*
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
Více na fcslovacko.cz
*
19.09.2021
msfl: FCS"B"-Zlín"B" 2:0/1:0/-Belinka 19.9.2021
18.09.2021
Daniel Holzer po Zlínu
18.09.2021
Martin Svedík po Zlínu
16.09.2021
Stanislav Hofmann pred Zlínem
13.09.2021
Filip Vecheta po Slavii
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Šumi bude Slovácku pomáhat zadarmo

08.04.2013, pondělí, 08:12
velice_mlady_velky.jpg

„Vlastně jsem z Hradiště nikdy neodešel, mám tady druhý domov. A v budoucnu to bude dokonce můj první domov," říká po návratu na Slovácko makedonský reprezentant Veliče Šumulikoski. Za 1. FC Synot válel před dlouhými deseti lety, fanoušci na jeho výborné výkony přesto nezapomněli.

„Tak to je parádní návrat, Veliče je z těch, na které se hezky vzpomíná." „Tak to mě pos.., BOMBA!!!!" To jsou jen dvě reakce z mnoha, které se objevily na fanouškovském webu po oznámení jeho comebacku. „Domluvili jsme se, že tady budu do konce sezony působit zadarmo. Půl roku jsem nehrál soutěžní zápas, musím se dostat zpět do formy. Nejprve budu trénovat s béčkem a uvidíme, co bude dál," nic neplánuje velezkušený záložník.

Naposledy jste jste hájil barvy čínského Tianjinu Teda. Proč jste tam vydržel pouze rok a nepokračoval dál?
Osobně si myslím, že jsem hrál dobře. Byl jsem dokonce vyhlášený jako hráč s nejvíce přihrávkami v celé lize. Byli jsme domluvení, že mi prodlouží smlouvu, kterou zaregistrovali. Jenže mezitím mi zavolali, že na mě nemají peníze a 28. ledna mi řekli, že smlouvu zruší. Měl jsem v Číně nabídku od špičkového týmu, jenže podle mého názoru to udělali tak, abych nemohl posílit konkurenci. Mezitím se uzavřela přestupová okna a já zůstal bez angažmá.

Dohoda se Slováckem je tudíž jakési vysvobození?
Jsem strašně spokojený, že jsem tady. V létě pak uvidíme, co bude dál. Jestli zůstanu ve Slovácku, nebo půjdu někam jinam. Na dohodu jsem kývl, protože bych chtěl Slovácku pomoct. Když mě bude trenér potřebovat, tak do toho dám všechno.

Jste z Makedonie, na Slovácku jste působil jen dva roky, a pak jste byl deset let různě po světě. Přesto vás to sem neustále táhlo. Mnozí ví, co za tím vězí, někdo ale ne. Prozradíte to čtenářům?
Já jsem odtud v podstatě nikdy neodešel. Při svém prvním angažmá tady jsem potkal moji přítelkyni, se kterou jsme spolu dodnes. Takže když jsem měl volno, vracel jsem se do Hradiště. Byl jsem tady víc než v Makedonii. Mě se město a okolí strašně líbí, znám se tady se spoustou lidí, kteří jsou dobří, mám tady hodně kamarádů. Nikdy nezapomenu na to, jak mě tady vzali mezi sebe, cítím se tady opravdu jako doma. Proto tady i zůstanu žít. Je tady klid, to mi vyhovuje.

Nedávno navíc přišla ještě jedna radostná událost…
Ano, před pěti měsíci se nám narodilo dítě, syn Tobias. Jsem rád, že můžu být s ním, vidět jak se směje, jak roste. To bych jinak neviděl, takže díky bohu, že jsem tady. V uhle chvíli jsem opravdu maximálně spokojený.

Zmiňovaného klidu jste si ve vašich zahraničních působištích asi moc neužil…
V Petrohradě, tam žije šest milionů lidí, když chcete jet do města, tak sedíte dvě hodiny v autě a už máte po kafé… Až na Anglii jsem bydlel v samých velkých městech. Bursa měla dva miliony, v Číně to bylo dokonce dvanáct.

Jak vzpomínáte na angažmá v kolébce fotbalu v Anglii – v Ipswichi a Prestonu?
V Anglii, tam je to úplně o něčem jiném, než kdekoliv jinde. Všechno je na úplně jiné úrovni.

