06.11.2023
Fanoušci v zápase proti Hradcu

Slovácko dvakrát skórovalo, na body ale nedosáhlo

06.11.2012, úterý, 06:48

Sahali po historických bodech, nakonec však prvoligoví fotbalisté 1. FC Slovácko odjeli z Liberce s prázdnou. Na půdě úřadujícího mistra přitom dohrávali v oslabení, přesto se domácí museli až do posledního hvizdu bát o výsledek.

„Do poslední minuty jsme byli napnutí. Soupeř, byť hrál o deseti, tak hrozil dlouhými balony na své vysoké nebezpečné hráče Trousila a Doška, navíc i brankář (Melichárek) chodil do vápna. Bylo to docela dramatické a jsme rádi, že jsme to přestáli," oddechl si kouč Liberce Jaroslav Šilhavý.

Skóre otevřel ve 24. minutě domácí Štajner parádní trefou z přímého kopu z 22 metrů po faulu na Blažka. Když o dvě minuty později vstřelil Šural po Štajnerově přihrávce druhý gól Liberce, zdálo se, že nic nebude bránit bezproblémovému vítězství favorita. Hosté však dokázali zápas Liberci zkomplikovat. Na konci poločasu v 45. minutě zmatky před libereckou brankou skončily kontaktním gólem hostů. Bičík vyrazil přízemní střelu stopera Trousila, jenže Slovácko pokračovalo, Kerbr nacentroval z pravé strany na zadní tyč na Trousila, jenž přeskočil Ljulku a poslal míč hlavou do sítě – 2:1.

„My jsme 43 minut prohospodařili tím, že jsme se strašně soupeře báli. Bylo to vidět na hřišti, v soubojích i v odvaze. Proto dohánět zápas za stavu 0:2 bylo trochu složitější," podotkl hlavní kouč Slovácka Svatopluk Habanec.

Liberecká převaha vzala v druhé půli za své a hosté přebírali iniciativu. Volešák v 73. orazítkoval břevno Bičíkovy branky. Deset minut před koncem byl však po druhé žluté kartě za faul na Bosančiče před pokutovým územím vyloučen Reinberk a v 85. minutě liberecký střídající Hadaščok po minutě pobytu na hřišti lobem překonal gólmana hostů Melichárka na 3:1. Autorem gólové přihrávky byl opět Štajner. Ani tyto momenty však hosty nezlomily a v závěru zápasu, včetně tříminutového prodloužení, připravili Slovanu horké chvilky. Hned v 85. nekrytý Došek po centru z pravé strany snížil na 3:2. Ve zbytku utkání se hrálo prakticky pořád před libereckou brankou, tlak Slovácka v posledních minutách podporoval i brankář Melichárek. V jednom případě zachránil Liberec gólman Bičík, jinak nakonec všechny nebezpečné situace včetně několika rohových kopů domácí obránci zvládli.