15.02.2024
04.02.2024

Slovácko padlo s lídrem tabulky. Slavia rozhodla v Hradišti po půlhodině

17.09.2018, pondělí, 08:22

Svěřenci trenéra Korduly prohráli jasně s pražskou Slavií. Hosté o své výhře rozhodli dvěma góly už v prvním poločase.

Největší možná výzva ležela před fotbalisty Slovácka v 8. kole. Devátý tým tabulky přivítal lídra FORTUNA: LIGY a mančaft s aktuálně nejlepší formou pražskou Slavii.

Trenér domácích Michal Kordula oproti zápasu v Karviné docela zamíchal se sestavou. Na stoperu nastoupil místo zraněného Krejčího Šimko, na kraji obrany se poprvé na podzim postavil Divíšek a na hrotu hrál Kubala.

V základní sestavě slávistů nastoupilo šest hráčů, kteří reprezentovali Česko v zápase Ligy národů proti Rusku.
Úvodní dvacetiminutovka byla poměrně vyrovnaná. Slavia byla sice víc na polovině Slovácka, ale to drželo vzadu nulu.

„V úvodu zápasu byl soupeř pohyblivější a rychlejší,“ hodnotil první minuty kouč Slavie Jindřich Trpišovský. „Začátek jsem měli slušný,“ přitakával kapitán domácích Vlastimil Daníček.

První velkou šanci sešívaných neproměnil po necelých dvaceti minutách Tecl. Změnu skóre hlásila světelná tabule ve 26. minutě. Stoch centroval a odchovanec Slovácka ve slávistických barvách Ondřej Kúdela hlavičkoval přesně - 0:1.

Druhá branka Slavie přišla o čtyři minuty později. Z levé strany se balon dostal k Coufalovi, jeho nepříliš prudká střela proletěla gólmanu Daňkovi mezi nohama – 0:2.