*
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
Více na fcslovacko.cz
*
19.09.2021
msfl: FCS"B"-Zlín"B" 2:0/1:0/-Belinka 19.9.2021
18.09.2021
Daniel Holzer po Zlínu
18.09.2021
Martin Svedík po Zlínu
16.09.2021
Stanislav Hofmann pred Zlínem
13.09.2021
Filip Vecheta po Slavii
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Šumi: Ze stadionu chodím v osm večer

03.02.2019, neděle, 20:38
velice_slovacko_velky.jpg

Pro Veličeho Šumulikoskiho jsou dny na přelomu ledna a února vrcholem pracovního nasazení. Od října je v manažerské pozici a to je docela něco jiného než role hráče, kterou měl ve své bohaté kariéře dokonale zažitou. "No přiznám se, že je to hodně náročné. Ze stadionu, když nejsem na cestách, chodím po osmé hodině večer. Z hráčské kariéry dobře vím, co všechno hráči potřebují. Jejich přání či požadavky jsou někdy náročné, ale já jim rozumím, protože jsem byl jedním z nich a byl jsem ke klubu také náročný. Momentální možnosti našeho klubu jsou však dané a já se snažím, aby byli kluci maximálně spokojeni a společně jsme našli rovnováhu jejich požadavků a klubových možností. Chci, aby se klub posouval dopředu, ale musíme jít po drobných krůčcích. Chci, abychom si během dvou tří let vybudovali respekt u všech, ale na druhou stranu vím, že to nebude lehké. Já se ale nevzdávám."

Zimní příprava vrcholí a vrcholí také dotváření kádru pro jarní odvety. V pátek jste odletěli do Turecka a už s vámi neletěl Jakub Petr a také Jiří Krejčí. Už s nimi pro jaro nepočítáte?
Kubovi Petrovi končí v létě smlouva. Shodli jsme se, že ji prodlužovat nebudeme a na jeho post budeme hledat jiné řešení už teď na jaře. Přišlo nám fér dát Kubovi možnost, aby si našel nějaké hostování nebo nové angažmá, než aby proseděl jaro na střídačce či na tribuně a byl naštvaný. U Jirky Krejčího je situace jiná. Velkou část zimní přípravy netrénoval kvůli zranění a se zdravotními problémy se potýká i nyní. Není vůbec jisté, kdy bude připravený k plnému tréninku a následně k utkání. Proto jsme na situaci mezi stopery reagovali a přivedli Chorvata Franiče, který je urostlý, vysoký stoper a nám se může hodit.

Na stoperském postu počítal trenér Svědík i s Michalem Kadlecem, který má ale v zimě také zdravotní problémy.
Michal vynechal jen pár tréninků a to mu při jeho trénovanosti a jeho zkušenostech neublíží. Navíc má v sobě velkou fotbalovou kvalitu a zkušenosti, které na stoperovi určitě využijeme.

Po zranění je i Petr Reinberk. Nebudete mít problém na krajích obrany?
Počítáme se čtveřicí Reinberk, Juroška, Šimko a Divíšek. Reinberkovo zranění před Vánoci bylo složitější, a tak se do plné zátěže dostával postupně. Do Turecka už ale odlétal v pohodě a věřím, že bude na ligový start nachystaný.

Na kraj zálohy jste přivedli navrátilce Diviše. Má on nahradit Jakuba Petra?
Tak bych to nechtěl stavět. Do ofenzívy stále hledáme posilu, která bude připravena okamžitě naskočit do základní sestavy.

Do Turecka zvete na testy Nigerijce Macauleye Chrisantuse, který patřil před deseti lety k největším fotbalovým talentům Afriky. Očekáváte, že on by mohl být onou TOP posilou, o které mluvíte?
Když se podíváte na jeho působiště, i jak se mu tam vedlo, tak je jasné, že něco dovede. Má ale nějaké zápasové manko a možná i tréninkové, proto ho chceme týden vyzkoušet a dát mu šanci ve dvou zápasech a pak se rozhodneme. On by ale nebyl tou TOP posilou, na kterou jste se ptal. Každý klub míří na "větší" jména. Už proto, aby ožila kabina, mladí hráči se něco přiučili a zvedla se jejich výkonnost. Máme vyhlédnutá tři až čtyři jména, která jsou na české poměry hodně zajímavá. V současnosti už s nimi jedná ředitel klubu Petr Pojezný a uvidíme, jak tato finální jednání dopadnou a jestli se podaří někoho z těchto hráčů přivést. U takových hráčů není jednoduché sladit úplně požadavky, podmínky s možnostmi i zvyklostmi klubu.

Dva týdny je v klubu Haris Harba, důrazný útočník, který má zkušenosti. Je on mezi těmi vytipovanými TOP posilami a jak to s ním vůbec aktuálně vypadá?
Haris má smůlu. Zranil se v zápase v Kroměříži, a protože se jedná o svalové zranění, tak to není léčení na týden. Úvod ligy by určitě nestihl. Nicméně zájem o něj máme stále a věřím, že se dohodneme. Na druhou stranu budeme muset být trpěliví a on zase vstřícný. Na jaře bude pro nás každý zápas klíčový, a když nám bude v úvodních zápasech chybět, tak je to velká nepříjemnost. Na začátku týdne dojde k definitivnímu rozhodnutí.

Dalším smolařem je Marek Havlík, který musel některé tréninky kvůli zranění také vynechávat. Jak to s ním vypadá momentálně?
Marek skutečně některé tréninky nešel naplno, ale poslední tři dny už trénoval bez potíží a věřím, že v Turecku manko dožene. Nelze ale vyloučit, že v úvodu jara bude vyžadovat naši trpělivost. My mu ale věříme a podržíme ho.

Při většině tréninků jste trénoval přímo na hřišti. Nelechtá vás v hlavě myšlenka vrátit se na hřiště, pokud by bylo potřeba?
Trénoval jsem, protože bylo potřeba nahradit na hřišti některé zraněné kluky. Když ale vypadnete z hráčského soukolí, ve kterém jsem jel devatenáct let, tak po roce (půl roku zranění a půl roku v Osvětimanech - pozn. redakce) už se vrátit nejde. Přiznám se, že mě to už ani neláká, protože mám momentálně práci, která mě naplňuje, a hlavně nechci zklamat sám sebe, fanoušky klubu i jeho majitele i Petra Pojezného, který mně dal důvěru.

Zatím jsme mluvili o příchodech. Ale součástí přestupního období jsou i odchody. Stále platí STOP pro zájemce o nejatraktivnější hráče současného kádru?
Stopka platí stále! Trenér má nějakou vizi. Já mám podobné představy. Aktuálně balancujeme na hraně ligového bytí a nebytí a musíme nejprve udělat krok z této hrany. V současnosti jsou hráči celkově spokojení, i když jsou nějaké výjimky, které jsou naštvané, že hrají méně, než by chtěly. Ale to k fotbalu patří a je to i potřeba. Pro mě je to signál, že chce hrát za klub.Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
  • Skein - 04.02.2019, pondělí, 14:24
    (0)

    tak tak, palec hore

  • peetrs - 04.02.2019, pondělí, 10:56
    (0)

    Bojovník na hřišti i v kanclu, palec hore Šumu.

pristi
 Další články:
05.02.2019, úterý, 12:47 - Slovácko zbrojí na Zlín
02.02.2019, sobota, 20:35 - Vydařená generálka. Slovácko zdolalo ruský Kursk
02.02.2019, sobota, 18:02 - Slovácko hledá útočníka, Svědík poslal Nigerijce domů. Chorvat mile překvapil
30.01.2019, středa, 13:33 - Dostat se do kádru Slovácka je můj sen, hlásí Olšanský z Turecka
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace