18
fanoušků

Slovácko úspěšně zvládlo generálku v Bratislavě

22.02.2010, pondělí, 08:45

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, říkává se. Po generálce Slovácka by to možná mohlo znamenat šanci na nějaké ty body z Olomouce. Zápas na bratislavských Pasienkoch totiž hráčům mohl připomínat zápasy v bahně místo fotbalového utkání. Když se k tomu ještě přidá silný vítr, měli se hráči před zápasem na co těšit.

Stadion na Pasienkoch byl sice připraven a hrací plocha na první pohled byla v pořádku, při vstupu na něj se ale noha okamžitě bořila a oblévala vodou. Pořadatelé ale přesto nechali zápas odehrát na přírodní trávě.
Slovácko k němu vyslalo na trávník zajímavou základní sestavu. Chyběl zraněný Zelenka a trojice Valenta,Chmelíček, Urbánek, jež absolvovala přípravný zápas B-týmu. V základní sestavě se naopak objevil osmnáctiletý Pavel Svízela, který doplnil pětičlennou záložní řadu, a jediným hrotem byl Václav Ondřejka.

Domácí zápas zahájili očekávaným tlakem, ale obrana Slovácka dokázala držet slovanisty na uzdě. Naopak s přibývajícím časem se stále více osmělovali a jejich zvyšující se tlak korunovali ve 22. minutě, kdy tyč nastřelil po rohovém kopu Svízela.
S přibývajícími minutami se i hrací plocha měnila k nepoznání a hráčům drny, vodou nasáklý terén a rozbité hřiště dělaly velké problémy hlavně při zpracování míče. Domácí se i nadále snažili zaměstnávat obranu Slovácka, a když to nešlo kombinací, zkoušeli to z dálky a Filipko se při nebezpečných skákajících střelách hodně zapotil, překonat se ale nenechal. Po půlhodině hry pak šel Ondřejka na branku Slovanu, tísněn obránci zkoušel nahrát Svízelovi, ten však míč nezvládl zpracovat. Mladý záložník to zkoušel individuálně, když obešel dva protihráče, třetího už ale překonat nedokázal. Víc první půle nepřinesla a po poločase tak platil bezbrankový stav.

Ve druhé půli dominovalo Slovácko, které svého soupeře pouštělo na dostřel jen minimálně, a domácí se k Filipkově svatyni dostávali pouze při standardkách. Jedinou vážnější situaci nadvakrát likvidoval pozorný Filipko, který nejprve zhatil nájezd domácího 20, který zkoušel provést blafák, pak ještě stačil konečky prstů vyškrábnout i dorážku. Naopak Slovácko ohrožovalo branku Slovanu pravidelně. Nejprve to nepřesně zkoušel Svízela, chvíli nato prostrčil míč Ondřejka na Fujerika a ten šel sám na Bičíka, český brankář ve službách Belasých se ale vyznamenal a míč vyrazil. Ve stejné situaci se ocitl v osmdesáté minutě Perůtka, který volil střelu, ani on ale Bičíka nepřekonal a míč končí za brankovou čarou. Následoval ale rohový kop, jehož exekuce se sice nepovedla ideálně, odražený míč se ale dostal k volnému Němčickému, který technicky zakroutil svou střelu, míč vymetl levou šibenici branky Slovanu a Slovácko bylo na koni.

Slovan se ještě v závěru zakousl do svého soupeře a využíval dlouhé nastavení, které hlavní sudí ani neoznámil, zatlačil Slovácko na vlastní polovinu a nebyl dalek vyrovnání, bohužel pro ně ale jedinou vážnější akci, kdy se kombinačně dostávali do zakončení, pokazili a po zbytečné a hlavně nepřesné přihrávce se sami zbavili míče. Slovácku se tak generálka na zápas se Sigmou Olomouc povedla a odváží si z hřiště druhého týmu slovenské Corgoň ligy cenné vítězství 1:0.