Jen mě mrzí, že majitel Ipswiche neakceptoval nabídku Fulhamu. Zahrát si Premier league, to byl můj sen. Nechtěli mě ale pustit, že postoupíme, jenže to nedopadlo a podobná nabídka už pak nepřišla.

Z Prestonu jste se najednou octnul pomalu na druhém konci světa v Novosibirsku…
Tam jsem se potkal s českým triem Vychodil, Čížek, Vašek. Bylo to tam v pohodě, klub už ale v té době hrál v ruské lize na chvostu.

Potom přišla na řadu ještě větší exotika, přestoupil jste do čínského Tianjin Teda. To kvůli tomu, že to bylo z Novosibirsku kousek?
(Smích) No, ono to ale opravdu kousek bylo, jen čtyři hodiny letadlem. To angažmá vzniklo hrozně zajímavě. Novosibirsk už neměl peníze, dlužili nám sedm výplat, a v té době mi zavolal známý, jestli nechci jít do Číny. Říkám, proč ne, zkusím to. Tak že jo, pak se ale tři měsíce nic nedělo. A týden před přestupním termínem mi volali znovu, že mám přijet, že se mnou počítají. Říkám: Vždyť se mi tři měsíce neozvali. A on, že tam to tak funguje. Aspoň jsem měl nějaké zážitky.

Povídejte..
Co se týče fotbalu, tak vedle čínské ligy, kde jsem narazil třeba na Drogbu, Kanouteho, Keitu atd., jsme hráli i asijskou Ligu mistrů, takže jsme létali do Austrálie, Japonska, Koreje. Jinak ale tamní život nebyl nic pro mě, je to tam šílené. Všude spousta lidí, samá kola, motorky… Života okolo jsem si raději moc nevšímal. Pokud si totiž člověk začne všímat tamních poměrů, nevydrží tam ani měsíc. Peking a Šanghai, to je nádhera, dalším městům ale bude trvat ještě sto let, než se dostanou na podobnou úroveň.

Kolik lidí chodí v Číně na fotbal?
Hodně. Dvacet, čtyřicet, padesát tisíc, záleží, s kým hrajete. Před pár lety tam fotbal ještě moc neevidovali, teď tam ale zaznamenává boom.

Umí dát Číňané do fandění emoce?
No, to tedy umí. Tianjin leží asi osmdesát kilometrů od Pekingu, a když bylo dřív derby, tak bylo moc zavražděných. Proto mají fanoušci při těchto zápasech zákaz vstupu na stadion soupeře.

Pojďme ke Slovácku. Jak se zpětně díváš na své působení ve Synotu?
Je to klub, který mi odstartoval kariéru se vším všudy. Byli tady výborní kluci, dodnes s nimi kamarádím. Tehdy byla vynikající parta, hráli jsme i poháry, Intertoto Cup, klub šel celkově nahoru. Otevřel se nový stadion, prostě paráda.

Jak se vůbec zrodil váš návrat?
Trénoval jsem s šestnáctkou a devatenáctkou Slovácka a najednou přišla řeč na to, jestli bych nemohl hrát ve Slovácku jako amatér. Druhý den jsem se zastavil za Petrem Pojezným a upeklo se to.

Co se v klubu za těch deset let změnilo?
Myslím, že se tady všechno posunulo dopředu. Mládež už dnes pracuje zcela jinak. Třeba tréninky s juniorkou i béčkem, to je úplně na jiné úrovni. Jsem ovšem strašně rád, že se tu nezměnili lidé, v tomto směru to zůstalo stejné.

Před deseti lety bylo všechno více orientované na první mužstvo?
Přesně tak, akademie se teprve rozjížděla. Dnes má spousta kluků před sebou budoucnost, akademie je tady velice dobře nastartovaná. Chce to jen čas, kdy se mladí kluci budou posouvat do áčka a následně prodávat ven. Strašně každému přeji, aby se ven dostal. Aby poznal, jaké to je být v pozici cizince. Nikdo vám s ničím nepomůže, musíte být lepší než domácí hráči. Pak uvidí, že není lehké vydělat si peníze. Poznají jiný způsob tréninku, naučí se nový jazyk…

Předpokládám, že jste Slovácko na jaře sledoval. Jak si podle vás vede?
Viděl jsem domácí zápasy s Duklou a Příbramí. S tou bylo neštěstí, že prohráli. Teď mají sérii těžkých zápasů, držím palce, aby přivezli nějaký bod z Jablonce a pak něco uhráli i s Plzní, i když ta je výborná.

