18
fanoušků

Slovácko konečně vyhrálo, boleslavské prokletí zlomil v poslední minutě Havlík

19.03.2017, neděle, 11:28

Komentátoři televizního utkání mezi Slováckem a Mladou Boleslaví několikrát připomínali, že svěřenci trenéra Levého doma naposledy slavili výhru 20. srpna loňského roku.

Dlouho to vypadalo, že se čekání fanoušků znovu protáhne, v závěru utkání ovšem zapadl Havlíkův volný přímý kop k pravé tyči a slovácké peklo zachvátila vítězná euforie. „Pokud dáte gól v poslední minutě, je v tom taky trochu štěstí, ale tomu jsme šli naproti naší vůlí a byli jsme odměněni třemi body,“ usmíval se trenér Slovácka Stanislav Levý.

1. FC SLOVÁCKO – MLADÁ BOLESLAV 2:1 (1:1)

Jeho tým vstoupil do utkání strašidelně. Hofmann nejprve vystrašil stadion malou domů, při které Heča podklouzl, míč ale naštěstí putoval mimo bránu. Ve čtvrté minutě pak vyrobil stoper Slovácka šílenou hrubku, Přikryl mu sebral míč a své sólo zakončil nádhernou technickou střelou, proti které byl domácí gólman bez šance - 0:1.

„Náš vstup do zápasu byl všechno, jen ne dobrý. Mužstvo ale ukázalo charakter a morálku, znovu se potvrdilo, že tento tým hned tak něco nepoloží,“ ocenil Stanislav Levý zmrtvýchvstání jeho svěřenců.

Ti totiž silného protivníka zatlačili před jeho šestnáctku a deset minut před přestávkou Zajíc hlavou vyrovnal – 1:1. Těsně předtím ale domácí přežili kritický okamžik, když Heča zlikvidoval Jánošovi stoprocentní tutovku.

„Do zápasu jsme dobře vstoupili, ale bohužel jsme si toho nevážili. Měli jsme další dvě šance. Hlavně ta druhá byla zlomová a pro nás klíčová,“ litoval promarněné příležitosti hostující trenér Martin Svědík.

Domácí ale měli v těchto fázích jasně navrch, soupeře přehrávali zejména v záloze. „Přes nešťastný začátek jsme hráli to, co jsme chtěli, ovládli střed pole, rychle kombinovali, k čemuž nám pomohl i mokrý a rychlý terén,“ poznamenal domácí lodivod.

• Skein - 21.03.2017, úterý, 10:56
    (0)

tady jsou jen remcalové, musí to bavit..

• Greif - 21.03.2017, úterý, 10:16
    (0)

přesně tak když se nenadává na mužstvo .. 7 neproher v řadě tak se musí nadávat na hráče .. fakt někteří zde mají hodně velké trauma z dětsví .. chyby dělá každý stoper .. nebýt chyby super zlíňáka :D tak ze Zlína těžko něco vezem..

• Ferda1 - 20.03.2017, pondělí, 23:52
    (0)

Tomio, standa udelal chybu,krutou,ale i pan Levy utnal,ze jeho střidanim nic nevyřeši. Má asi pravdu. Budme borci a podrzme je. Jsou mladi,dobři a naši kurna. Fcs nafurt

• juancarlos - 19.03.2017, neděle, 13:07
    (0)

velká radost z tří bodů a zároveň prolomení nepěkné bilance z tímto protekčním klubem a důkaz toho, že hrát se dá s každým a nemusí být mančaft našlapaný hnězdama. To je krása fotbalu, pokud se do toho teda nesere rozhodčí. Děkuji za poctivý a bojovný výkon boys. FCS nafurt jelimani ! :-D