18
fanoušků

Slovácko vstávalo za tmy. Trenér vyhnal hráče běhat ještě před snídaní

08.01.2018, pondělí, 18:42

Žádný odpočinek, fotbalisté Slovácka i den po bezbrankovém utkání s tureckým Umraniyesporem pokračují v přípravě na jarní ligové záchranářské boje.

Trenér Michal Kordula svěřence na Turecké riviéře nešetří. První pondělní trénink naplánoval na poměrně brzkou ranní hodinu. Hráči se tak na recepci hotelu sešli ještě za tmy.

„Vstávání to bylo těžké, protože už v 7.20 jsme měli odjezd na trénink. Ale dalo se to zvládnout,“ uvedl pro klubovou televizi nejmladší člen výpravy, teprve sedmnáctiletý záložník Michal Kohút.

Fotbalisté Slovácka absolvovali náročnou tréninkovou jednotku už před snídaní.

„Dávám vám tři minutky na probrání. Pak půjdeme na to,“ vítal trenér Kordula svěřence na hrací ploše, která by bez zapnutého umělého osvětlení nebyla vůbec vidět.

Šumulikovski a spol. si krátce vyklusali, pak ale museli za svítání přidat. Okruh, který jim trenér vybral, měřil kilometr. Pár metrů k němu bylo bonusem navíc.

„Váš čas tady bude 4:45 minuty. Pojedeme o šestkrát,“ diktoval hráčům devětatřicetiletý kouč.

Moravané přistoupili k tréninku poctivě, trenérovy úkoly bez diskuze splnili.

„Běhání bylo náročné. První kolo nás ale probralo, potom už to šlo lehčeji,“ prohlásil Kohút.

Mládežnický reprezentant zažil něco podobného vůbec poprvé. Podobně na tom byli i další borci nosící dres celku z Uherského Hradiště.

Stoper Suchý nastoupil po třech měsících

Čtrnáctý tým HET ligy se v Turecku připravuje od pátku. V neděli odehrál na pobřeží Středozemního moře v centrální části Turecké riviéry první přípravný zápas.

Duel s ambiciózním druholigovým týmem Umraniyesporem, který ještě před pár lety patřil mezi amatérské kluby, nabídl slušný fotbal i šance, žádný gól ale nepadl.

„Nula se počítá, jsem za ni rád,“ těší mladého brankáře Matouše Trmale.

Talentovaný gólman vystřídal Milana Heču o poločasové přestávce a ve druhé půli zmařil soupeři jednu vyloženou šanci. „Útočník hlavičkoval sám. Mě to trefilo do ruky, pak to šlo do břevna,“ popisuje důležitý moment Trmal.

Pětačtyřicet minut po třech měsících odehrál stoper Michal Suchý. Devatenáctiletý obránce na podzim laboroval s kolenem, nyní by měl být zcela fit. Proti Umraniyesporu podal stejně jako zbytek defenzivy slušný výkon.

„Jsem rád, že koleno drží. Soupeř byl běhavý, rychlý, dobrý na balonu. Turci většinu zápasu drželi míč na kopačkách. My jsme spoléhali na to, že vzadu budeme hrát zodpovědně a hrozit budeme z brejků a po standardních situacích,“ říká Suchý.

Sám měl jednu příležitost skórovat. „Mohl jsem balon vrátit do prázdné branky, ale měl jsem to na levou nohu, což je pro mě vždycky oříšek, takže jsem trefil prvního hráče, který stál přede mnou,“ líčí Suchý.

Nerozhodný výsledek nakonec bral. „V poslední minutě jsme mohli dát gól, ale taky jsme ho mohli dostat, takže je remíza dobrá,“ uzavírá. Další přípravný duel sehraje Slovácko ve středu proti Kayserisporu.