.2021, sobota, 13:19 - Osudový soupeř. Rozjeté Slovácko bude doma lovit nepříjemné klokany
23.10.2021, sobota, 09:52 - Loni jsme se namlsali, říká Sadílek ze Slovácka. O bráchu Michala se nebál
14.10.2021, čtvrtek, 18:05 - Baník? Pro mě zápas podzimu, říká křídelník Slovácka Holzer
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace