*
23.05.2022
FCS-Pardubice 7:3/6:1/-liga dorostenek-D.Němčí 22.5.22
18.05.2022
Petr Reinberk po výhře nad Spartou v poháru
18.05.2022
Martin Svědík po výhře nad Spartou v poháru
17.05.2022
Martin Svědík před pohárem se Spartou
17.05.2022
Vlastimil Daníček před pohárem se Spartou
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 960 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU
19.05.2022
Finále poháru fandění druhý poločas
19.05.2022
Finále poháru fandění první poločas
16.05.2022
Fanoušci v zápase proti Hradci
16.05.2022
Děkovačka po zápase proti Hradci

Šéf fotbalového Slovácka Krejčí: Posily? Velká jména nečekejte

16.06.2013, neděle, 08:38
krejci_velky.jpg

Oproti loňsku získali o čtyři body méně a skončili o dvě příčky níž. Přes drobný pokles v tabulce je ale právě konečné umístění tím, co udělalo v uplynulém ligovém ročníku radost. "Skončili jsme jen bod od osmé Mladé Boleslavi s dvojnásobným rozpočtem. Umístění má svou hodnotu, musíme si ho vážit. Zvlášť když se v sezoně mluvilo i o samotné záchraně v soutěži," říká ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

"Jsem v klubu pátý rok a mimo první sezonu, kdy to bylo zcela reálné, jsem takový cíl nikdy nestanovil. To by nás degradovalo do role Příbramí, Hradců a Budějovic. Je jeden ze základních pilířů, že kdo se bude chtít v lize zachraňovat, ten v našem klubu nemá místo."

Proč jste se tedy do bojů o záchranu namočili?
Dva významné propady způsobily, že nehrajeme o nejvyšší příčky. Začátek sezony, který vyústil k odvolání trenéra Soukupa. A pak jarní nevydařená série. Kdybychom se vyvarovali tak dramatických propadů, mohli jsme teď být na místech, která by se nám líbila ještě víc.

Není to ale pro kluby velikosti Slovácka typické? Výkyvy ve výkonnosti zažíváte rok co rok.
Není to pravidlem u relativně úspěšných týmů. Je to trend patřící ke slabým týmům. Ale vezměte si srovnatelné týmy jako Duklu Praha, která je schopná produkovat osobitý, velmi kvalitní herní styl s náležitým ziskem bodů a propady se jí netýkají. Je to jen otázka stabilizace, kvalitního vedení.

Nebyla Dukla spíš výjimkou? Třeba Liberec na podzim patřil do spodní části tabulky a na jaře málem bojoval o titul.
Sezonu samozřejmě ovlivňují určité okolnosti, u Liberce to byl zdravotní stav klíčového hráče Štajnera. Nechceme se úplně rovnat s Libercem, určitým výkyvům se nevyhne nikdo, ale nesmí být ty rozdíly jako u nás, s tím nejsme spokojeni.

Neříkáte si o riziko výkyvů tím, že máte jediného špičkového útočníka? Už druhým rokem vás táhne jen Došek, když vypadne, máte velký problém.
Nevidím to jako tragédii. Naším úkolem je sestavit mužstvo tak, aby bylo úspěšné. Kdybychom měli dalšího střelecky disponovaného hráče jako Došek, hráli bychom o poháry. Na druhou stranu pochopitelně intenzivně pracujeme na tom, aby v případě Liborova výpadku mužstvo nezkolabovalo. Ale v tuto chvíli hlavně můžeme být rádi, kolik nám toho Libor odvádí.

Došek zažil svou nejlepší ligovou sezonu, přitom před dvěma roky byl v Teplicích odepsaný.
Každý, zdůrazňuji každý klub si jej mohl z Teplic přivést. Každý si mohl z béčka Žižkova vzít Petra Švancaru. Nebo z Dubnice Honzu Trousila. Nikdo to neudělal. Z diskusí fanoušků mám často pocit, jako by nám posily padaly z nebe. Ne, je to výsledek práce z klubu.

Ale za poslední rok vám to nevyšlo. Třeba záložníka Martykána jste do Ústí vrátili po půlroce.
U nikoho nového jsme ale tentokrát nečekali, že musí být hráčem základní sestavy. Měli určité předpoklady, ale ani jejich cena nebyla nějak přehnaná. Martykán se trošku svezl s poslední etapou trenéra Soukupa, je otázka, jestli to reálně vystihovalo jeho kvalitu.

Stejně dlouho vydrželi také Kuzma, Palko, Skalák nebo třeba Hála, lidé je téměř nezaznamenali. Měla jejich hostování smysl?
Jsme sice lokální klub, který se snaží pracovat s vlastní mládeží, a docela se nám to daří, ale vždycky bude primárním kritériem výkon hráče, nikoliv jeho mládí a klubová příslušnost. Zatím holt nemáme tolik odchovanců, abychom jimi ligový kádr doplňovali absolutně, a zároveň nechceme pro širší kádr hráče draze nakupovat. Hráče na hostování většinou bereme k překlenutí roku. Že se prosadí, u nich samozřejmě není zaručeno. Ale hodnotím to jako dobré řešení. Kolik práce nám odvedli třeba David Pavelka a Jirka Valenta, toho jsme nakonec angažovali natrvalo.

Nevyčítáte si, že jste v zimě neprodali záložníka Volešáka do Plzně? Jaro už neměl vydařené.
Přes možnou kritiku jeho výkonů si vezměte fakta...

Asi zmíníte jeho pět branek a devět gólových přihrávek.
Ano. Četl jsem statistiku olomouckého Hořavy, o kterého teď Plzeň stojí. On má žádný gól a dvě přihrávky. U Ládi Volešáka se můžeme bavit o tom, jestli to rozhodnutí nepustit jej v zimě do Plzně bylo správné. Každopádně se pak Láďovi majitel Slovácka zavázal, že za jasně stanovených podmínek jej budeme připravení uvolnit. Teď na něj konkrétní nabídka není, my nic neurychlujeme, má u nás ještě rok smlouvu. Ale situace se může rychle změnit.

Jaké posílení plánujete?
Musíme kádr upravit tak, aby odpovídal novému hernímu systému. Chceme hrát atraktivněji a být úspěšnější v domácích zápasech, v tom máme co zlepšovat. O některých vytipovaných hráčích jednáme, ale budou to spíš mladší hráči hrající velmi slušně ve druhé lize s potenciálem pro ligu. Nečekejte žádná jména, která by ohromovala.

Tomáš Polách, který by se mohl vrátit ze Zlína coby náhrada za Volešáka, není velkým jménem?
K tomu řeknu jen to, že jeho možný příchod se mezi slováckou veřejností skloňuje už snad tři roky.

Takže o něj nemáte zájem?
Nechci se k tomu vyjadřovat. Tomáš Polách je se Slováckem dlouhodobě propojený, sledujeme ho jako všechny bývalé hráče, ale musely by nastat další okolnosti, abychom se o něm začali vážně bavit.

Myslíte možný odchod Veliče Šumulikoského zpět do Číny?
Víc už to nechci specifikovat. Je pravda, že Šumi má určité konkrétní nabídky do Asie včetně Číny, které jsou lukrativní, ale záleží na něm, jestli se mu ještě chce toulat po světě, nebo využije možnosti zůstat u nás. Zatím se nám nevyjádřil, ale termín k tomu se blíží.
 Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • KEIKIN - 17.06.2013, pondělí, 16:33
  (0)

  Jinými slovy: Budeme rádi, když teď nikdo z kádru neodejde...Ambice klubu bohužel odpovídají momentální krizi v hutním průmyslu. Nechápu co chceme hrát se stejnými hráči, bude to stejné jak v minulé sezóně podle mně.

 • ganjoman - 17.06.2013, pondělí, 11:43
  (0)

  Nahrada za Volesaka? On snad nekam odchazi?

 • kecipep - 17.06.2013, pondělí, 10:00
  (0)

  http://fotbal.idnes.cz/slovacko-zahajuje-letni-pripravu-dlm-/fotbal.aspx?c=A130617_1941322_fotbal_vl

 • eLucky - 17.06.2013, pondělí, 07:13
  (0)

  to Ykarus: myslim, ze uz na Soukupovi nase momentalni vedeni ukazalo, ze cti koncepcni pred unahlenymi kroky. Bylo daleko vic prilezitosti k vyhazovu Soukupa a presto se tu udrzel vic jak tri roky, kdyz pocitam jeste jeho zarazeni ciste jako sportovniho manazera;)

 • Ykarus - 16.06.2013, neděle, 22:02
  (0)

  pane Krjčí pěkný rozhovor, akorát bych prosil, podržet trenéra , když se nebude dařit. Nový trenér je jen krátkodobá nová metla, Chci nějakou koncepci a myslím, že Svat'a je ten pravý s kterým by to pár roků fungovalo.Kdyby jenom pár roků ....to už je na vás kolik mu dáte příležitosti.

 • SYNOTEK - 16.06.2013, neděle, 16:02
  (0)

  Měli jsme výborný závěr sezony. Doškovi jsem dva roky zpět nevěřil, ale přesvědčil mě. Snad tím padne i taková ta předsudková nálada o vysokých hráčích, kteří tady v minulosti vyhořeli. Poslední dvě sezony jsem na konci měl fotbalu plné zuby. Zato teď jsem od výjezdu znovu natěšený na podzim :-)

 • kecipep - 16.06.2013, neděle, 09:12
  (0)

  Slova typu, že kdybychom měli druhého střelce jako Doška, tak hrajem o poháry; nazvat Duklu srovnatelným týmem a odmítání se DEGRADOVAT do role Příbramí, Hradců a Budějic - tohle nikdy nebyl Krejčího styl, naopak to byl vždy jakýsi alibismus z jeho strany. Ale třeba se mi to jen zdá :)

 • Šovkovskij - 16.06.2013, neděle, 09:07
  (0)

  kecipep: V čem myslíš konkrétně? Jinak jsem na ten nový kabát Slovácka velice zvědavý... a držím palce.

 • kecipep - 16.06.2013, neděle, 09:02
  (0)

  podle tohoto rozhovoru se mi zdá, že Krejčí trochu otáčí svou prezentaci našeho klubu (k lepšímu)

pristi
 Další články:
07.08.2013, středa, 11:50 - Permanentky a slevenky do kotle a na výjezdy i nadále v prodeji
18.06.2013, úterý, 14:05 - Chci získat zpět svou pozici, přeje si polepšený Ondřejka
18.06.2013, úterý, 14:00 - Kouč Slovácka motivoval hráče v textových zprávách a nestrpěl úlevy
17.06.2013, pondělí, 20:15 - Kouč Slovácka: Chceme být na hřišti dominantní
17.06.2013, pondělí, 10:04 - Slovácku začíná příprava. Šumulikoského by mohl nahradit Polách
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace