18
fanoušků

Slovácký kapitán Daníček: Šílená sezona, zvládli jsme to

15.05.2019, středa, 07:25

Nejlepším možným způsobem vstoupilo Slovácko do záchranářského duelu proti Opavě. Ve druhé minutě se trefil Dominik Janošek a za další tři minuty přidal druhou branku z penalty Vlastimil Daníček. Pro kapitán Slovácka to byla sedmá trefa v sezoně. Nastartoval tak svůj tým k záchraně ve FORTUNA:LIZE.

Jak se odchází ze hřiště s pocitem definitivní záchrany v lize?
Spadl nám obrovský kámen ze srdce. Teď, těsně po zápase, je to ještě hodně čerstvé, ale myslím si, že nám to třeba dojde zítra jak se probudíme. Zvládli jsme to, po té šílené sezoně, kterou jsme tady měli. Je to fakt úleva.

Asi i proto, když vidíte, jak výhra Příbrami boj o záchranu ještě zdramatizovala, že?
Asi tak, ale hlavní je, že jsme si záchranu uhráli sami. To těší nejvíc.

Počítal vám někdo možné varianty záchrany? Kdy jste se dozvěděli, že jste zachránění?
Mohli jsme počítat jak chtěli, ale základ byl ten, že jsem museli Opavu porazit. První bylo to vítězství a pak jsme se mohli dívat, jak dopadnou ostatní.

Čekal jste, že Opavu zvládnete takovým způsobem?
Věděli jsme, že doma jsme silní a zápas zvládneme. Osobně jsem to z týmu cítil. Před utkáním byla klasická nervozita, nic jiného.

• Artigas - 15.05.2019, středa, 13:03