*
včera
FCS-Pardubice 7:3/6:1/-liga dorostenek-D.Němčí 22.5.22
18.05.2022
Petr Reinberk po výhře nad Spartou v poháru
18.05.2022
Martin Svědík po výhře nad Spartou v poháru
17.05.2022
Martin Svědík před pohárem se Spartou
17.05.2022
Vlastimil Daníček před pohárem se Spartou
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 960 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU
19.05.2022
Finále poháru fandění druhý poločas
19.05.2022
Finále poháru fandění první poločas
16.05.2022
Fanoušci v zápase proti Hradci
16.05.2022
Děkovačka po zápase proti Hradci

Soukup: Po sedmi kolech jsme čekali malinko víc

23.09.2011, pátek, 15:39
soukup_fcs_velky.JPG

Gambrinus liga má za sebou zhruba čtvrtinu soutěže. Po mizerném začátku, ve kterém Slovácko tři kola nebodovalo, přišla šňůra čtyř utkání bez prohry.

Poslední dva zápasy na domácím trávníku fotbalisté z Uherského Hradiště zvládli na jedničku, nedostali gól a připsali si plný počet šesti bodů. Už před začátkem ligové soutěže prohlašoval Miroslav Soukup, že jeho mužstvo bude silnější než v uplynulém ročníku. Zatím k tomu má nakročeno pravou nohou.

Dá se po sedmi ligových kolech říct, jestli je mužstvo silnější než v uplynulé sezoně?

Limit úspěchu je vždycky výsledek. Nechci říkat, že naše výsledky jsou dobré nebo špatné, ale myslím si, že jsme po sedmi kolech čekali malinko víc. Zejména nás musí mrzet ztráta proti Příbrami. Prohrát doma s mužstvem, které není aspirantem na nejvyšší příčky, je problém. To bylo selhání hned v prvním kole. Další vývoj byl už podle očekávání.

Je tedy mužstvo silnější?

Ke spokojenosti nám chybí dva až tři body navíc. Kdybychom měli jedenáct bodů, tak bych vám mohl odpovědět, že mužstvo je silnější a silnější bude. Musím ale říct, že na všech postech, na kterých jsme před sezonou posílili, je určité zlepšení.

Překvapilo vás něco v dosavadním průběhu ligy? Třeba právě výkony už zmiňované Příbrami?

Nevím, jestli mě překvapila zrovna Příbram. Obecně chci říct, že oproti minulému ročníku bohaté kluby nerozdávají chudým. To znamená, že Sparta, Plzeň, Jablonec a možná ještě Liberec si plní role favoritů. Loňská sezona byla šíleně vyrovnaná díky tomu, že Sparta prohrála v Budějovicích nebo v Hradci, což se letos neděje. Víc se odděluje horní polovina tabulky od té dolní. Řekl bych, že letošní liga je taková spravedlivější.

Vrátím se ještě k poslednímu ligovému kolu. Proti Budějovicím jste nasadil Pavelku, Kerbra a Lukáše. Tato trojice měla na svém kontě dohromady třináct ligových startů. Neměl jste obavy, že důležitost zápasu jim bude svazovat nohy?

Pro ty hráče to nebylo první ligové utkání. Ukázali, že se nemusíme bát stavět je do důležitých zápasů. Na druhou stranu, asi by bylo něco špatně, kdybychom se báli postavit fotbalisty, které máme v týmu. V mužstvu vždycky něco souvisí s něčím. Kdybychom měli kompletně zdravý kádr, přemýšlel bych o Fujerikovi, Volešákovi, nebo se nabízela varianta s Hlúpikem. Kvůli zdravotní stránce jsme byli ve složité situaci, do ofenzivy jsme na výběr moc neměli.

Pokud k těmto třem hráčům přidáme Libora Doška, tak sestava byla naladěná hodně útočně…

Hráli jsme doma. Chtěl jsem poskládat útočnou sestavu, proto nastoupili ofenzivní fotbalisté, kteří jsou schopní dát gól. Sázel jsem na to, že v útoku budeme silní a některý z mladých hráčů se prosadí.

Před zápasem v Olomouci přišel jako poslední posila David Pavelka z širšího kádru Sparty. Znal jste hráče už předtím?

Musím říct, že před rokem jsem ho neznal. Vývoj byl takový, že jsme očekávali, že Jirka Valenta se k nám z Jablonce znovu vrátí. Po jeho definitivním odchodu jsme chtěli najít útočně laděného fotbalistu. Procházel jsem spektra hráčů, kteří by byli k mání, a zjišťoval různé věci. Sledoval jsem vývoj Sparty a právě David Pavelka byl jeden z těch mladých, kteří chodili hrát pravidelně s áčkem. V letní přípravě nastoupil téměř ve všech zápasech. Díky velké konkurenci se do kádru nedostal, což mě navedlo na myšlenku přivést ho k nám.

Jako sportovní ředitel a trenér jste mluvil o tom, že nová posila musí splňovat tři kritéria. Chtít hrát za Slovácko, mít požadovanou kvalitu a v neposlední řadě, aby na něj klub měl peníze. Splňoval Pavelka všechny vaše požadavky?

Určitě. Kdyby to tak nebylo, tak by u nás nebyl. V první řadě jsem se bavil s hráčem. Cítil, že překonal druhou ligu a také že ve Spartě bude mít těžkou pozici. Vůbec nepřemýšlel o tom, jestli Slovácko, nebo někdo jiný, jeho zájem byl jasný. Řekl, že pokud dostane šanci, půjde k nám. Tím, že se jednalo o hostování a mladého hráče, nebyl problém ani ohledně financí.

Je u nás na roční hostování. Uvidíme, jaký bude další vývoj, jestli bychom se za jistých okolností mohli bavit se Spartou i o jeho koupi. To je ale hudba budoucnosti.

Obrana dostala osm gólů, patří do lepší poloviny tabulky. Defenzivu diriguje téměř bez chyb zkušený Jan Trousil…

Ohromně rychle se zapracoval do sestavy. Na stoperu musí být fotbalista, který se podílí na organizaci mužstva. Mladí hráči mají většinou respekt, je třeba mít někoho zkušenějšího, který z toho postu pomůže v koučingu, což Honza Trousil plní. Takový hráč nám chyběl. Pokud je v hledišti pět tisíc diváků, tak moje pokyny většinou nejsou slyšet. S ním přišla do obrany větší kvalita a síla. Každý udělá chyby, ale na něm je vidět obrovská zodpovědnost. Spokojenost s jeho výkony je velká. Na druhou stranu jsem to očekával, protože jsem Honzu znal z Brna.

Další zkušený hráč, který přišel před sezonou, je útočník Libor Došek. Plní zatím vaše očekávání?

Libora jsme si přáli, chtěli jsme takový typ hráče. Dává góly hlavou, je schopen se trefit i nohou, váže na sebe protihráče, udrží balony a připravuje šance pro spoluhráče. Další jeho pozitivum je, že můžeme hrát variabilnějším způsobem, to znamená 442 nebo 433. Rázem těch variant máme daleko víc.

Ze sestavy úplně vypadl Radek Mezlík, který odehrál v předešlé sezoně bez jediného zápasu všechna utkání…

Obrana se v mnohém zlepšila, dostáváme zatím míň branek, ale to nechci zakřiknout. Může se zranit nějaký hráč, může přijít pokles formy a on musí být připravený. Hraje za juniorku, kde podává velmi dobré výkony. Zatím není důvod dělat do obrany žádné vážnější zásahy, že momentálně nehraje, nic neznamená.

Další z mladých hráčů, který je odchovancem klubu a patří do širšího kádru, je Ondřej Franta. Jak vidíte jeho šance probojovat se do základní sestavy?

Je to na něm, stejně jako to bylo na Janu Lukášovi. Frenky má jeden problém. Měsíc hraje a další měsíc je zraněný. Teď však od léta nastupuje pravidelně a v juniorce podává velmi dobré výkony. Je to jeden z hráčů, kteří mají blízko k tomu, aby naskočili do ligové sestavy.

Zítra hrajete v Ostravě s Baníkem. Je jeho pondělní prohra se Spartou pro vás dobrý výsledek?

Je to prostě výsledek Baníku se Spartou. Nevím, jestli je pro nás dobrý, já takto nepřemýšlím. Ale výhra by Baník nakopla, byli by určitě víc pozitivně naladění. My se však budeme připravovat stejně. Určitě se od nich nečekala jasná výhra, tak jako se bude čekat proti nám. Troufám si říct, že tlak na ně bude mnohem větší než při utkání proti Spartě. My jsme podobné duely odehráli proti Dukle a Budějovicím, které jsme museli vyhrát. Teď bude v podobné situaci proti nám Ostrava.

Myslíte si, že od Ostravy se proti vám čeká jasná výhra?

Myslím si, že ten zápas musí vyhrát a budou dělat všechno pro to, aby nás porazili, jinak by si vzhledem k dalšímu vývoji ligy zadělali na obrovský problém.

Před začátkem loňského podzimu jste si stanovil za cíl zisk dvaceti bodů. Máte podobný plán i letos?

Pokud překročíte hranici dvaceti bodů, dává vám to víc klidu do jarní části. Třicet bodů už znamená záchranu, ale my chceme v první řadě mužstvo sehrát, aby dosahovalo kvalitní výsledky, abychom byli silným týmem. Chceme pokračovat v trendu, který máme nastavený, a nedáváme si žádný konkrétní cíl. Chceme bodovat doma i venku a nerozdávat body zadarmo.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • tarantule - 23.09.2011, pátek, 22:31
  (0)

  Brnu ani to v minulém ročníku nepomohlo. Jinak dtto.

 • rim - 23.09.2011, pátek, 21:57
  (0)

  Zdarec Carlíto. Uplně mi mluvíš z duše, zastavil jsem se u toho samého!!! :-)))

 • juancarlos - 23.09.2011, pátek, 19:19
  (0)

  libí se mi odpověd na otázku, jestli se od nás čeká v Ostravě výhra :-)))

pristi
 Další články:
30.09.2011, pátek, 10:42 - Četnické humoresky: Fanouškům Slovácka hrozí za bránění vlajky až 3 roky natvrdo!
27.09.2011, úterý, 12:09 - Slovácko vs. Baník, díl druhý
24.09.2011, sobota, 22:06 - Ostrava - Slovácko 0:1, domácí bídu podtrhl inkasovaný gól v závěru
24.09.2011, sobota, 10:57 - Slovácko má formu. Potvrdí ji i ve třech duelech s Baníkem?
21.09.2011, středa, 13:22 - Jak dopadne zápas v Ostravě - výhra, prohra, remíza nebo zase zářez?
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace