15.02.2024
04.02.2024

Slovácka nestačilo na Liberec. V ofenzívě jsme nepředvedli kvalitu, řekl kouč

01.04.2018, neděle, 19:24

Prvoligoví fotbaloví svěřenci trenéra Michala Korduly prohráli sobotní duel 22. kola s Libercem brankou Pulkraba z úvodu zápasu. V tabulce zůstávají jen těsně nad sestupovými příčkami.

Solidní formou se v uplynulých kolech prezentovaly oba mančafty. Liberecký Slovan získal na jaře osm bodů, tedy stejně jako Slovácko. Zápas se mohl brát i jako souboj dvou střelců. Domácí Tomáš Zajíc vstřelil osm branek a liberecký Matěj Pulkrab má v aktuální sezoně o jednu trefu méně.

Oproti zápasu v Boleslavi vyběhlo Slovácko s jednou změnou. Místo Havlíka nastoupil v záložní řadě Petr. Úvod byl svižný z obou stran. Už po pěti minutách hry vybídl Daníček ke skórování Juroška, ale ten z gólové pozice a z nějakých deseti metrů mířil jen do gólmana hostů.

Skóre se měnilo už po osmi minutách hry. Míč potáhl po levé straně bývalý hráč domácích Milan Kerbr, nacentroval přesně do vápna a nejlepší střelec Slovanu Matěj Pulkrab se z první trefil přesně – 0:1. Svým gólem vyrovnal střeleckou bilanci domácího Zajíce.

„My jsme si hned na začátku vypracovali gólovou šanci, kterou jsme neproměnili. Inkasovali jsme ze situace, na kterou jsme před zápasem hráče upozorňovali,“ zlobil se domácí kouč Michal Kordula.

Domácí mohli srovnat o dvě minuty později po hlavičce Patrika Šimka, ten ale balon poslal těsně nad.