*
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
05.01.2022
Rozhovor: Tomáš Fryšták v FCS
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Slovácko zahájilo přípravu. O místa v útoku se popere osm fotbalistů

03.01.2013, čtvrtek, 15:44
zimni_priprava_2013_velky.jpg

Trenér Svatopluk Habanec lehkým poklusem vbíhá do zasněžené zatáčky a za ním dupe pětadvacetičlenný dva. Fotbalisté 1. FC Slovácko právě úvodním běžeckým tréninkem v Kunovském lese zahájili zimní přípravu.

„Jestli se mi ještě jednou budeš smát, tak tě tak přejedu skluzem, že se přerazíš o strom," křičel zadýchaný kouč na konci výběhu na Filipa Hlúpika. Samozřejmě s úsměvem. Dobrá nálada totiž jakoby od jeho příchodu do Slovácka byla povinná.

V kabině už chybělo trio Matalyha, Kuzma, Martykán, s nímž se vedení klubu rozloučilo po podzimní části, bolesti zubů nepustily na úvodní trénink ani Radka Mezlíka, Libor Došek dostal volno kvůli synovi. Celý první týden přípravy pak vynechá dvojice Kerbr, Kovář. „Mají angínu a berou antibiotika. Naberou manko a dostat se do kádru budou mít o to složitější," varuje mladíky na dálku Svatopluk Habanec.

O své místo na slunci bude usilovat i sedm (staro)nových hráčů. Z hostování se vrátili Čtvrtníček, Nestorovski, Sládek a Starý, na výměnu za Martykána, který se vrací do Ústí nad Labem, přišel odchovanec hradišťského klubu Martin Holek. Připravovat se s týmem budou i dorostenci Roman Haša s Tomášem Břečkou.

„Všechny tyto kluky máme odsledované, chtěl jsem je ale vidět, jak jsou na tom aktuálně, jak pracují v přípravě. Jestli tady budou týden, dva, měsíc, nebo napořád, to záleží jen na nich," poznamenal trenér Slovácka.

Martin Holek se do Uherského Hradiště vrací po čtyřech letech. „Tehdy jsem společně s Ondrou Kůdelou odcházel do Sparty, tam se mi ale nepovedlo prosadit podle mých představ. Poslední dva roky jsem byl v Ústí nad Labem, kde mě rok a půl vedl pan Habanec," připomněl vytáhlý útočník, který na severu na půl roku „přičuchl" i k nejvyšší soutěži, v níž nastoupil k pěti zápasům.
Teď by tuto bilanci rád rozšířil. „Odmalička byl můj sen hrát ligu za Slovácko. Srdíčko mě sem táhlo, je to pro mě velká výzva. Nabídka přišla už v létě, tehdy to ale zhatilo zranění třísel. Teď jsem připraven porvat se o místo v kádru," hlásí třiadvacetiletý rodák ze Slavičína.

Právě na jeho postu – v útoku, ale zřejmě bude největší tlačenice. O čtyři místa svede boj osm forvardů. „V dorosteneckém věku jsem hrával ofenzivního záložníka, v poslední době jsem ale nastupoval na hrotu. Na jakém postu bych chtěl hrát ve Slovácku, to je mi ale jedno, budu rád, když budu na hřišti," dodal s úsměvem Martin Holek. Ze současného kádru prý zná skoro všechny hráče, nejvíc ale své někdejší kamarády z dorostu – Reinberka, Kerbra a Sládka.

Mimo jiné právě s Peterem Sládkem bude soupeřit o flek. Blonďatý útočník poslední tři roky strávil v rodné Myjavě, kterou svými trefami vytáhl ze třetí ligy až mezi slovenskou elitu. „Působení doma mi hodně dalo, získal jsem potřebné sebevědomí, dospěl jsem. Na podzim jsem v lize dal sedm gólů a měl i osm asistencí," pochlubil se blonďatý střelec, který přitom většinou nastupoval na pozici pravého záložníka. „Mám tím víc možností, kde můžu hrát. Poperu se o místo a uvidíme, jak to dopadne. Nic ale neplánuji. V minulých sezonách jsem si plánoval, že ve Slovácku zůstanu a nebyl jsem tady chtěný," připomíná Peter Sládek, o něhož má zájem slovenská Trnava.

„Panu Hoftychovi jsem řekl, že se vracím do Slovácka. Stát se ale může všelicos. Uvidíme, jestli se tady prosadím. V Trnavě bych měl asi víc peněz, to pro mě ale není prvořadé. Chtěl bych hrát v Česku, kde je liga o stupínek výš. Záleží jen na mně, co ukážu," naznačil třiadvacetiletý fotbalista, že touží zůstat v Uherském Hradišti.

Slovácko absolvuje celou zimní přípravu v domácích podmínkách, jedinou výjimkou bude v únoru desetidenní soustředění v Turecku. Intenzivní tréninkový dril budou mít hráči zpestřený duely v Tipsport lize, první se Zlínem je čeká už 9. ledna.

Na jim vzpomínaném soustředění v Turecku Slovácko sehraje tři utkání. „Utkáme se s maďarským Debrecínem a s týmy z Polska a Ukrajiny," prozradil Svatopluk Habanec, který si výjezd do teplých krajů pochvaluje. „Sebelepší umělka vám přírodní trávu, na které se hraje liga, nenahradí. Jen si musíme dát pozor na přechody z odlišných teplot, aby hráči neonemocněli. To však určitě ve spolupráci s doktory zvládneme," věří Svatopluk Habanec.

Tři kila navíc = mastná pokuta

Před Vánocemi trenér Slovácka Svatopluk Habanec hráčům povolil, že při návratu z dovolené mohou mít o kilogram navíc. Za další přebytek váhy ovšem budou muset platit pokutu. A jeden z fotbalistů si jeho varování nevzal k srdci. Cena za přílišné hodování a tím porušení pravidel? Šest tisíc korun!

„Ten hráč měl tři kila nad povolený limit. Vedle pokuty přijde i důraznější pohovor," slíbil včera před obědem Svatopluk Habanec. Jméno hříšníka však neprozradil. „Tyto věci by měly zůstat v kabině," dodal pouze.

Podle jakého klíče fotbalista s nadváhou musel „vysolit" šest tisícovek? „Hráči měli předem určeno, že za každých deset deka nad povolenou váhu zaplatí 200 korun," vysvětlil asistent trenéra Jiří Dekař.

Volešák do Plzně? Zatím se nejedná

Slovácko by v zimní přestávce mohlo přijít o jednu z opor. Po Ladislavu Volešákovi totiž zatoužil lídr tabulky z Plzně. „Já se k této nabídce stavím kladně, ale sám nevím, jak to momentálně je. Zatím se chci prát o místo v sestavě Slovácka," nechal se slyšet sám hráč.

Z jeho vyjádření bylo patrné, že by o přestup do aktuálně nejlepšího českého týmu stál, vše ale bude záležet na dohodě klubů. „Jak se věci aktuálně mají, to nevím. Já bych si ale samozřejmě přál, aby tady Láďa zůstal. To jsem řekl i vedení klubu," poznamenal trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Ředitel 1. FCS Vladimír Krejčí přiznává, že zájem z Plzně zaregistroval, ale šlo jen o předběžný kontakt. „K žádnému konkrétnímu jednání nedošlo, takže zatím není co komentovat. Každý hráč je ale prodejný. Zástupcům Plzně jsem sdělil, za jakých podmínek bychom Volešáka pustili. Ne jsou takové, aby hráči dramaticky bránili v odchodu," uvedl Vladimír Krejčí.

Ladislav Volešák patřil na podzim k nejlepším hráčům týmu, v patnácti zápasech nasázel čtyři branky. V prosinci prodloužil ve Slovácku smlouvu do 30. června 2014.

Kordula: Věřím, že se do sestavy dostanu

V létě se Michal Kordula podrobil operaci vyhřezlé plotýnky a půl sezony promarodil. Poprvé se do ostrého tréninku zapojil na začátku zimní přípravy.

„Na konci sezony jsem odehrál jeden modelový zápas. Kluci hráli 2×30 minut, tak jsem se zapojil, ale hrál jsem spíš takový pěší fotbal – jako starý pán. Záda zatím pořád ještě cítím, sám jsem zvědavý, jak se projeví v plném zatížení," říká s mírnými obavami zkušený fotbalista. Během vánočních svátků měl od trenéra Habance sport tester a absolvoval individuální tréninkový plán. „Každý den jsem běhal a posiloval," přiblížil svou přípravu před začátkem zimního drilu Kordula.

Pod vedením bývalého trenéra Soukupa nabírali fotbalisté Slovácka v úvodu zimní přípravy fyzičku na běžkách. Kouč Habanec zvolil odlišný druh tréninku. „Mám s běžkami strašně špatnou zkušenost jako hráč. Měli jsme v mužstvu kluky z Liberci, kteří v pohodě vybruslili Ještěd. Já a Pavel Verbíř jsme byli dole strhaní jako krávy a nemohli jsme dohnat ani ten střed. Podle mého názoru je to nerovnoměrné rozložení sil v tréninkovém objemu. Teď by běžky měly být maximálně dvakrát v domácích podmínkách. Bude to spíš takové zpestření, nechci na běžkování stavět zimní přípravu," svěřil se kouč Slovácka.

Michal Kordula není žádný běžkařský fenomén, ale postupně si na odlišnou přípravu zvykl.

„Ze začátku jsem na běžky plival, ale nakonec jsem se s tím smířil. Co jsem slyšel, tak pod trenérem Habancem bude kondiční příprava pěkná rasovina. Myslím, že to bude těžší jako za Soukupa," obává se defenzivní záložník.

Sestava Slovácka byla v podzimní části ligy ustálená. Kordula se ale o místo v základním kádru nebojí. „Věřím, že pokud budu stoprocentně v pořádku, tak se do sestavy dostanu. Pro mě je důležité být zdravý. Jak dotrénuji to manko, tak to bude v pohodě," říká muž, který má za sebou nejhorší zranění v dosavadní kariéře. „Jednou jsem byl na operaci s kolenem, ale to jsem byl během tří týdnů zpátky na hřišti. Půl roku jsem ještě nikdy nemarodil."

Být zdravý, to je podmínkou návratu do kádru Slovácka nejen pro Kordulu, ale i pro Lukáše Fujerika. „Existuje jasný ortel. Oba mají čas do 31. ledna, aby ukázali, že jsou zdravotně v pořádku a připravení na jaro. Nemají možnost týdenního nebo čtrnáctidenní skluzu. Musí zkrátka vydržet celý měsíc, aby mohli odcestovat na soustředění do Turecka," řekl na rovinu trenér Habanec. (std)

Harmonogram zimní přípravy Slovácka:

3. ledna: začátek přípravy

9. ledna: Slovácko – Zlín (Tipsport liga, od 11 hodin v Brně)

12. ledna Slovácko – Znojmo (Tipsport liga, od 11 hodin v Brně)

16. ledna Slovácko – Jihlava (Tipsport liga, od 13 hodin v Brně)

19. ledna Slovácko – Zbrojovka Brno (Tipsport liga, od 13 hodin v Brně)

23. ledna Slovácko – Třinec (bude upřesněno, domácí utkání)

26. ledna Slovácko – Senica (bude upřesněno, domácí utkání)

V případě postupu v Tipsport lize by se mužstvo 26. a 27. ledna zúčastnilo finálových utkání.

30. ledna: Slovácko – Trenčín (bude upřesněno, v Trenčíně)

2.února: Slovácko – Nitra (bude upřesněno, v Nitře)

5.-15. února soustředění v Turecku (soupeři z Maďarska, Polska a Ukrajiny)

17. února: Slovácko – Sigma Olomouc (bude upřesněno, v Olomouci)Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • JUVE - 04.01.2013, pátek, 12:23
  (0)

  v utoku je ted slusna konkurence ... obrana neni potreba posilovat,vzdyt sme inkasovali malo,naopak kazdy post je zdvojeny,kraje: kuncl,kuban,reinberk,stary ... stoperi - trousil,mezlik,kosut,hofmann v bohate to staci.

 • Buchlovjak - 04.01.2013, pátek, 00:36
  (0)

  Jo a hodně moc bych byl rád kdyby se zpět do kádru probojovali Kordič a především Fuji. Konečně by se zase na kraji hřiště kouřilo od krajní lajny :-)

 • Buchlovjak - 04.01.2013, pátek, 00:34
  (0)

  Laďo nikam nechoď a tahej za jeden provaz. Jak už tady bylo psané tam je přetlak. Jedině že by chtěl skončit Horváth a to si nemyslím. Útok na jaro bych byl rád kdyby byl ve třech. A jednoznačně Došan, Kovář a Haša. Hodně bych to přál Iljovi ať se chytí, Slaďas dle mě zůstane na Myjavě i když je to ten správný dravec, který by se tu taky snad neztratil. Nevidím ale žádnou konkurenci v obraně...Na to kolik se testuje útočníků, resp. záložníků tak vzadu nic moc. Doufám, že se tam na pevno konečně usadí Koši. A i kdyby to nebylo podle mých představ tak hlavně ať se podaří Slovácku jít hodně nahoru. Těm co se do kádru nedostanou hodně štěstí v jiných působištích. FCS nafurt! A Hubníka nebrat v této situaci.

 • Pecan - 03.01.2013, čtvrtek, 21:40
  (0)

  Laďa pokud přestoupí do Plzně, tak si tam stejně nekopne, u nás bude hrát v základu, v Plzni budou preferovaní Horváth s Daridou, nevím, proč ho vůbec chcou...

 • JUVE - 03.01.2013, čtvrtek, 20:50
  (0)

  http://fcslovacko.com/clanek/ondrejka-se-vraci-mozna-skonci-kordula-s-fujerikem/5041.html

 • JUVE - 03.01.2013, čtvrtek, 20:32
  (0)

  spekulovalo se,ze se vraci ... ale novinari toho navykladaju,to je jejich prace.

 • Valheru - 03.01.2013, čtvrtek, 20:28
  (0)

  JUVE: psalo se toho spousty, ale nikde se to oficiálně nepotvrdilo...a Ondřejka má stále platnou smlouvu o hostování do 30.6.

 • romario - 03.01.2013, čtvrtek, 18:47
  (0)

  egi-ondrejka zustava mb na hostovani,pise to minar na jejich strankach!

 • KEIKIN - 03.01.2013, čtvrtek, 18:39
  (0)

  Laďu neprodávat a když už tak ven !!!

 • egi - 03.01.2013, čtvrtek, 17:56
  (0)

  kepicek: Ondřejka se vrátil a o Ládu mají v Plzni velký zájem,jenom se čeká s jakou nabídkou přijdou.

 • JUVE - 03.01.2013, čtvrtek, 17:37
  (0)

  no psalo se,ze Ondrejka se vraci z Bolky,tak asi jo,ale ted o nic nepisou tak to nevim stopro co s nim je .. se Szmekem podle me uz davno nepocitame ... snad si nechame Sladka,je o nej velky zajem uvidi sa.

 • kecipep - 03.01.2013, čtvrtek, 17:21
  (0)

  Ještě Szmek :-) Ač je mi sympatický, tak stále nevím, proč ho platíme.. A Ondřejka tedy definitivně přišel?

 • JUVE - 03.01.2013, čtvrtek, 17:07
  (0)

  Takze v utoku je pekne pretlak - Dosek,Kovar,Lukas,Holek,Ctvrtnicek,Nestorovski,Hasa,Kerbr ... a na krajich k tomu Sladek,Ondrejka slusna konkurence ... Lada necht zustane a Kordicovi fandim !

pristi
 Další články:
06.01.2013, neděle, 12:27 - Fotbalovou Myjavu vytáhl o dvě ligy výš. Uspěje Sládek i ve Slovácku?
04.01.2013, pátek, 09:43 - Volešák by si mohl zkusit evropské poháry. Dostal nabídku z Plzně
04.01.2013, pátek, 07:53 - Martykán je zpátky v Ústí, do Slovácka se vrací čtyři mladí útočníci
03.01.2013, čtvrtek, 18:04 - Slovácko chce Michala Hubníka
31.12.2012, pondělí, 10:32 - Kordula ve Slovácku končí. Bude hrát s amatéry
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace