*
včera
Milan Petržela pred Bohemians 1905
20.10.2021
U17: FCS - FK Pardubice 2:2 /0:0/ - Širuch 20.10.21
20.10.2021
U19: FCS - FK Pardubice 0:1 /0:0/ - Širuch 20.10.21
17.10.2021
MSFL: FCS "B" - FC Dolní Benešov 4:0 /2:0/ - Belinka 17.10.2021
16.10.2021
Martin Svedík po Baníku
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 957 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci

Šéf Slovácka Zemek: Rozpočet klubu je kolem 80 milionů

25.07.2012, středa, 16:30
zemek_velky.jpg

Do šesté sezony v sobotu vstoupí fotbalový klub 1. FC Slovácko pod majitelem Zdeňkem Zemkem. V minulém ročníku Gambrinus ligy dosáhli fotbalisté z Uherského Hradiště na druhé nejlepší umístění v historii, přesto nemá Zdeněk Zemek pro nový ligový ročník přehnané ambice.

„Kdybychom se pohybovali ve středu tabulky, bylo by to velice pěkné," vyslovil přání v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

V loňském ročníku skončilo Slovácko na sedmém místě. Není umístění pro následující sezonu až příliš zavazující?
Těžko se stanovuje cíl před začátkem nové sezony. Po podzimu jsme byli osmí a jaký chcete dát cíl na konec sezony? Desátí? Dvanáctí? My jsme chtěli, aby mužstvo udrželo střed tabulky, to je podle nás sedmé až deváté místo. Měli jsme sérii zápasů, ve kterých to vypadalo mizerně a následně přišla hvězdná série. Celkové umístění bylo pro hráče motivační. Čím se dostanou v tabulce výš, tím budou mít větší prémie a odměny.

Kádr Slovácka se stabilizoval, ze zkušených fotbalistů přišel jenom Jan Martykán z Ústí nad Labem. S jakým umístěním byste byl spokojen na konci ligy?
Kdybychom se pohybovali v rámci středu tabulky, bylo by to velice slušné.

Ale jsou slyšet i hlasy, že by se Slovácko mohlo dostat do evropských pohárů...
Občas to také zaslechnu. V lize je šestnáct klubů a když se jde na start, každý chce vyhrát, nikdo nechce být poslední. Pak je otázka, na co mužstvo má. Pokud bude Slovácko ještě rok dva dozrávat, tak může dlouhodobě myslet na umístění v horní polovině tabulky. Po posledním zápase v Příbrami jsem volal trenéru Soukupovi. Trošku nadneseně jsem mu říkal, že jsme letos poskočili v tabulce o pět míst, aby si to v hlavě uložil pro příští ročník. Vím, že je to nereálné.

Jak vy osobně prožíváte zápasy Slovácka? Jste nervózní, nebo je sledujete v poklidu?
Určitě nejsem divák s kamennou tváří, jsem spíš impulzivní. Bohužel na fotbal přijde spousta lidí, kteří se mnou chtějí něco probrat, a byly i zápasy, ve kterých jsem nic neviděl. Nejlépe si vychutnám utkání, když hrajeme venku. Když nejsem na zápase osobně, tak mám aktuální informace. Jak dáme gól a daří se, tak těch esemesek je daleko víc. Je to stejné jako ve vipce. Pokud vyhrajeme, zůstává tam po zápase spousta lidí, když se prohraje, obyčejně tam sedím sám.

Souhlasíte vždycky s trenérem, jakou sestavu pošle na ligový zápas?
Za celou dobu mého působení v klubu jsem nikdy nemluvil do sestavy. Abych si na něco hrál a silou mocí křičel na trenéra? On je s mužstvem několikrát za den a nejlépe musí vědět, kdo tam patří a kdo tam nepatří. Trenér si musí za svým stanoviskem stát, mít svůj názor a být o něm vnitřně přesvědčený. Nemůže dát na hlasy, které zaznívají kolem. Vezměte si Bílka (trenér české fotbalové reprezentace – pozn. aut.). Kolik na něho šlo negativ a nakonec jsme se v Polsku dostali do čtvrtfinále.

V uplynulém roce jste ztratili kvůli novele loterního zákona jednoho z nejvýznamnějších sponzorů klubu firmu Synot. Jakým způsobem chcete peníze od této firmy nahradit?
Je pravda, že došlo k výraznému omezení prostředků, které musíme zajistit jinde. Nejoptimálnější cesta je jednat s vesnicemi a městy, které tyto prostředky podle novely zákona dostávají. Jenže jednejte v Hodoníně, který do našeho fotbalu nikdy nepřispěl ani korunu a ani neměl důvod nám přispět. Teď například město dostane z loterního zákona dvacet milionů. Řekněte jim, že jim ve Slovácku vychováváme dvacet kluků a vy nám dejte dvacet třicet tisíc. Oni řeknou proč?

To byste museli oslovit všechny obecní úřady, ze kterých máte v akademii děti.
To také děláme. Snažíme se to řešit a oslovujeme obecní úřady. Říkáme jim, máte tu Františka, Pepíka, tak nám na něho dejte dvacet třicet tisíc. Starosta většinou řekne, že z loterního zákona ještě nedostali ani korunu. Jiní řeknou, že nevědí, co dostanou a začínají přemýšlet, jak ty peníze použijí kdoví pro co.

Jako majitel klubu jdete do šesté sezony. Bude se rozpočet lišit od předchozích sezon?
Relativně se snažíme rozpočet držet ve stejné rovině. U některých věcí se snažíme hledat co nejhospodárnější řešení. Byly doby, kdy jsme potřebovali investovat. Museli jsme koupit kvalitní hráče do ligy, ať to byl Švancara, Valenta nebo Zelenka. Dnes je dokážeme nahradit mladšími hráči, optimálně z naší akademie.

Jaký je tedy rozpočet Slovácka na jednu ligovou sezonu?
Točí se kolem osmdesáti milionů. Je to od mládeže až po áčko. Jenom pro příklad uvedu, že ženy nás stojí dva až tři miliony ročně. Člověk si říká ušetřit – neušetřit, ale dnes je tam pomalu sto děvčat. Zlikvidujte tuto část akademie?

Kolik jde z osmdesátimi­lionové částky na áčko?
Zhruba třicet procent.

Na jaké místo se v ligové tabulce řadí Slovácko svým rozpočtem?
Myslím, že patříme do horní poloviny. Občas slyším, že jsme pod průměrem, ale můj názor je, že patříme nad průměr. Mnoho klubových rozpočtů je nafouknutých tím, že nakupují nebo prodávají hráče. My tyto činnosti máme téměř minimalizované a většinou se snažíme řešit nové hráče hostováním. O to je náš rozpočet pevnější a stabilnější.

Z drtivé většiny financujete klub sám. Jaké máte ještě další sponzory?
Těch sponzorských skupin je několik. Prvotní jsou diváci a jejich vstupné. Tady si myslíme, že máme rezervy. Rádi bychom počet diváků dostali ještě výš a získali více zdrojů. Druhá skupina je město a kraj. Od nich dostáváme určité finanční prostředky na mládež. Třetí skupina byla firma Synot a jejich nadace, která je v současnosti hodně redukovaná. Čtvrtá skupina, i když objemem je to skupina číslo jedna, je uskupení mých firem Z Group. Pátá skupina jsou všichni ostatní, kteří mohou být od těch velkých sponzorů až po ty nejmenší. Teď se objevuje nová skupina. Jsou to města a obce, které dostanou z loterního zákona peníze a nějakým klíčem je rozdělí. Ale u této skupiny zatím není rozdělování peněz moc přehledné.

Je hodně složité získávat nové sponzory klubu?
Ono je u těch sponzorů vždycky něco za něco. Snažíme se na ně trošku tlačit obchodně. Vážení, chcete nám dodávat váš produkt? Tak nám ho dodávejte, ale také nám dejte nějakou tu korunu do fotbalu. Dodavatelů máme desítky i stovky. Když z té firmy přijde na fotbal jenom jeden člověk, tak je to pozitivní, máme diváka navíc.

V Uherském Hradišti se bude hrát v roce 2015 jedna ze skupin Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Jste rád?
Obrovsky rád. Je to ocenění práce klubu a podmínek, které u nás jsou. Na druhé straně je to ideální možnost dokončit všechny ty různě nedodělky na stadionu, který na první pohled vypadá úžasně. Když se ale aktuálně podíváme na hodnocení ligových stadionů v Česku, tak jsme někde za polovičkou. Je to obrovská reklama pro město se zviditelnit. Myslím, že i fotbalový svaz poskytne nějaké peníze na osekání slabých míst na stadionu.

Stadion je poměrně nový, otvíral se před osmi lety. O jakých nedodělcích konkrétně mluvíte?
Schází šatny, dostatečné sociální zázemí, víc prostoru na regeneraci, víc prostoru pro mládež. Ve vztahu k fanouškům by bylo pěkné mít stadion uzavřený, dodělat rohy, aby byl ze stadionu pěkný ovál a prostředí bylo ještě víc fotbalovější.

Proč se tyto věci neřešily při projektu?
Asi by to stálo o padesát šedesát milionů víc a ty peníze nejspíš nebyly.

Pane Zemku, v českém fotbale se pohybujete už více než pět let. Co jste o něm zjistil?
Českému fotbalu paradoxně prospěla krize, která nastoupila ve druhé polovině roku 2008 a pokračovala do pololetí minulého roku. Najednou bylo ve fotbale hlouběji do kapsy, museli jsme se víc otáčet a hospodařit. Každý se začal dívat na vlastní zdroje. Tím nechci říct, že dnes je krize úplně zažehnána.

Nebyly peníze na předražené nákupy hráčů?
Přesně tak. Objevila se spousta hráčů, kteří vyšli z fotbalových akademií, a ti dostali svoji šanci. Ono je to vždycky o tom dostat šanci. Českému fotbalu ta situace hodně pomohla.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • Nomi73 - 29.07.2012, neděle, 12:01
  (0)

  Dany-Hull je v pořádku! Aspoň chápe, že pindáním na fóru stejně nic nezmůže,.. A prasátko, ty si s prominutím fakt poš*k! Když prodáš Trousila, myslíš že budeme mít furt tu 4 nejlepší obranu ?...

 • rim - 29.07.2012, neděle, 11:39
  (0)

  Dany Hull, a ty jsi v pořádku? Víš jak to dopadne, ještě jednou bude narvaný stadion. A to na Spartu. Pak už to bude max 2500 díváků, protože to bude tárpení a bída. A to nikoho bavit nebude!!! Lepší kritizovat hned, než pozdě. Hrát bez mozku prostě nejde a mám dojem, že přestupové termíny jsou už uzavřené, nebo?

 • eLucky - 29.07.2012, neděle, 11:37
  (0)

  to plasátko: tvoříš katastrofický scénář? Tak to potom děláš dobře, že chceš vyhodit Doška, Trusku a Volešáka. Přidaj k ním Kordiča a možem sa zrovna přihlásit do třetí ligy;)

 • plasátko - 29.07.2012, neděle, 11:31
  (0)

  hledat pravdu v dnešní době už dávno není "IN"v mém případě už vůbec ne.Jde jen o katastrofický scénář v tomto klubu

 • eLucky - 29.07.2012, neděle, 11:25
  (0)

  to plasátko: jo, ale ty ju hledáš na dně špatného vína.

 • Dany-Hull City - 29.07.2012, neděle, 11:11
  (0)

  Jste v pořádku vy co tady kritizujete? je to první zápas a naštěstí o nic nejde, jen začínáme jako každý rok s prohrou na kontě, ale sezóna je ještě před námi, tak co tady šílíte. Chce to čas, jinak zápas se mi taky nelíbíl ale kritizovat po prvním kole nebudu.

 • plasátko - 29.07.2012, neděle, 11:11
  (0)

  to eLucky - ty moc dobře víš kde je pravda

 • eLucky - 29.07.2012, neděle, 11:02
  (0)

  to plasátko: už se prober z toho deliria...

 • rim - 29.07.2012, neděle, 10:59
  (0)

  hmmm, tomu říkám hra s myšlenkou...........katastrofa!!!

 • plasátko - 29.07.2012, neděle, 10:53
  (0)

  vždyť to doslova a do písmene odevzdali !!!!!!

 • plasátko - 29.07.2012, neděle, 10:50
  (0)

  zatím si stojím, těmhle třem zrovna jde jenom sbalit největší balík a odjet zpátky do Brna,tito mají fotbal v UH někde .......vždyť to jenom hrají na diváka, na Doškovi specielně včera bylo vidět jak "moc se chtěl trefit" do brněnské branky, to určitě!!!!!!!!

 • Michal fcs - 29.07.2012, neděle, 10:41
  (0)

  plasátko, tak zrovna tihle tři jmenovaní patřily včera k tomu lepšímu, primadony tam byly, ale tihle tři rozhodně ne!!!

 • plasátko - 29.07.2012, neděle, 10:18
  (0)

  Pane Zemku,hrstku kluků co něco dovedou rozprodejte ostatní předvádějící se primadony,které neumí pracovat s balonem pusť k vodě nebo se pást, není přece možné aby někteří vyvolení pobírali tak neadekvátní platy vzhledem k jejich výkonům na hřišti,/Volešák, Trousil, Došek/ pane Zemku vy to nevidíte nebo to vidět nechcete???????? co tu předvádíte jste pro smích nejenom v Uh.Hradišti ale všude jinde.

 • guerero - 29.07.2012, neděle, 08:55
  (0)

  Nedá mi to,abych se nevyjádřil k včerejšímu výkonu,za stále se zdražující vstupné jsem včera viděl naprosto neadekvátní přístup některých našich hráčů,byl jsem natěšený na novou sezonu a hned první zápas takové zklamání,hrozně jsem se těšil na výjezd do Olomouce,ale po takovém výkonu budu hodně přemýšlet,jestli má smysl někam jezdit,jo a ještě jedna věc-já osobně jsem Švancimu zatleskal při střídání,myslím,že pro Slovácko odehrál hodně dobrých zápasů a reakci kotle si nezasloužil!

 • Jerry1984 - 29.07.2012, neděle, 08:13
  (0)

  Nomi73: pro nás, ne-generály to tady asi není...

 • Nomi73 - 29.07.2012, neděle, 00:20
  (0)

  První podělaný zápas a všichni zase všechno hážou na Soukupa,.. Bohužel klasika :/ Jenže občas za to trenér prostě nemůže,.. A prasátko, ty se prosím první zamysli nad tím co napíšeš, než to napíšeš.. ;)

 • Jerry1984 - 28.07.2012, sobota, 23:59
  (0)

  :-)))))))))))))))))))

 • egi - 28.07.2012, sobota, 23:12
  (0)

  Také 1 z verzí,ale otéj mi nerozhodujeme.

 • plasátko - 28.07.2012, sobota, 22:58
  (0)

  Pan Soukup je v tomto klubu zadarmo drahý trenér se svojí špatnou pravdou a nemá cenu ho tu nadále vydržovat!

 • egi - 28.07.2012, sobota, 22:52
  (0)

  Pan Zemek by měl otevřít oči a popřemýšlet,koho tady vlastně živí!!! Já vím,byl to 1 zápas,ale to,co dnes odehráli naši (fotbalisté) hrají tak už 2 roky a letos to bude nejspíš naposled v GL. 4 mančaft z 2 ligy a byl lepší.

 • plasátko - 28.07.2012, sobota, 22:50
  (0)

  Soukupe, sbal si svůj slavný "čemodan" spolu s Doškem Trousilem a dalším tvým fotbalovým výkvětem, smrdíš tu jak svítiplyn už dost dlouho a navíc motáš hlavy ostatním klukům v klubu, tvbé pracovní výsledky jsou doslova tristní, evidentně je vidět že tento klub je ti někde u .......

 • karagavrylydys - 28.07.2012, sobota, 22:32
  (0)

  No, hlavně že je Švancara pro Soukupa neperspektivní ...

 • beu - 28.07.2012, sobota, 21:55
  (0)

  proč kurva proč

 • Artigas - 28.07.2012, sobota, 20:42
  (0)

  ... a hra tak za osm korun...

 • Pecan - 26.07.2012, čtvrtek, 18:27
  (0)

  NA Nově jsou blázni, já jsem tu reportáž taky viděl. Oni nás obecně považují za takové ty míň podstatné z východu. To je úplně jedno. Důležité je kolik řekne Zemek a to je 80 milion, což mně naopak překvapilo velmi mile. Není to jenom o rozpočtu. Kdyby se hrálo rozpočtem, tak by sralta musela ligu kažýd rok vyhrávat s velkým náskokem a to se zdaleka neděje. To, že přeplácí hráče a zaměstnávají namyšlené primadony jim úspěch nezajistí. Mohli bysme je tento rok konečně doma (klidně i venku) porazit. Už se nám to 6 let nepodařilo. Předtím si pamamatuju, že jsme je 3 roky po sobě doma 2:0 porazili. Myslím si, že tým neustále sportovně roste a tento rok by to mohlo konečně vyjít. Uvidíme... :)

 • Jerry1984 - 26.07.2012, čtvrtek, 09:48
  (0)

  klasika, kdyz nekdo mluvi o vsem ale nicemu nerozumi, nebral bych vazne takove zpravy.. Pravdu se z tama clovej dozvi malokdy.. Ale mozna tomu nerozumim zas ja treba.. Minulou sezonu sem jako fanousek fungoval aj bez znalosti rozpoctu.. Nejak si podle toho neumim udelat obrazek o jak bude probihat sezona..

 • eLucky - 26.07.2012, čtvrtek, 09:23
  (0)

  Sparta má rozpočet 300 mil. korun včetně splátky půjčky na výstavbu komplexu na Strahově a samozřejmě i veškerého provozu klubu, 300 mil. opravdu není jenom áčko! Nova plance hrušky s jabkama... nic nového.

 • ondicz - 25.07.2012, středa, 21:36
  (0)

  tady jsou podobné numera: goo.gl/k0iDT, ale je tam právě že uvedené že "Údaje se mohou lišit podle toho, jestli klub uvedl rozpočet celého klubu nebo jen pro A-tým."

 • egi - 25.07.2012, středa, 21:27
  (0)

  Jo,taky jsem to vyděl a myslím,že tam byly sumy jenom pro A týmy, protože se skoro shodli stím co řekl pan Zemek.

 • kecipep - 25.07.2012, středa, 20:46
  (0)

  No to by mě právě taky zajímalo :) Podle článku výše by to cca sedělo na ten první tým, ale zase by mi čísla 300 a 100M neseděla - že by Slavia měla 3*vyšší rozpočet pro první tým a Sparta 10krát? ..

 • eLucky - 25.07.2012, středa, 20:27
  (0)

  to kecipep: 30 mil sme nemeli rozpocet ani ve II. lize. Tech 30 mil sezere enom akademie samotna... to zas tahali z klobuka?:D

 • kecipep - 25.07.2012, středa, 20:20
  (0)

  Ted jsem viděl sportovky na Nově a tam bylo: Sparta-300mil, Plzeň, Bolka, Slavia - 100mil. a pak ukázali jen 16. místo = Slovácko 30mil. Ale nevěřím tomu, že ty rozpočty z horní poloviny jsou jen pro A tým.

 • kecipep - 25.07.2012, středa, 19:39
  (0)

  Tak Slavia má rozpočet na tuto sezónu kolem 100miliónů, takže naše číslo je slušné :)

 • egi - 25.07.2012, středa, 19:30
  (0)

  Tak 80 zní docela dobře,ale těch 24 mega(30% pro A mužstvo)není už tak moc.Ale zatím všechna čest.

 • JUVE - 25.07.2012, středa, 17:27
  (0)

  80 mega celkove,tak to sem necekal,pocital sem tak kolem 50-55 mega.

 • Ykarus - 25.07.2012, středa, 17:18
  (0)

  jj dobré počteníčko.

 • Jerry1984 - 25.07.2012, středa, 17:05
  (0)

  velmi sympatický rozhovor..

 • Survival - 25.07.2012, středa, 16:41
  (0)

  ...jinak Čtvrtňa míří do Ústí, Starý do Vlašimi. http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-gambrinus-liga-gambrinus-liga-12-13/127076/kouc-slovacka-minulou-sezonou-jsme-si-na-sebe-upletli-bic.html

pristi
 Další články:
29.07.2012, neděle, 13:17 - Slovácko - Brno 0:1, výhru nováčka trefil po rohu stoper Pernica
29.07.2012, neděle, 11:12 - Došek:Byli jsme žalostní. Jsem z toho rozčarovaný,nedokážu to vysvětlit
25.07.2012, středa, 17:08 - Kouč Slovácka: Minulou sezonou jsme si na sebe upletli bič
25.07.2012, středa, 17:01 - Na stadionu Slovácka řádili Jan Koller a spol.
23.07.2012, pondělí, 18:09 - Slovácko týden před startem decimují zranění
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace