*
včera
Lukáš Sadílek po Budejovicích
včera
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Rozhovor s Víťou Valentou

18.10.2012, čtvrtek, 07:19
884072-img-sport-fotbal-slovacko-valenta-crop.jpg

Jelikož Víťa Valenta odešel ze Slovácka náhle a rychle, položil jsem mu pár otázek, protože na srdcaře jako byl on, by se zapomínat nemělo.

Víťo popiš nám svou hráčskou kariéru.
Takže začal jsem v 6 letech v Tj Sokol Kněžpole, a poté jsem přešel do Uh.Hradiště na sportovní školu. Od páté třídy po devítku jsem hrál za Slovácko, už ani nevím, jak se to tehdy jmenovalo. Dorost jsem odehrál ve Slovácku, kde jsem prožil první úspěchy mé fotbalové kariéry, postup do 1.ligy a v tom samém roce jsme vyhráli pohár, kde jsem se trefil ve finále na Strahově a vyhráli jsme 2:1 proti Mladé Boleslavi. V 17 letech si mě vytáhl z dorostu do prvního mužstva trenér Komňacký, za který jsem odehrál taky dva zápasy, v té době to bylo intertoto. Potom jsem odešel do Holandska do PSV Eindhoven, kde jsem byl půl roku a šel jsem do první ligy v Belgii, do Lommelu, dnešní KVSK United. Tam jsem odehrál 2 roky a poté šel klub do krachu. Branky a počet zápasů si nepamatuji, ale byly to krásné fotbalové roky, ono to u mě je každý fotbalový rok krásný. Po Lommelu jsem byl v Holandsku v amatérech, protože v té době nebylo Česko v EU, tak tam byly nelehké podmínky, co se týče pracovního povolení. Pak jsem byl 2 roky v Bruggách a potom 2 roky v FC Volendam a 3 roky tady na Slovácku. To je tak ve stručnosti moje fotbalová kariéra.

Hraješ ještě fotbal?
Fotbal momentálně nehraji, ale od zimy chci jít za kamarádem do jednoho klubu kousek od Kyjova, vyloženě jen pro radost a pomoci klukům k postupu do vyšší třídy. Takže se momentálně věnuji práci ale hlavně rodince.

Jak s odstupem času hodnotíš své angažmá ve Slovácku? Nevzal bys své rozhodnutí zpět?
Tak své rozhodnutí bych zpět nevzal, takových rozhodnutí je v životě spousty, ale to je prostě osud. Já jsem se tak rozhodl a prostě člověk musí bojovat dál v tom životě. Jak jsem již řekl, fotbal nebude člověk hrát věčně a je potřeba začít budovat novou kariéru. Je to boj, protože dnešní doba není vůbec lehká. Mrzí mě, že je strašně uspěchaná, ale bohužel nic jiného lidem nezbývá. Za tu dobu jsem pochopil, nebo pomalu chápu, jak ten svět a život mimo fotbal vlastně funguje. Fotbal je opravdu taková bublina, ale je to krásná bublina, když člověk vlastně dělá co ho baví a ještě za to má pěkné peníze:-)))
A jinak co se týká angažmá, tak ho beru pozitivně, jako další zkušenost. Teď jsem procházel jeden zpravodaj, který jsme měli když jsme vycházeli devítku a tam jsem napsal, že můj sen fotbalový je zahrát si první českou ligu a to se mně vlastně splnilo, to že jsem hrál i HOLANDSKOU A BELGICKOU 1.LIGU, tak to je takový bonus a beru to jako štěstí, že si mě vytáhli lidi, kteří pro mě byli podporou a jsem jim za to strašně vděčný.

Možná máš nyní prostor fanouškům říct, proč jsi v klubu vlastně náhle skončil?
Tak proč jsem vlastně skončil.. Tak za prvé, že se mně naskytla dobrá pracovní příležitost a za druhé, už jsem toho fotbalu tady měl plné zuby a to je kapitola zase sama o sobě, a to co se dělo tam či onam si nechám pro sebe.

Jak se díváš na fanouškovskou scénu v republice? Jak bys porovnal fanoušky u nás se zahraničím (to co znáš ze svých angažmá)?
Ono de-facto fanoušků v ČR je strašně málo, prázdné stadiony to je hrůza, s výjimkou na Slovácku a vy fanoušci jste nejlepší u nás. Tímto bych Vám chtěl poděkovat za podporu a fandění. Jasně, že někdy ty chvíle byly míň příjemné, ale to je fotbal a zcela jsem chápal, že jste byli na nás naštvaní, protože vlastně vy ten klub držíte, tam kde je. Vy platíte vstupné, tak za to taky chcete něco vidět, to je jak v divadle. Ale zase na druhou stranu, my jsme taky jenom lidi a chceme pokaždé podat ten nejlepší výkon, ale nevíte jak se zrovna ten hráč cítí, jak spal atd.... Ale jak říkám vy jste ti nej fanoušci a doufám, že jak budu na jaro hrát někde tak přijedete za náma nás povzbudit a TI KLUCI CO NEMĚLI TŘEBA TO ŠTĚSTÍ ať pocítí jak se hraje, když za váma někdo stojí:-)))

Jinak to srovnání je podle mě stejné. Nevidím v tom tak velký rozdíl.
Někdy se na stadionech děje něco, co by nemělo a zůstává nad tím rozum stát.

Navštěvuješ zápasy Slovácka i nyní, když již nejsi členem týmu?
Bohužel moc často se na zápasy nedostanu, ale klukům fandím pořád a držím jim palce. Teď jsem byl na utkání proti Slavii.

Jsi pořád v kontaktu s někým z kabiny ?
V kontaktu jsem pořád s dědkem, který je momentálně zraněný,  s panem kliďasem Kordičem. A pak s Voldou a Truskou a také s nejlepším masérem, kterého jsem mohl potkat, s Raďasem.

Máš ještě nějaký fotbalový sen?
Fotbalový sen už nemám. Jen zůstat zdravý a abych tomu týmu, kde budu hrát, co nejvíce pomohl.

Víťo díky za rozhovor a ať se ti daří v rodinném životě i v tom dalším pracovním a fotbalovém.

Fanaticos M.Share |
Zdroj: fanaticos.jpg
Jméno Heslo
text
 • Mirek - 19.10.2012, pátek, 11:04
  (0)

  není třeba hodnotit Víťovi fotbalové kvality, ty svou kariérou potvrdil. Víťo díky za vše a zachovej svou přízeň SLOVÁCKU

 • eLucky - 19.10.2012, pátek, 09:35
  (0)

  to Buriss: tak že to v sobě měl to si myslím taky, ale neuměl to neak prodat.

 • Buriss - 18.10.2012, čtvrtek, 17:26
  (0)

  Ja si naopak myslim, ze Vita byl i super fotbalista, bohuzel nekdy se zbytecne moc stresoval a vyvijel si tlak sam na sebe, coz se pak odrazilo na jeho vykonech, ale verim, ze pokud by neskoncil a hral by ted pod Svatou, kdy muzstvo slape, byl by jednim z tahounu a sel by obrovsky nahoru, protoze to v sobe proste ma!!!A jako clovek by mel byt vzorem pro ostatni jak rika eLucky...Vito diky a hodne stesti do dalsich dnu.

 • eLucky - 18.10.2012, čtvrtek, 16:47
  (0)

  Víťa jako fotbalista nebyl bohužel nic super, myslím, že mu ublížil příliš brzký odchod,ale kdo ví, jak by dopadl tady. Zato jako člověk by měl byt vzor pro všechny ostatní fotbalisty!

pristi
 Další články:
30.10.2012, úterý, 04:00 - Rozhovor s členem Beergate
23.10.2012, úterý, 06:00 - Nová slovácká REALITYshow
22.10.2012, pondělí, 06:00 - Rozhovor s členem ULTRAS CHŘIBY
21.10.2012, neděle, 20:47 - Report z výjezdu do Českých Budějovic
17.10.2012, středa, 11:11 - Rozhovor s fanouškem Českých Budějovic
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace