15.02.2024
04.02.2024

Slovácko nedalo šance, body si tak odvezla Sparta

15.08.2011, pondělí, 10:14

Čtyřicet minut nevěděli Sparťané kam dřív skočit, ve hře je držely jen výborné zákroky gólmana Blažka a také sporné výroky rozhodčího Adama, který domácím upřel penaltu.

Jenže ani tentokrát fotbalistům 1. FC Slovácko odvážný výkon na body nestačil. Zkušeným hostům totiž stačily dvě povedené akce v závěrechobou poločasů, aby si připsali třetí výhru v sezoně. Domácí zůstávají v podpalubí Gambrinus ligy bez jediného bodu.

Běží 6. minuta duelu. Na Doškovo přiťuknutí si v šestnáctce Sparty nabíhá do tutové šance Fujerik. K zakončení se šak nedostane, neboť je sražen Pamičem. Vyprodaným stadionem se nese ohlušující pískot. Není to však očekávaná reakce rozhodčího Adama na evidentní faul sparťanského obránce, nýbrž reakce fanoušků Slovácka na jeho nečinnost. Je jasné, toto utkání bude mít pořádný náboj. Ostatně jako všechna střetnutí s nejbohatším českým klubem.

Domácí byli v úvodním dějství lepším mužstvem, dařilo se jim odkrývat okénka v obraně hostí. „Slovácko ohromným nasazením vyhrávalo osobní souboje a díky tomu si vytvořilo územní převahu i dvě velmi dobré šance. Ty naštěstí zlikvidoval Jarda Blažek,“ oddechl si trenér hostí Martin Hašek.

Jako první musela ikona Sparty zasahovat při průniku Hlúpika, jehož střelu zblízka Blažek stačil vytlačit na roh. Zkušený gólman se pak vyznamenal i o chvíli později, když z šibenice vytáhl Kordulovu hlavičku.

• 1FCS - 15.08.2011, pondělí, 10:37