18
fanoušků

Report ze zápasu se Spartou + FOTO & VIDEO

14.08.2012, úterý, 15:29

Ve 3. kole Gambrinus ligy vítáme na domácím hřišti Spartu Praha. Situace na hřišti začíná být kritická už na začátku utkání, kdy opět dostáváme brzký gól. Trefuje se David Pavelka, který u nás strávil hostování. Sparťani brzy vedou už 0:2 a Slovácku se nedaří. Pak ale přichází snížení na 1:2, když se hlavou trefuje Trousil a dobrá dvacetiminutovka modrobílých. Slovácký tlak však neústí k vyrovnání na 2:2, nýbrž svůj náskok znovu zvyšuje Sparta po vydařené standartce. V 50. minutě prohráváme již 1:4, tudíž si na své konto nepřipisujeme žádný bod a v tabulce okupujeme poslední příčku jako jediný tým bez bodu.

DIVÁCI: Utkání navštívilo 6532 diváků, což je velmi slušné číslo. Sektor Sparťanů byl plně zaplněn, kolik jich docestovalo z Prahy a okolí si ale netroufáme tvrdit. Nicméně moravských Sparťanů se vyrojilo jako vždy dost a je neskonale smutné vidět lapět v sektoru hostů osoby, které jinak potkáváme v ulicích Slovácka.

ULTRAS: Hosté si nepřipravili nic. Domácí si nachystali vícero produkcí. Tou první a nejlepší byla „kartoniáda“ z modrobílých srdíček po celé tribuně B s nápisem: NENÍ ZAMILOVANÝ, KDO NEMILUJE NAVŽDY. Druhým výtvorem byl nápis: JIRKO, VITAJ ZPÁTKY, který přívital do slováckého týmu navrátilce Jirku Valentu. Jako poslední jsme nad své hlavy zdvihli SENIORE, NEZAPOMÍNÁME v přípomínce již zesnulého patriota a mecenáše slováckého fotbalu, pana Miroslava Valenty seniora.

SUPPORT: Začátek jsme měli solidní do doby, než padla branka. Zoufalost a frustrace ovládly kotel a chvilku nám trvalo, než jsme se z toho dostali. Mezi 20. - 40. minutou se zvedli naši hráči a společně s nimi i my, to je taky doba, kdy se náš support dá označit za vyvedený. Ve 42. minutě prohráváme o další gól a do poločasu přestáváme fandit, což dáváme najevo pokřikem: NEHRAJETE, NEFANDÍME. Po obdržení čtvrté branky hledáme východisko z bídné situace a hlasujeme, kdo chce fandit dál a kdo ne. Vyhrává skupinka, co chce fandit, otáčíme se zády ke hřišti a jedeme si svoje. Na konec utkání vytahujeme pokřiky na trenéra: SOUKUPE, BUDÍČEK!, ale taky na hráče: CO TO KURVA BYLO? Po závěrečném hvizdu připojujeme POĎTE SEM!. Většina hráčů opravdu přišla a snažila se nalézt společnou řeč.

ZÁVĚR: Sparťané se chvástají, jaké tu měli domácí prostředí, my s takovým výrokem nesouhlasíme, myslíme si, že na jejich počet v sektoru a na situaci, ve které jsme se ocitli, mohli fandit mnohem lépe a víc nam to dat „sežrat“. Naopak my se nacházíme (doufejme) v době přechodné krize, která pomine s první výhrou a lepším výkonem hráčů na hřišti.

BOJUJME ZA SLOVÁCKO DÁL! NEVZDÁVEJME SE!