TISKOVKA | Martin Svědík po zápase v Hradci Králové

28.02.2024
15.02.2024
04.02.2024
30.11.2023

Slovácko doma nevyhrálo od srpna. S Bohemkou doma padlo 2:4, Borek byl vyloučený

09.10.2022, neděle, 19:45

Fotbalisté Slovácka neumí přepínat z evropských pohárů na ligu. Po Liberci a Jablonci si všechny body odvezl tým pražských Bohemians. Zápas ovlivnilo vyloučení domácí gólmana Borka už ve 12. minutě. Střelecky se zaskvěl autor hattricku Roman Květ.

Slovácko po pohárovém duelu proti Nice přivítalo pátý tým tabulky. Do Uherského Hradiště přijel nepříjemný tým Bohemians Praha, který v letošní sbírá body hlavně na hřištích soupeřů. Ze čtyř venkovních zápasů tři vyhrál a remizoval jenom na Spartě.

Domácí kouč Martin Svědík udělal oproti pohárovému duelu hned sedm změn. V brance dostal příležitost poprvé v sezoně Borek, v obraně Šimko a Reinberk, od první minuty nastoupili Doski, Daníček a v útoku hráli Kozák s Vechetou.

Hosté začali sebevědomě, od prvních minut se usadili na polovině Slovácka. Už ve 12. minutě se červenalo. Hostující Drchal sprintoval za dlouhým míčem, proti němu vyběhl brankář Slovácka Borek, který nešťastně trefil Drchala těsně před hranicí velkého vápna. Rozhodčí Petřík ukázal domácímu brankáři červenou kartu.

Trenér Svědík na to reagoval střídaným Vechety, do hry šel gólman Nguyen. Z následného trestného kopu Květ balon zatočil do sítě. Brankář Slovácka si na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit nad břevno. Střela rozhodně nebyla z kategorie nechytatelných – 0:1.

Slovácko mohlo srovnat po půlhodině hry, ale Kozák ani Havlík na křížnou střelu či centr Reinberka nedosáhli.

Bohemka byla nebezpečnější, hrálo se většinou na polovině domácích. Svoji převahu tým z pražských Vršovic korunoval v nastavení první půlky. Drchal utekl Doskimu, přihrál Kovářovi přes kterého se balon dostal k Prekopovi a ten levou nohou obstřelil Nguyena – 0:2.

• fipa - 10.10.2022, pondělí, 15:53
    (0)

Ať koupí brankáře....zbytek týmu je ok.

• karagavrylydys - 10.10.2022, pondělí, 07:36
    (0)

styeer: Kolik z těch kvalitních posil táhne mužstvo?

• Slinťa - 09.10.2022, neděle, 22:11
    (1)

Jak řekl trenér. Vyhřívali sme se 2 roky na slunci a všichni tleskali, teď je to špatné a? Ano su nasraný, ano nejhorší výkon, co sem pod Svědíkem viděl. Ale tito chlapi nám dali tu největší fotbalovou radost v životě a i teď fandíme a jedeme dál. Spolu vyhráváme, spolu prohráváme. To je je síla našeho Slovácka.

• styeer - 09.10.2022, neděle, 21:31
    (-1)

Co v létě nezvládlo? Tolik kvalitních posil jsme nepřivedli asi nikdy. Možná někdy za Valenty.

• a jé - 09.10.2022, neděle, 21:24
    (-1)

Tekl bych ze by si měli sednou hraci i vedení dat hlavy dohromady a řešit ☹ tohle vedení v lete nezvladlo

• a jé - 09.10.2022, neděle, 21:20
    (0)

Kohut hral bohuzel nic

• fipa - 09.10.2022, neděle, 20:27
    (2)

Ten první gól po vyloučení Borka je jasně Nguyena......tento rok je Nguyen přímo otřesný. A ta Svedikova rotace kdy nechá nejlepší hráče na lavičce...to mě hlava nebere (Petržela, Kalabiška, Mihálik) Kohút ten snad tento rok nehrál.

• fandajakhrom - 09.10.2022, neděle, 19:54