15.02.2024
04.02.2024

Slovácko veze z Opavy cenný bod - sahalo však po třech

02.08.2008, sobota, 16:43

Cennou remízou 1:1 v Opavě vstoupili v sobotu do nové druholigové sezony fotbalisté Slovácka. Svěřenci nového kouče Ladislava Jurkemika velice slušný výkon a sahali po výhře: ve 27. minutě poslal Slovácko do vedení Chmelíček a Opavě se nakonec povedlo šťastně srovnat až v nastaveném čase.

Slovácko do zápasu vstoupilo s velkou chutí a v úvodních šesti minutách si vytvořilo dvě mimořádné příležitosti. Nejprve Kubáň vyzval šikovnou kolmicí do koncovky Gondu, který však tváří v tvář brankáři Novákovi střílel mimo. Jen pár vteřin poté byla obdobná situace, tentokrát po zaváhání opavské obrany upaloval na Nováka Chmelíček, při pokusu o kličku však přišel o míč.

Opava se první minuty hledala, do zakončení se její hráči vůbec nedostali. Až v závěru první čtvrthodiny a před slováckou bránou rozpoutali hotové peklo. Během čtyř minut pět rohových kopů. A především šance Mezlíka volala po gólu. Opavský obránce zůstal volný na malém vápně a šikovně tečoval střelu z dálky, Filipko na čáře se štěstím reflexivně zasáhl.

Slovácko po úvodním náporu polevilo, ale další chybu opavský obrany pak už dokázalo využít. Ve 27. minutě zaútočil středem Gonda, na hranici pokutového území prostrčil šikovně na Chmelíček, který už se proti brankáři tentokrát prosadil.

Před slováckou bránou však bylo nadále nebezpečno, svou kvalitu ukazuje brankář Filipko, který řeší jednu složitou situaci za druhou. Ve 33. minutě mu pomohlo i břevno, když se jej snažil přehodit Mezlík.

Ve stejném duchu se vyvíjel i začátek druhého poločasu. Opava hrozila nebezpečně hlavně po centrech ze stran, které ale většinou likvidoval spolehlivý brankář Filipko. Slovácko poměrně rychle využilo dvě možnosti ke střídání. Do druhé půle nevyběhl nevýrazný záložník Kubáň, kterého nahradil Stýskala. A krátce po zahájení hry se navíc zranil Chmelíček, místo něhož na trávník vyběhl Kerbr.

Další šance Opavy: slušná hlavička Kišy v 64. minutě, kterou ale bravurně lapil Filipko. A nepřesná střela Halašky z devíti metrů po chytré přihrávce pod sebe od Šultese.

Slovácko pozorně bránilo a trpělivě čekalo na svou šanci. Ta přišla v 71. minutě, kdy Berger z poloviny hřiště přihrál za obranu na nabíhajícího Kerbra, který běžel dvacet metrů sám na brankáře, snažil se jej propálit, ale Novák ránu po zemi se štěstím vytáhl na rohový kop.

Tlak Opavy postupně uvadal a tak se fanoušci bavili vlastní nápaditostí. Vtipné i provokační nápisy a pokřiky se několikrát objevily v obou táborech.

Do otevřené opavské obrany pak podnikli hosté dva nebezpečné výpady. Nejprve v 85. minutě vybojoval míč Kerbr a poslal míč do pokutového území, kde si jej evidentní rukou zpracoval Cigánek. Pokutový kop však sudí Kocourek nenařídil.

Minutu poté upaloval po pravém křídle volný Matůš, přihrál před bránu na nabíhajícího Kerbra, který ale ze čtyř metrů trefil jen břevno zcela volné brány!

Bohužel tato situace se Slovácku vymstila. Zatímco Matůš předchozí situaci nevyužil, Opavě se v samém závěru podařilo srovnat. Po kličce v šestnáctce vystřelil Cigánek. Jeho ránu sice stačil Filipko vyrazit na roh, po jeho rozehrání se ale před brankou zjevil Halaška a srovnal na konečných 1:1.

I tak si hosté na Slovácko povezou důležitý bod, i když po průběhu zápasu bude zřejmě zklamáním.

Branky: 27. Chmelíček - 90. Halaška

Rozhodčí: Kocourek - Slavík, Tacina.

ŽK: 37. Barteska - 25. Matůš, 41. Chmelíček, 86. Formánek.

Diváci: 2758.

Opava: Novák - Kiša, Mezlík, Cigánek, Víšek - Partyš, Barteska, Wirth (73. Horka), Jelínek (68. Půda) - Šultes (90. Neubert), Halaška.

Slovácko: Filipko - Nemčický (80. Reinberk), Ineman, Šimáček, Formánek - Gonda, Berger, Randa, Kubáň (46. Stýskala) - Chmelíček (54. Kerbr), Matůš.