Se kterými kluky ze stávajícího kádru se znáš?
S Truskou (Janem Trousilem), s tím jsme hrávali. Taky s Kubáněm a Kordulou, kteří bydlí kousek ode mě. A ještě s Dušanem Melichárkem, který byl tehdy jako mladý v béčku.

V přípravném utkání proti Znojmu (1:2) jste za béčko odehrál jen poločas. Proč jste tak brzy střídal?
Musím, ještě nabrat fyzičku a dostat se do formy, protože naposledy jsem hrál mistrák 25. října loňského roku. V Makedonii pak proběhly ještě nějaké přáteláky, ale to není ono. Dalším důvodem bylo to, že v pondělí půjdu hrát za juniorku.

S trenérem Habancem jste se už bavili?
Ano. Shodli jsme se na tom, že potřebuji trénovat a dostat se na úroveň, na které jsem byl. Když budu mít dobrou formu a bude mě potřebovat, tak mě může kdykoliv využít.

Ve středu hraje Slovácko odvetu poháru s Mladou Boleslaví. To vás na hřišti fanoušci neuvidí?
Myslím si, že ne. I vzhledem k tomu, že v pondělí budu hrát za juniorku.

Na kterém postu jste vůbec v posledních letech nejčastěji nastupoval?
Ve středu zálohy. Většinou na pozici toho defenzivnějšího, ale spoustu zápasů jsem zvládl i jako ofenzivní záložník.

Co vy a makedonská reprezentace?
Pořád jsem její kapitán, s Panděvem, který je naší jasně největší hvězdou, se střídáme. Já jsem teď nebyl na posledním srazu, když jsem neměl angažmá. Mám odehraných 83 zápasů, což mě řadí na druhé místo v historii. Věřím, že se brzy zase vrátím.

Jak vůbec vnímají vaši nejbližší, že chcete žít v Česku?
Chápou to. Já už jsem skoro čtrnáct let pryč a zvykl jsem si na jiný styl života. Já když jsem tam týden, tak už jsem nervózní, že už bych měl odjet. Byl jsem skoro všude na světě, ale nejvíc se mi líbí tady v Hradišti. Proto to bude můj domov. Moji blízcí už viděli i vnoučka, příští týden by měli zase přijet. A my zase budeme v budoucnu pravidelně jezdit do Makedonie.

Reakce fanoušků 1. FC Slovácko

„Ty vole, tak to je impuls jak sviňa, dlouho se mnou něco tolik z této oblasti nezacloumalo a zároveň neudělalo takovou radost, to je pecka. Sice jsem ho asi 6 roků neviděl hrát, ale byl u nás skvěly tehdy a věřím, ze tomu bude znovu tak :)))" FansHonza

„Tak to je paráda." Survival

Vitaj doma, Veliče, konečně nějaké pozitivní znamení. Jedéééém." juancarlos

Krutopřísná zpráva! Veli Veličééééééé :-)! A hned do základu s ním, ať to zacloumá sestavou! BuchlovjakShare |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • Migin - 09.04.2013, úterý, 17:03
  (0)

  Šumi ať ti to tady zase kope, mám tvůj dres ještě ze Synotu donesu ti ho ukázat až budeš v sestavě FCS

 • Skein - 09.04.2013, úterý, 13:28
  (0)

  Kua to je pecka, rychle smazat manko a šup na plac, to byly časy..FCS

 • JUVE - 08.04.2013, pondělí, 23:31
  (0)

  Vitaj Sumi doma ! ukaz mladym,jak se ma rvat za FCS !

 • mates - 08.04.2013, pondělí, 21:22
  (0)

  Veličééééééé!!!!!!! Vitaj doma chlape mega dobrá zpráva....už se těším až tě opět uvidím v základu A mužstva přeji si aby jsi nastoupil co nejdřív a ukázal těm primadonám co to znamená nasazení a jaký jsi srdcař..

 • barnabas.666 - 08.04.2013, pondělí, 20:08
  (0)

  Šumi se bude hodit, ten by ještě mohl pamatovat vítězství nad Brnem.

 • pablol - 08.04.2013, pondělí, 18:18
  (0)

  Nech se mu daří.Jak tady někteří psali, tak je to srdcař a ty tu potřebujem.

