30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Slovácko znovu nevyhrálo, remizovalo s Hradcem + vyjádření trenérů & TISKOVKA

09.11.2008, neděle, 14:38

V posledním domácím zápase v podzimní části druhé ligy nedokázali hráči Slovácka zvítězit. V zápase, ve kterém měli domácí sice více ze hry, nedokázalo Slovácko podpořit držení míče také finální přihrávkou a využitím několika vypracovaných šancí a po brance, kterou vsítil hlavou Tomáš Ineman v druhém poločase, remizovalo 1:1.

"Dnes jsme hráli proti přesile," hodnotil s neveselým obličejem zápas hned v úvodu tiskové konference trenér Jurkemik. Sice se odmítl o detailech svých slov dále bavit, všichni jistě budete vědět, co tím myslel. Rozhodčí Zelinka se svými asistenty hrál totiž v zápase dost důležitou roli, a ačkoli byli ohodnoceni delegátem příznivými známkami (7-4,4), místy domácí hráče a nejen je přiváděli minimálně v úžas.

Ať už se arbitři zápasu snažili o cokoli, nic to nezmění na tom, že zápas měli ve svých rukou hlavně domácí fotbalisté. Ti přestáli v úvodu menší tlak Hradce, postupně se ale dostávali do hry a míč drželi na svých kopačkách častěji, než soupeř. Horší už to bylo s vytvářením brankových příležitostí. A když už si nějakou hráči v bílém vypracovali, selhali v zakončení nebo místo střely volili další, často zbytečnou přihrávku.

Ani hosté nebyli neškodní, díky již dříve zmíněným důvodům měli dostatek příležitostí zahrávat spoustu přímých kopů, žádný z nich však ani oni nedokázali zakončit. Nejblíže k brance měli Hradečtí po hlavičce Víta, jenže Filipko byl proti.

Po změně stran byla na hostech patrná snaha o vstřelení branky, podobná tlaku z úvodních minut prvního poločasu. Paradoxně ale mohli skórovat domácí, Lindr Sládkovu nebezpečnou střelu dokázal vytlačit z branky. A protože stará otřepaná fráze hovoří jasně, musela následovat branka na opačné straně. Rezek se uvolnil na pravé straně, vypálil, Filipko míč neudržel a Kaufman, ač tísněn, dokázal míč dorazit. 0:1.

Slovácko se nevzdávalo a o několik minut později mohlo srovnat, Čtvrtníčkovi radost zkazil opět výborně chytající Lindr. Trenr Jurkemik se pokusil oživit hru a místo Perůtky s Čtvrtníčkem poslal na trávník Bergera s Matůšem. A tento tah se mu vyplatil. Neuběhlo ani šest minut a Slovácko srovnalo. Hosté nechali Inemana trestuhodně volného ve vlastní šestnáctce a ten, centr směřující do pokutového území hlavou poslal přesně k tyči.

Od té chvíle domácí Hradci zle zatápěli, prosadit se už ale nedokázali. A když svou příležitost skórovat v závěru promarnil hostující Kaufman, zůstal i na konci zápasu na světelné tabuli výsledek 1:1.

1.FC Slovácko - FK Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 70. Ineman - 57. Kaufmann

Slovácko:
Filipko - Němčický, Ineman, Formánek, Lysoněk - Kubáň, Perůtka, Stýskala, Randa - Sládek, Čtvrtníček
Hradec Kr.:
Lindr - Vít, Němeček, Chleboun, Kalousek - Poděbradský, Černý, Nemček, Rezek - Kaufman, Dvořák
Rozhodčí:
Zelinka - Santarius, Adámková

Oldřích Machala, trenér Hradce Králové:
"Čekali jsm těžký zápas, což se i potvrdilo. Bod je asi zasloužený, po oboustranně neurovnaném prvním poločase byla až druhá půle lepší. Ujali jsme se vedení, ale Slovácko asi vyrovnalo zaslouženě, mělo pak i víc šancí. Překvapilo mě, že nesmí nastoupit v zápase proti svému bývalému klubu Roman Fischer, když jsme ho získali na přestup. S jeho angažováním jsme rozhodně spokojeni."

Ladislav Jurkemik, trenér Slovácka:
"Nemůžu hráčům nic vytknout, zápas odpracovali nadoraz. Podle mě byl vidět dobrý zápas, zajímavé situace, nasazení od obou týmů. A i v prvním poločase byly pěkné akce, lidi tleskali, povzbuzovali, takže tam muselo něco být. Remíza doma pro nás určitě není úspěch, ale měli jsme to proti přesile, to se těžko hraje. Sami jste to viděli, ale nechci komentovat. Určitě jsem rád, že se blíží podzim ke konci. Nastoupili jsme bez dvou hráčů základní sestavy. Jsem rád, že Matůš zvládl aspoň třicet minut. Byl rozhodně oživením. A Berger, pokud bude pokaždé hrát se stejným nasazením, tak určitě taky. V základní sestavě jsme do útoku vytáhli oba hráče z B mužstva a oba dva nehrají špatně."