*
27.11.2021
Lukáš Sadílek po Budejovicích
27.11.2021
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Soukup láteřil: Prodaný zápas? O tom se odmítám bavit

27.02.2012, pondělí, 11:03
sigma2012_velky.jpg

Po devíti hodinách hry se fotbalisté Sigmy Olomouc mohli radovat ze vstřelené ligové branky. A povedlo se jim to zrovna v Uherském Hradišti v nastaveném čase a v početní nevýhodě. Kouč Slovácka Soukup neskrýval zklamání a zlobil se na odevzdaný a mizerný výkon svého týmu.

„Po dlouhé době jsem zase zažil při fotbalu euforii,“ vyznal se po utkání na tiskové konferenci kouč Sigmy Petr Uličný.

„Hráči do toho šli s obrovským odhodláním. V prvním poločase jsme podle mě byli lepší, měli jsme víc šancí. Hlavně Schulmeister tam dělal kvalitní věci. Po vyloučení se to zákonitě trochu zadrhlo. Ale hráči ukázali velký charakter. Až mě trochu překvapili, protože i v deseti se tlačili dopředu. Pro nás jsou to nesmírně cenné tři body,“ uvedl Uličný.

Cesta k nim byla pro modrobílé poněkud nestandardní. Předně posledních dvacet minut hráli v deseti bez vyloučeného Daniela Rossiho.

Ten nastoupil za A tým poprvé od konce ledna a přípravného utkání s Admirou Vídeň a olomoucké záloze výrazně přidal na důrazu v soubojích a klidu v rozehrávce.

Jenže po dvou žlutých kartách, z nichž minimálně ta první byla hodně přísná, musel ze hřiště.

České zkazky o moravské vzájemné pomoci

Domácí Slovácko však i proti oslabenému sokovi prakticky rezignovalo na útočení.

„Nevím co to vlastně bylo. Ve fázi, kdy Olomouc byla o deseti, a my jsme měli dvacet minut na to, abychom oslabenému soupeři dali gól, tak začneme bránit výsledek. Náš výkon byl ustrašený a to co mě nejvíc mrzelo, že i když se nám nedařilo, tak jsme nedali do výkonu trochu víc srdce,“ kritizoval trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Tradiční české zkazky o tom, jak si moravské kluby v nouzi zase jednou pomohou, se jeho hráčům rozptýlit nepodařilo. Spíš naopak.

Hráči Slovácka nevystřelili ani jednou za zápas mezi tři tyče. Ve druhé půli se na polovinu Sigmy pouštěli jen výjimečně. Hlavně proto, že si prakticky nebyli schopní přihrát.

„Chyběl jim v minulém kole vyloučený Ondřejka, tak hráli hodně jednoduše. Dopředu postavili vedle Doška ještě Čtvrtníčka a snažili se je hledat nákopy. My jsme si s tím ale velmi dobře poradili,“ pochvaloval si Uličný.

Prodaný zápas? Nemám odpověď

Soukup zase nechtěl ani slyšet o tom, že by snad jeho hráči zápas neodehráli naplno, i když na tribunách mezi domácími diváky nebyl tento názor ojedinělý.

Jeden z fanoušků se o něj dokonce přišel podělit i do tiskového střediska.

„Nedokážu si ještě zatím dost dobře vysvětlit, proč jsme ten zápas takhle odehráli. Pro mě jsou to ale zase jen spekulace, jako byly (loni) s Brnem. Jestli se mám na svoje hráče dívat s tím, že každý složitý zápas budou prodávat, tak tady nemůžu být. Nemůžu dělat s týmem, kterému nevěřím,“ rozohnil se Soukup.

„Tím, že na nás diváci pískají, nám nepomohou. Já samozřejmě vím, že mají právo vyjádřit svou nespokojenost. Ale myslet si po patnácti minutách hry, že je zápas prodaný, že to odchodíme a necháme Olomouc vyhrát… Na to nemám odpověď. Já jsem samozřejmě také nespokojený a mrzí mě ten výkon, který jsme předvedli, ale o tomhle se odmítám bavit,“ pokračoval kouč Slovácka.

„Nevím, kolik střel jsme měli, ani kolik jich měla Olomouc. Takových, aby to Filipko musel chytat. Samozřejmě hrajeme doma Měli bychom si vytvořit tlak a udělat zakončení. Pavelka byl v šanci a nepromění ji. Volešák může jít sám na bránu a přihrává. Nevím proč nevystřelí, zavolejte si ho, a zeptejte se, proč nevystřelí,“ zlobil se.

Moje chyba, dlouho jsem váhal

Část viny za mizerný výkon svého mužstva vzal i na sebe.

S prvním střídáním váhal až do úplného závěru utkání. Navíc na trávník posílal trochu nečekaně místo ofenzivních hráčů ty defenzivní.

„Trenér vždycky nese zodpovědnost za to, když něco nevyjde. Máte pravdu, je to možná moje chyba, že jsem dlouho váhal,“ uvedl.

„Kuncla jsem dal do hry asi v 85. minutě, kdy jsme byli pod tlakem. Útočník v takové chvíli těžko něco vyřeší. Náš problém v tu chvíli nebyl naběhnout si na ty balony, ale vůbec se tam z přechodové fáze dostat. Od Valenty, od Daníčka, od obránců tam přesnost směrem dopředu nebyla. Vyndat defenzivního a přidat útočníka není řešení, když se k němu míč ani nedostane,“ vysvětloval své rozhodnutí Soukup.

„Kromě distancovaného Ondřejky jsme museli jsme v týdnu řešili ještě bloklá záda Korduly. Ten samý problém má Honza Lukáš. Tím pádem lavička byla hodně mladá. A nevím, jestli bych jim zrovna pomohl tím, že bych je vypustil do tohoto kotle a chtěl po nich, aby ten zápas zvrátili. Je to pro mě obrovské zklamání. Když si vzpomenu na poslední domácí zápas na podzim s Mladou Boleslaví, tak z toho, co jsme viděl dnes, se mi zdá, že je to úplně jiné mužstvo,“ doplnil na závěr zklamaně.

Ukázali charakter

Jeho protějšek naopak zářil.

Vzepětí v nastaveném čase posunulo Sigmu mimo sestupové pásmo před ostravský Baník, který naopak v čase po devadesáté minutě přišel o výhru nad Jabloncem.

„Nesledoval jsem to tak. Řekli mi to až v závěru, že jsme vlastně získali 4 body," usmíval se Petr Uličný.

„Fotbal je někdy takový. Pro někoho krutý a pro někoho šťastný. Dneska jsme my ti šťastní. Do konce je ale ještě dvanáct zápasů. Já jsem hlavně šťastný, že hráči ukázali ten charakter. Dnes si zasloužili vyhrát,“ prohlásil.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • cervik - 28.02.2012, úterý, 16:06
  (0)

  Nevim,proč se o tom pořád mele.Jste to viděli,ne?!Prostě je to jasné,HOWGH

 • Šovkovskij - 28.02.2012, úterý, 15:40
  (0)

  ...snesla...

 • Šovkovskij - 28.02.2012, úterý, 15:35
  (0)

  plasátko: Souhlasím s tím, že "výkon" proti Olomouci byl tragický a zoufalý, na druhou stranu fakt je ten, že po podzimu jsme byli tuším osmí a nyní po dvou porážkách desátí (při čemž některé zápasy Slovácka na podzim snesly velmi přísná měřítka), což není nic katastrofického, jak se snažíš naznačit. Osobně si myslím, že jak Krejčí, tak hlavně Soukup jsou lidé na svém místě, každý dělá chyby a já jsem přesvědčen, že oba si situaci uvědomují, poučí se a příště již něčeho podobného svědkem nebudeme.

 • plasátko - 28.02.2012, úterý, 15:06
  (0)

  až klub 1. fc slovácko povedou skuteční odborníci na fotbal a ne fotbaloví amatéři, kteří jsou zainteresovaní na chodu klubu pouze výší svého platu nebude v klubu potřeba žádného psychologa.

 • KEIKIN - 27.02.2012, pondělí, 22:06
  (0)

  Houby prodaný zápas. Problém je v hlavách hráčů, už od začátku bylo cítit, že ten den góla propstě nedáme. Říkám to a píšu už dlúúho. Trenére Soukupe angažuj psycholga konečně !!! Není možné prohrávat po golech v 1 nebo 92 minutě. To není normální a není to náhoda. Jedná se o nekoncentrovanost :-( S tím se ale dá pracovat.

pristi
 Další články:
03.03.2012, sobota, 17:34 - Dukla - Slovácko 2:0, Pražanům se daří, hosté potřetí za sebou padli
01.03.2012, čtvrtek, 22:58 - Pavelka s Košútem byli při vítězných zápasech reprezentací Česka a Slovenska
29.02.2012, středa, 15:30 - Mladá fotbalistka z Nivnice sní o reprezentačním dresu
27.02.2012, pondělí, 08:45 - „Vracá sa tu vstupné?“ Fotbalisté Slovácka nevyvrátili divné řeči
27.02.2012, pondělí, 08:29 - Jedeme si spravit chuť na Duklu-ofic autobus zrušen!
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace