Fanoušci v zápase proti Spartě podruhé
23.04.2024

Svědík vysvětluje nasazení Brandnera, chválil žolíky i Hellebranda

29.01.2023, neděle, 11:00

Hlavně kvůli dlouhé zimní pauze, složitému terénu i podmínkám to herně drhlo, v cestě za třemi body stál rovněž organizovaný a sympaticky hrající protivník, fotbalisté Slovácka ale nakonec v úvodní jarním ligovém duelu udolali České Budějovice 1:0 a v novém kalendářním roce 2023 slaví první triumf.

„Jsem rád, že jsme první a na rozjezd těžké utkání zvládli vítězně,“ radoval se kouč Slovácka Martin Svědík.

K výkonu mužstva ale měl i přes slušnou druhou půli oprávněné výhrady. „První poločas byl klasický po zimní přípravě. Vyrovnaný a bez šancí. Sice jsme soupeře dobře presovali a získali hodě balonů ve středním prostoru, všechno jsme ale okamžitě vyhazovali zpátky. Nedokázali jsme hosty dostat po potřebný tlak. Ve hře mi chyběla větší sehranost,“ uvedl Svědík.

Tomu zatrnulo ve 14. minutě, kdy Hora zachytil špatný odkop gólmana Nguyena, z voleje z 35 metrů vypálil na prázdnou branku, ale Kadlec míč těsně před čárou odkopl. „Musím pochválit Kácu, který to dohrál a vykopl míč z prázdné brány. Zaskočil jeden za druhého, což je v pořádku,“ kvitoval.

Bojovný duel pokračoval i po přestávce. Dvakrát se o první gól utkání hlásil Reinberk. Domácí hru oživil příchodem Korejce Kim Sung-pina, který připravil tutovku Vechetovi, jehož pokus zastavili až těsně před branou obránci Dynama.

V 70. minutě rozveselil zmrzlé tribuny střídající Holzer. Naběhl si za obranu na měkký centr Havlíka a zblízka otevřel skóre.