 • riedlss - 08.04.2013, pondělí, 14:27
  (0)

  já chcu titul ;)

 • eLucky - 08.04.2013, pondělí, 14:19
  (0)

  Já chcu němču!:D

 • rim - 08.04.2013, pondělí, 14:13
  (0)

  a já mám doma Ivanu! To by byly kurňa návraty! To by pak byl myslím aj titul!!! :-)))

 • mário - 08.04.2013, pondělí, 14:00
  (0)

  je na čase oprášit jeho dres,který mě kdysi po zápase hodil...

 • rim - 08.04.2013, pondělí, 12:36
  (0)

  já jsem vyhlížel 3 body padající z nebes! :-)

 • Buriss - 08.04.2013, pondělí, 12:29
  (0)

  brácho, nevim kdo posledne vyhlizel padajici hvezdy z nebe:)))

 • rim - 08.04.2013, pondělí, 12:04
  (0)

  to už stejně neuvidíš!!! :-)

 • Buriss - 08.04.2013, pondělí, 11:30
  (0)

  Vitej doma Šumi, konecne poradny chlap co nas bude bojovat!!a po sezone musi dostat smlouvu!!!Snad ho brzo uvidime na place, klidne hned na Plzen na posledni pulhodinku treba!

 • Buriss - 08.04.2013, pondělí, 11:29
  (0)

  matýsek pise komenty i ze zachodu? :))))

 • riedlss - 08.04.2013, pondělí, 11:25
  (0)

  a taky hlavně doufám, že hned po sezóně nevyšumí jinam...;)

 • Matesss - 08.04.2013, pondělí, 11:15
  (0)

  moc pekne se to cte... Sumi, uz se tesim az te uvidim nastupovat za acko:)

 • eLucky - 08.04.2013, pondělí, 10:59
  (0)

  to Artigas: Veliče má hrát dneska za Juniorku, možná ne celý zápas, ale vzhledem k tomu, že víc jak půl roku nehrál, tak bude mnět těžko takovou fyzičku, aby odehrál další zápas ve středu.

 • riedlss - 08.04.2013, pondělí, 10:58
  (0)

  jsou hráči, kteří nemusejí být ani na hřišti, přesto dokáží své spoluhráče motivovat k lepšímu výkonu ;)

 • Artigas - 08.04.2013, pondělí, 10:48
  (0)

  Tak mám za to, že by Veliče v odvětě proti škodovkám klidně mohl hrát-to, co někteří odběhají, to on v klidu odchodí.

 • eLucky - 08.04.2013, pondělí, 10:34
  (0)

  Šumi je rozhodně srdcař a hrál dle toho už když tady byl před lety:) Pokud by hrál tak, jak umí, tak by byl rozhodně valkým přínosem. Ale teďka půl roku fakt nehrál, takže se to na něm těžko nepodepíše;) Na Plzeň to eště nebude, ale na další zápasy už by mohl na chvilku naskočit třeba;) Ale on može pomoct aj jako příklad pro ostatní;)

 • kecipep - 08.04.2013, pondělí, 10:14
  (0)

  Tak, lada muze jit za pekne penize do plzne a misto nej srdcar sumi

 • riedlss - 08.04.2013, pondělí, 10:13
  (0)

  ale když řekl, že se potřebuje rozehrát tak se asi potřebuje rozehrát!! že by nový impulz, špica+paráda :))

 • Michal fcs - 08.04.2013, pondělí, 10:09
  (0)

  Z toho rozhovoru vyzařuje nesmírná chuť a odhodlání..., taky ho tam chci vidět co nejdříve

 • rim - 08.04.2013, pondělí, 10:08
  (0)

  Tak tak borci, okamžitě na plac!!! Ten borec musí umět něco ukázat, i kdyby nechtěl!!! A opět - já ho beru (vlastně se tak bere i sám) jako místního = srdcař!!!!!!!!!!!!! A to v těchto chvílích potřebujem jako sůl!!!!! Odhodlání a srdce pro FCS!!!! Trenére, ruku na srdce - měl by hrát! A co nejdřív!

pristi
 Další články:
11.04.2013, čtvrtek, 08:22 - Košút po chybách nečekal, že v poháru nastoupí
11.04.2013, čtvrtek, 08:20 - Slovácko v poháru končí, s Boleslaví padlo i potřetí
09.04.2013, úterý, 13:06 - Roman Haša zničil hattrickem Příbram
08.04.2013, pondělí, 19:59 - Michal Kordula: V Jablonci jsme podali hanebný výkon
08.04.2013, pondělí, 08:10 - Slovácko utrpělo debakl
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace