19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Slovácko šestou výhru nepřidalo. S Budějovicemi hrálo bez branek

30.01.2021, sobota, 18:34

Série výher je u konce, fotbalisté Slovácka brali v sobotním zápase 17. kola FORTUNA:LIGY jenom bod. Celek z Uherského Hradiště zakončil první polovinu sezony domácí remízou s Českými Budějovicemi, souboj týmů s výbornou formu skončil bez branek. Svědíkův tým si nerozhodným výsledkem upevnil čtvrtou pozici, Dynamo je v neúplné tabulce osmé.

Trenér Slovácka Svědík po výhře v Praze nad Bohemians udělal v sestavě jedinou změnu, když po karetním trestu opět nastoupil stoper Hofmann a jen mezi náhradníky zůstal čerstvý otec Šimko.

Domácím stále schází zraněný kapitán Daníček, na marodce jsou i loňské posily Cicilia a Tomič.

První půlhodina nepřinesla nic převratného, nezáživný fotbal přerušil až rychlý brejk Slovácka. Po Klimentově přihrávce zakončoval Navrátil mimo.

Celek z Uherského Hradiště na konci první půle ožil. Kalabiškovu hlavičku usměrnil Talovierov do autu, Reinberk zase pálil z otočky těsně nad.

Ve 36. minutě po chybě soupeře v rozehrávce zahrozilo také Dynamo. Mršiće v úniku po Ekpaiově vysunutí bravurně vychytal gólman Nemrava. Oba týmy před přestávkou ožily, Klimentův pokus skončil těsně vedle.

I druhá půle byla vyrovnaná, moc velkých příležitostí ke skórování nebylo. V 69. minutě měl na kopačce vedoucí gól Navrátil. Zkušený křídelník Slovácka po chybě Čoliče a Petrželově přihrávce střílel z nadějné pozice slabě, Vorel v klidu zasáhl. Na druhé straně se vytáhl i Nemrava, který vytáhl chytrý pokus Alvira.

V 82. minutě udeřil hostující Brandner, rozhodčí Zelinka ale gól kvůli evidentnímu ofsajdu správně neuznal.

Jiná akce se neujala, proto zápas skončil spravedlivou plichtou. Fotbalisté Slovácka se pokusí sérii bez porážky protáhnout za týden v Jablonci.

FORTUNA:LIGA, 17. kolo -
1. FC Slovácko – SK České Budějovice 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Mikeska (Cieslar) | VAR: Machálek | AVAR: Hájek

Žluté karty: Petržela - Talovierov

Bez diváků.

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Jurečka (74. Kubala), Havlík, Sadílek, Navrátil (90. Divíšek) – Kohút (57. Petržela) – Kliment. Trenér: Svědík.

České Budějovice: Vorel – Čolić, Králik, Talovierov, Novák – Čavoš, Javorek – Ekpai (64. Mészáros), Alvir (89. Havel), Mršić – Brandner (86. Ledecký). Trenér: Horejš.