04.02.2024
30.11.2023

Slovácko obralo o bod dosud suverénní Jablonec

15.08.2016, pondělí, 10:28

Když fotbalisté 1. FC Slovácko odjížděli do Jablonce, jen málokdo čekal, že by tam mohli uspět. Vždyť za posledních čtrnáct let ze severu Čech přivezli pouhý bod. V sobotu se jim povedlo nerozhodný výsledek zopakovat a sebrat tak domácím první body v sezoně. Svěřenci Stanislava Levého na Střelnici ještě osm minut před koncem dokonce vedli, nakonec ale byli rádi i za remízu. V samém závěru totiž domácí neproměnili penaltu. „Myslím, že dnes byla šance v Jablonci zvítězit, ale ve finále musíme být spokojení s bodem," konstatoval trenér Slovácka.

JABLONEC – 1. FC SLOVÁCKO 2:2 (1:1)

Jablonec vstoupil do utkání aktivně a hned v šesté minutě otevřel skóre. Trávníkův přímý kop propadl až na zadní tyč a číhající Wágner vstřelil svůj už čtvrtý gól sezony.

„Nepokryli jsme standardní situaci soupeře, na kterou jsme se speciálně připravovali. Byla tam individuální chyba a pak jsme museli zápas dohánět. O vstupu do utkání jsme měli jiné představy," povzdechl si hostující kouč.

Jeho svěřenci ale brzy srovnali krok. V 19. minutě napálil odražený balon za vápnem stoper Rada a jeho tečovaná střela zapadla za brankáře Hrubého. Pro zkušeného zadáka to byla vůbec první trefa v dresu Slovácka. O chvíli později se mohl zapsat mezi střelce i druhý člen stoperské dvojice Tomáš Košút, jeho hlavičku ale Hrubý vytěsnil nad břevno. Na druhé straně spálil velkou šanci Mehanovič.

Po změně stran příležitostí ubylo, hru domácích brzdila řada nepřesností. Tým z Uherského Hradiště nevýrazný výkon favorita ztrestal v 77. minutě. Trenéru Levému opět vyšlo střídání, když v letošní sezoně dosud nevýrazný Marek Havlík uklidil do sítě střílený centr Civiče – 1:2.