*
včera
Z PLOCHY | Tomáš Břečka po zápase v Hradci Králové
včera
TISKOVKA | Vlastimil Daníček po zápase v Hradci Králové
včera
TISKOVKA | Martin Svědík po zápase v Hradci Králové
11.04.2024
Rozhovory | Hradec - Slovácko
07.04.2024
Z PLOCHY | Tomáš Fryšták po zápase v Liberci
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 979 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
10.04.2024
Fanoušci v zápas proti Slavii
28.02.2024
Fanoušci v zápase proti Spartě
15.02.2024
Fanoušci v zápase proti Pardubicám
04.02.2024
Sektor B3 cup 2024
30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Slovácko si chce odvézt z Liberce další ligový bod

26.09.2009, sobota, 11:16
clanek_znak_liberec_velky.gif

Nepouštět se do žádných velkých akcí. Tuto strategii teď volí fotbalové Slovácko při výpravách na hřiště soupeřů. Před týdnem se jim to povedlo remízou 0:0 v Českých Budějovicích. A nerozhodný výsledek by trenér Mazura se svými svěřenci rád zopakoval dnes v Liberci. 

"V naší situaci musíme sbírat bod po bodu. Z Liberce bude určitě dobrý," říká Josef Mazura. I na severu Čech bude ligovému nováčkovi chybět nejlepší střelec celé soutěže Petr Švancara, který ve čtvrtek neuspěl u disciplinární komise se žádostí o zmírnění šestizápasového trestu a musí tak vynechat ještě dva duely. A bez Švancary Slovácko ani v jednom ze tří ligových utkání nedokázalo skórovat.

"Je nesmysl, že bychom se spoléhali jen na Švancaru, ale Petr je v kabině i na hřišti osobností, to je fakt. Jsme z toho trošku zklamaní a podráždění," přiznává Mazura. "Ale kluky to rozhodnutí může nabudit." 

"Mužstvo se v takových chvílích semkne. Nejhorší je to pro Švanciho, doufal, že mu nějaký zápas odpustí, jak to komise až dosud u každého hráče dělala. Další měsíc jen trénovat a nehrát, to je rozdíl. Musí to vydržet," poznamenal obránce Tomáš Randa.

Právě na formě defenzivních hráčů bude záviset případný úspěch třináctého Slovácka na hřišti jedenáctého Liberce. Na rozdíl od Českých Budějovic by neměli Severočeši tolik hrozit ze standardních situací.

"Mají dravější útočníky, individuální technika jejich hráčů je lepší. Klukům zdůrazňuju, že si musíme dát pozor na soupeřův přechod do útoku, ten mají hrozně rychlý," upozorňuje trenér Mazura.

Liberec osobně viděl při úterním pohárovém utkání v Otrokovicích proti Zlínu. Sílu ukázal útočník Jan Blažek, zbytek týmu však nepřesnostmi potvrdil nervozitu, která ve Slovanu panuje z aktuálního umístění. "Nejsou v optimální herní pohodě," souhlasí kouč. "Jejich postavení rozhodně neodpovídá možnostem týmu."

Liberec do utkání nenasadí bývalého útočníka Slovácka Jana Nezmara, který je dlouhodobě zraněný. Totéž platí o slováckém brankáři Miroslavu Filipkovi i záložníkovi Lukáši Fujerikovi, kterému se vrátilo zranění přitahovače v tříselní oblasti. A na marodku navíc zamířil obránce Lukáš Kubáň, který si před dvěma týdny v zápase proti Teplicím poranil koleno.

"Nejprve jsme zvolili léčbu klidem a magnety, ale nelepšilo se to. Ve čtvrtek se mu doktor do kolena artroskopicky podíval, naštěstí neobjevil nic vážného, jen nějaké výrůstky, tak mu koleno vyčistil. Ale dva zápasy před reprezentační pauzou určitě vynechá," řekl kouč Josef Mazura.

Je Švancara zlosyn? ptá se klub

Pořádně hořký pocit zůstává ve fotbalovém Slovácku po čtvrtečním verdiktu disciplinární komise svazu, která útočníkovi Petru Švancarovi nezmírnila šestizápasový distanc ani o jedno utkání. Na rozdíl od teplického Milana Matuly, který se před měsícem u osmizápasového trestu dočkal snížení díky podmínce na dva duely.

U Švancary to nešlo, tvrdí komise. Její představitelé však postupně nabídli dvě různá vysvětlení. Nejprve předseda Jiří Golda krátce po jednání: "Zmírňovat tresty budeme jen ve výjimečných případech. U Matuly jsme k tomu přistoupili proto, že šlo o první případ, varování pro ostatní." 

A včera mluvčí komise Jaroslav Kolář: "Žádosti o zmírnění trestu jsme nevyhověli proto, že už při samotném vyměřování trestu jsme přihlédli ke všem polehčujícím okolnostem. Švancarovi hrozil trest s dolní sazbou tři měsíce nepodmíněně, po zvážení všech okolností však dostal stop na šest utkání. Nelze to srovnávat s případem Matuly, kterému za jeho počínání hrozil trest se spodní hranicí šest utkání nepodmíněně." 

Co na to Slovácko? "Z vyjádření komise vyplývá, že Petr musí být vděčný disciplinárce za to, že neobdržel trest od tří měsíců až dva roky. Nezbytně vyvstává otázka přiměřenosti. Je skutečně Petr Švancara zlosyn a nositel brutality v českém fotbale?" ptá se výkonný ředitel Slovácka Vladimír Krejčí.

"Za moji fotbalovou i trenérskou kariéru jsem nezažil, aby hráč typu Švancary, který není nějakým zabijákem, dostal trest za neprokázaný čin. Co si budeme povídat, vypadá to, že k žádnému úderu loktem ani nedošlo. Nerozumím tomu, proč mu ten trest aspoň teď trošku nezmírnili," doplnil kouč Slovácka Josef Mazura.


 

Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
29.09.2009, úterý, 11:13 - Nesmíme přestat bojovat
28.09.2009, pondělí, 10:50 - Ve středu od 17:00 slovácká férovka
27.09.2009, neděle, 09:24 - Švancara nám strašně moc chybí, přiznává útočník Slovácka Chmelíček
24.09.2009, čtvrtek, 19:09 - Disciplinárka Švancaru neomilostnila, útočník Slovácka si odpyká celý trest
24.09.2009, čtvrtek, 18:16 - Komise si stojí za svým...
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace